Muzeul Național al Unirii din Alba Iulia, decorat de președintele Klaus Iohannis cu medalia Aniversară Centenarul Marii Uniri
Muzeul Național al Unirii Alba Iulia a fost decorat de către președintele României, Klaus-Werner Iohannis, cu Medalia Aniversară Centenarul Marii Uniri.
Înalta distincție a fost acordată muzeului albaiulian în semn de apreciere pentru efortul depus în vederea păstrării memoriei evenimentelor și participanților la înfăptuirea unității naționale și a statului român modern, contribuind la apărarea și perpetuarea valorilor în numele cărora s-a înfăptuit Marea Unire.
Publicitate
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (1)