ACTUALITATE
O femeie din Vinerea a sărbătorit împlinirea vârstei de 100 de ani, alături de familie şi oficialităţi locale
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/09/maria-filimon-100-de-ani.jpg)
În casa Mariei Filimon s-au adunat cinci generaţii din familie, care i-au urat acesteia sănătate şi bucurii. Sărbătorita a prezentat audienţei un repertoriu cu melodii şi strigături vechi.
Primarul Cugirului s-a declarat impresionat de vivacitatea de care dă dovadă femeia, la cei 100 de ani: “Am fost plăcut surprins de buna dispoziţie pe care a manifestat-o doamna Maria şi pe care a reuşit să ne-o transmită tuturor”.
Vă prezentăm imagini de la sărbătoarea din familia Filimon:
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)