Connect with us
Publicitate

ACTUALITATE

Olimpiada de Limba ENGLEZĂ 2019, rezultate finale la etapa judeţeană Alba. Notele elevilor după proba orală

Publicat

limba engleza

Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba a transmis sâmbătă rezultatele finale la Olimpiada de Limba Engleză 2019, etapa judeţeană Alba, după proba orală pentru elevii de liceu. Etapa naţională se desfăşoară în perioada 22-26 aprilie, la Ploieşti (Prahova).

Olimpiada de Limba Engleză 2019 – etapa judeţeană Alba – rezultate finale:

Clasa a IX-a – sec. A

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Arion V.C. Radu – Suciu Gabriela – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 95.00 – 98,00 – 96,50 – I

Ţăran Călin Robert – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 95.00 – 85,00 – 90,00 – II

Voina Andreea – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95.00 – Absent – 95,00 – III

Fernandes Daria – Haţegan Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 90.00 –   – 90.00 – M1

Muntean Iunia Tereza – Barbu Ioana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 90.00 –   – 90.00 – M1

Tunsoiu C.A. Vlad Andrei – Muntean Aida – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 90.00 –   – 90.00 – M1

Luca Tudor Vasile – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 89.00 –   – 89.00 – M2

Turc Ana – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 88.50 –   – 88.50 – M3

Docolin I.A. Miruna Maria – Onac Iulia  – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 87.50 –   – 87.50 – M

Morar Ştefania Maria – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 87.50 –   – 87.50 – M

Newell Megan – Cristina – Groza Beniamin – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 87.00 –   – 87.00 – M

Clamba Maria Alexandra – Todoran Felicia – Seminarul Teologic Ortodox ” Sf. Simion Ștefan”  – Alba Iulia – 86.00 –   – 86.00 – M

Clasa a IX-a Sec. B

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Blaj I.R. Horaţiu – Gligor Liliana /Muntean Aida – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 95.00 – 92,00 – 93,50 – I

Anca Gabriel Mark – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 88.00 –   – 88.00 – II

Sava Roxana Daniela – Barbu Ioana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 88.00 –   – 88.00 – II

Pojar Lidia – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 87.00 –   – 87.00 – III

Bozdog I. Ana Roxana – Gligor Liliana  – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 87.00 –   – 87.00 – III

Bota Paula – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86.00 –   – 86.00 – M1

Marina A. Maria Emiliana – Gligor Liliana  – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 85.50 –   – 85,50 – M2

Man Andrada – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 85.00 –   – 85.00 – M3

Clasa a X-a, Sec. A

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Bota Viviana – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 95.00 – 100.00 – 97,50 – I

Pricop C.C. Laurențiu – Constantin – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 98.00 – 96,00 – 97,00 – II

Dehelean Alexandru – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95.00 – 98,00 – 96,50 – III

Tufanescu C. Antonia Ema – Vanţ Lilica – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 95.00 – 96,00 – 95,50 – M1

Miheț Vlad – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 95.00 – 94,00 – 94,50 – M2

Banciu George – Seicean Daiana – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95.00 – 92,00 – 93,50 – M3

Szabo Ovidiu – Chiorean Alina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 93.00 –   – 93,00 – M

Brătescu Alexandru – Bratu Cornelia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 92.00 –   – 92,00 – M

Gherman Andreea Geanina – Lupsa Ioana Anca – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 92.00 –   – 92,00 – M

Bănescu Sebastian – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 88.00 –   – 88,00 – M

Doroiman Raul – Bratu Cornelia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 85.00 –   – 85,00 – M

Duca C. Lavinia – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 85.00 –   – 85,00 – M

Clasa a X-a Sec. B

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Voina D. Maria – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 97.00 – 100.00 – 98,50 – I

Kiss I. Octavia – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 95.00 – 98,00 – 96,50 – II

Litan D.A. Cristina – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 95.00 – 98,00 – 96,50 – II

Ranca Florina Denisa – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 93.00 –   – 93,00 – III

Fufezan Mihai Cristian – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 90.50 –   – 90,50 – M1

Vlad T.D. Rareş Daniel – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 90.00 –   – 90,00 – M2

Bordea I.A. Răzvan Claudiu – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 87.50 –   – 87,50 – M3

Dancea Carla Maria – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 85.00 –   – 85,00 – M

Clasa a XI-a Sec. A

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Teodorescu Tania – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 97.00 – 93,50 – 95,25 – I

Spătăcean Tudor – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95.00 – 81,00 – 88,00 – II

Tîrziu Daria Teodora – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 89.00 –   – 89,00 – III

Tat Bianca Iulia – Drăghiță Anca – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 88.00 –   – 88,00 – M1

Mihăilă Alexia – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86.00 –   – 86,00 – M2

Muntean Larisa Andrada – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86.00 –   – 86,00 – M2

Marc Daniel Ioan – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 85.00 –   – 85,00 – M3

Clasa a XI-a Sec. B

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Marc C. Rareş Eugen – Zisu Mihaela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 97.00 – 100.00 – 98,50 – I

Iuonaș Lucian – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 90.00 –   – 90,00 – II

Catelina Andreea – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 87.00 –   – 87,00 – III

