Mugurel Sârbu este noul candidat al PDL la Primăria Sebeş. Viceprimarul rămâne în partid
Chiar dacă senatorul Nicolae Dobra, preşedintele comitetului de iniţiativă însărcinat cu rezolvarea problemelor de la Sebeş nu a dorit să comunice încă deciziile luate, Ion Dumitrel a declarat în faţa presei că disensiunile din PDL Sebeş au fost eliminate şi că Mugurel Sârbu este noul candidat la Primărie la următoarele alegeri: "Mugurel este noul candidat, acum lucrăm la listele finale. În ceea ce îl priveşte pe viceprimar, Adrian Bogdan, a rămas în partid iar problema a fost rezolvată".
Senatorul Nicolae Dobra nu a confirmat sau infirmat spusele lui Dumitrel, ci continuă să susţină că detaliile deciziei vor fi comunicate după întrunirea Biroului Permanent Judeţean, de luna aceasta.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (2)