O femeie din Alba care cerșea alături de copilul ei minor, în fața unui magazin Kaufland, trimisă în judecată
O femeie din Alba care și-a pus minorul să cerșească în fața magazinului Kaufland din Alba Iulia a fost trimisă în judecată pentru săvârşirea infracţiunii de folosirea unui minor în scop de cerșetorie.
În data de 24 iunie 2026 dosarul a trecut de cameră preliminară pe rolul Judecătoriei Alba Iulia.
Femeia va fi judecată după ce a fost identificată de opt ori, în perioada 28 octombrie 2023-15 septembrie 2024, în fața magazinului.
De fiecare dată acesta apela la mila oamenilor din zonă, iar alături de ea se afla și un minor.
Drept urmare, femeia a fost trimisă în judecată pentru săvârşirea infracţiunii de folosirea unui minor în scop de cerșetorie.
Momentan nu a fost fixat un prim termen de judecată în acest caz.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)