Clasa a XII-a Sec. A

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Lazăr Alexandru – Viorel – Chiorean Alina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 95,00 – 92,50 – 93,75 – I

Petecuță Lazăr M. Teodora Maria – Zisu Mihaela – Colegiul National „Hcc”  – Alba Iulia – 86,00 –   – 86,00 – Ii

Clasa a XII-a Sec. B

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Crișan Alessandra – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 95 – 94,50 – 94,75 – I

Clasa a VII – a

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Crihan Gianina – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – 99.00 – I

Brașoveanu Maria Patricia – Iftimie Paulescu Iula – Școala Gimnazială Nr.2 – Sebeș – 98.50 – II

Hațegan Dragoș – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 98.50 – II

Todoran Diana – Contan Giorgiana – Liceul Teoretic „Sfântul Iosif” – Alba Iulia – 97.00 – III

Deneș Eduard – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 96.50 – M1

Dumitras Karina – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – 96.00 – M2

Herlea Alexia – Cebotari Luminița – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 96 – M2

Marcu Andrei Nicholas – Mihețiu Mihaela – Colegiul Național Lucian Blaga – Sebeș – 96.00 – M2

Marele A. C. Mihai – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 96.00 – M2

Spătăcean Ana – Sibișan Diana Daniela – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 95.50 – M3

Diacu Diana – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 95.00 – M

Muscă Miruna – Aldea Rocsana – Școala Gimnazială Șona – Șona – 95.00 – M

Varmaga Emanuel Raul – Todoran Felicia – Seminarul Teologic Ortodox ” Sf. Simion Ștefan” – Alba Iulia – 95.00 – M

Budai Bianca Antonia – Ioan Casandra – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud – 95.00 – M

Tuinea Antonio – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – 93.00 – M

Tecșa Adriana – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 92.50 – M

Bleanț Alexia Maria – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 92.00 – M

Mihota Roșian Juana Iszabela – Oproiu Maria – Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – 91.00 – M

Morar Vladimir – Mihalca Andreia, Rusu Elena – Colegiul Tehnic”Apulum” – Alba Iulia – 91.00 – M

Birta C. Andrei – Cristian – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 90.00 – M

Căstrase E. Antonio – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 90.00 – M

Draica Elisabeta – Belașcu Anca – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 90.00 – M

Kiș Ariana – Cebotari Luminița – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 89.50 – M

Pop Oana – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 89.50 – M

Cordoș Filip – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 89.00 – M

Năcreală Vlad George – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – 89.00 – M

Mircea Silvia – Sibișan Diana Daniela – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 88.00 – M

Stoina Alexia – Stoina Rodica Delia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 88.00 – M

Necș Alexia Maria – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 87.50 – M

Stan Ioana – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 87.00 – M

Varga Mirjam Aliz – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 87.00 – M

Cloamba Darius – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 86.50 – M

Marian Emilian – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 86.50 – M

Velișcu Sorana – Sibișan Diana Daniela – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 86.50 – M

Nagy Rareș – Gherghinescu Emilia – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 86.00 – M

Vlad Andrei – Pleșa Simona – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 86.00 – M

Clasa a VIII-a

Nume elev /Profesor îndrumător/ Unitatea de învăţământ / Punctaj dupa contestaţii / Punctaj proba orală / Punctaj final / Premiu

Stroescu Alexandru – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 97.00 – I

Levițchi Daria Ioana – Oargă Adina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 95.50 – II

Badea Bianca – Mocanu Anca – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 95.00 – III

Plesa Diana – Calistru Iulia – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – 94.00 – M1

Coman Andrei Bogdan – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 93.00 – M2

Mărginean Carla – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 92.50 – M3

Băjan Daria – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 92.00 – M

Cindrea Adrian – Marcu Mihaiela – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 92.00 – M

Furnea Thomas – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 92.00 – M

Oneț Andra – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială – Câmpeni – 92.00 – M

Cerbu Codruț – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 90.00 – M

Mărginean Robert – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 90.00 – M

Mărginean Sandra – Popa Lucia – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 90.00 – M

Onofrei Luca Dumitru – Lesenciuc Cristina – Liceul German Sebeș – Sebeș – 90.00 – M

Cernusca Dan – Cernusca Simona – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 89.00 – M

Șandru Flavius – Bircea Alina – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 89.00 – M

Răulea Daria – Lesenciuc Cristina – Liceul German Sebeș – Sebeș – 88.50 – M

Avram Paul Eduard – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 87.00 – M

Ștef Andreea – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 87.00 – M

Negrescu Alexia Sendy – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 85.50 – M

Domșa Denisa Elena – Comșa Maria Florina – Școala Gimnazială „Ion Breazu”, Mihalț – Teius – 85.00 – M

Maier Horațiu Gabriel – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 85.00 – M

Mărginean Dan – Stăncescu Daniela – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 85.00 – M

Pal A.I. Bianca – Miruna – Birta Dana – Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 85.00 – M

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







Dacă ți-a plăcut articolul:


ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.


Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate


Parteneri Romania24.ro, Cluj24.ro, Ardeal24,ro, Botosani24.ro Copyright © 2022 Alba24.ro powered by Independent Media & More. Alba24.ro folosește fluxurile de știri ale agențiilor Agerpres și Mediafax