SPORT

O nouă performanță pentru voleiul din Alba. CSȘ Blaj a câștigat ”Cupa municipiului Toplița”

Voleibalistele de la CSȘ Blaj au câștigat turneul de cadete ce a avut loc în această săptămână la  Toplița.  Chiar dacă atmosfera turneului a fost una amicală, faptul că echipa din Blaj și-a demonstrat încă odată valoarea dovedește că tradiția în volei din Blaj continuă, iar munca depusă de staff-ul tehnic și de jucătoare începe să dea roade.

Iată rezultatele echipei de volei CSȘ Blaj înregistrate la ”Cupa municipiului Toplița”:

CS Universitatea Tg. Mureș – CSȘ Blaj 0-3

CSS II Baia Mare – CSȘ Blaj 0-3

CSȘ Blaj – Dinamo București 3-1

CSȘ Blaj – CSȘ Toplița 3-0

În urma acestor rezultate, echipa din Blaj și-a adjudecat trofeul pus în joc. Sorina Mocanu de la CSȘ Blaj a fost desemnată cea mai bună ridicătoare și cea mai bună libero.”A fost un turneu de tradiție în care au venit echipele cu șanse la câștigarea campionatului de cadete. Faptul că am luat pulsul la competitorii cu care sperăm să ne batem la turneul final și am câștigat ne dă speranțe că ne putem gândi la o medalie la acel turneu”, a declarat președintele CS Volei-Alba Blaj și CSȘ Blaj, Sergiu Ștefănescu.