ACTUALITATE
Muzică de promenadă cu Fanfara de copii „Danil Opincariu” Petrești, la Căminul pentru Persoane Vârstnice Alba Iulia
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2018/06/caminul-de-batrani.jpg)
La Căminul pentru Persoane Vârstnice din subordinea Consiliului local al municipiului Alba Iulia a fost organizată joi, 14 iunie, o activitate în aer liber cu muzică de promenadă, în dorința de a recrea atmosfera concertelor de fanfară de altă-dată din parcurile tinereţii bunicilor nostri.
Fanfara de copii „Danil Opincariu” Petrești din subordinea Centrului de Cultură „Augustin Bena” Alba a oferit momente muzicale de neuitat, primite cu mare bucurie și emoție de beneficiarii căminului.
Evenimentul face parte din programul complex de integrare, socializare şi petrecere a timpului liber al vârstnicilor din cămin.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)