Născute de Paște: bucurie pentru familii din Alba. Două fetițe au venit pe lume, de sărbători, la spitalul din Alba Iulia
Născute de Paște. Ziua Învierii Domnului a adus bucurie în două familii din județul Alba. Au primit cel mai frumos cadou de sărbători: un copil.
La Spitalul Județean de Urgență din Alba Iulia au venit pe lume, duminică, 12 aprilie, în ziua de Paște, două fetițe.
Publicitate
Una dintre ele s-a născut la ora 14.20, iar cealaltă la ora 20.00.
Vezi și URĂRI DE PAŞTE 2026 Mesaje și FELICITĂRI de Învierea Domnului
Fetițele au primit la naștere scor APGAR de 10, respectiv 9.
Potrivit tradiției, cei născuți de Paște vor avea viața plină de lumină și noroc.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)