Connect with us
Publicitate

EDUCAȚIE

Olimpiada de Limbi Moderne, clasele VII-XII, etapa locală, la Alba Iulia. REZULTATE înainte de contestații


Publicat

sediul ISJ Alba

La Liceul cu Program Sportiv din Alba Iulia a avut loc duminică, 18 februarie, etapa locală a Olimpiadei de Limbi Moderne, clasele VII-XII. 

Contestațiile s-au putut depune la secretariatul Liceului cu Program Sportiv Alba Iulia, luni 19 februarie, între orele 09:00 – 12:00 sau pe fax la numărul 0258.832813 și scanate pe adresa de mail licsportiv@yahoo.com.

REZULTATE Limba Engleză, înainte de contestații:

Clasa a VII-a

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Cerbu Codruț – Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia (Belașcu Anca/Lazăr Alexandra) – 9,60
  • Coş Tudor – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (Jurcă Mirela) – 9,60
  • Badea A. Bianca – Şcoala Gimnaziala Avram Iancu, Alba Iulia (Mocanu Anca) – 9,50
  • Levitchi I. Daria Ioana – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Oarga Adina) – 9,50
  • Durbacă N. Matei – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Gherghinescu Emilia) – 9,40
  • Furnea Thomas – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia (Belașcu Anca/Lazăr Alexandra) – 9,20
  • Armian F. Iulia – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Gherghinescu Emilia) – 9,00
  • Băjan Daria – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia (Belașcu Anca/Lazăr Alexandra) – 9,00
  • Briciu M. Bogdan – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) – 9,00
  • Coman I. Andrei Bogdan – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Grad Emilia) 9,00
  • Giosan C. Diana Elena – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Gherghinescu Emilia) – 9,00
  • Jurca Andreas – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (Jurca Mirela) – 9,00
  • Maier S. Horațiu – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Paraschivescu Alina/ Gherghinescu Emilia) – 9,00
  • Mărginean Robert – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia (Belașcu Anca/Lazăr Alexandra) – 9,00
  • Stroescu Alexandru – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia (Belașcu Anca/Lazăr Alexandra) – 9,00
  • Pleșa I. Diana Ioana – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia (Calistru Iulia) – 8,80
  • Teglas I. Roxana Ionela – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Oarga Adina) – 8,80
  • Buta Antonia – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (Mureşan Roxana) – 8,70
  • Netotea V. Alexandra – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Gherghinescu Emilia) – 8,70
  • Toma Eduard – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (Mureşan Roxana) – 8,70
  • Negrescu M. Alexia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Grad Emilia) – 8,65
  • Soporan Vlad – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (Mureşan Roxana) – 8,60
  • Dicu Diana – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (Mureşan Roxana) – 8,45
  • Cam A. Huseyn Can – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Grad Emilia) – 8,40
  • Curcă R. Sonia Maria – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia (Mocanu Anca) – 8,40
  • Incze Antonia – Liceul Teoretic ,,Sfântul Iosiff” Alba Iulia (Contan G.) – 8,40
  • Tunsoiu I. S. Antonia Emilia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Mitru Mihaela) – 8,40
  • Barabaş Denisa – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (Mureşan Roxana) – 8,35
  • Buta Leonard – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia (Belașcu Anca) – 8,20
  • Mărginean Dan – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Stăncescu Daniela) – 8,20
  • Simu E. Alexandru – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia (Gherghinescu Emilia) – 8,20
  • Gheorghe Alexandru – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 8,10
  • Olariu Bogdan – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 8,10
  • Achim Andrei Antonie – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 8,00
  • Tiboc A. Andrei Nicolae – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 8,00
  • Apolzan Giulia Roxana – Liceul Teoretic ,,Sfântul Iosif” Alba Iulia – 7,90
  • Avram Eduard – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 7,90
  • Polo A. Francesco – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 7,85
  • Bădilă Raisa – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia – 7,60
  • Gane Iasmina – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 7,55
  • Barbu Andrei – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia – 7,50
  • Giurea M. Stefan Sebastian – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 7,20
  • Pantea D. Vlad – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia – 7,20
  • Suciu Sara Lea – Liceul Teoretic ,,Sfântul Iosif” Alba Iulia – 7,20
  • Stoica Ana – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 7,10
  • Bolog Sergiu – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldiş” Alba Iulia – 6,90
  • Mitrofan M. Antonia – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia – 6,90
  • Cornea Cosmin – Liceul Teoretic ,,Sfantul Iosiff” Alba Iulia – 6,80
  • Moldovan Alexandru – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 6,50
  • Toma M. Mihai Alexandru – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia – 6,50
  • Petrașcu T. Florina-Teodora – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia – 6,30
  • Moga G. Anton Ioan – – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 6,20
  • Tuculete Tudor – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 6,10
  • Pașca V.G. Vlad – Şcoala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia – 6,00
  • Lebada D. Diana Maria – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 5,80
  • Rus Rianna – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldis”, Alba Iulia – 5,80
  • Bonta Alexia – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 5,10

Clasa a VIII-a

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Bădău Maysa Georgia – Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia (Belașcu Anca) – 9,90
  • Costea Andrada – Liceul de Arte “Regina Maria” (Apostol Nicoleta) – 9,80
  • Marina Maria Emiliana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Grad Emilia) – 9,80
  • Ionas Laura Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Oarga Adina) – 9,77
  • Arion Radu – Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia (Belașcu Anca) – 9,75
  • Raica Maria Ioana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Oarga Adina) – 9,68
  • Decean Andreea – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis” Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 9,60
  • Nistor Victoria – Seminarul Teologic „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia (Nicoară Oana) 9,50
  • Pantea Paul – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis” Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 9,45
  • Vasiu Cristina Elena – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 9,45
  • Buhoi Andrei – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 9,35
  • Chira Cezara – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Plesa Simona) 9,32
  • Nechimiș Alexia Elena – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 9,30
  • Zdrânc Rareș – Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia (Belașcu Anca) 9,25
  • Fiţ Tito Rareş – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia (Grad Emilia) 9,20
  • Neagu Alesia Maria – Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia (Belașcu Anca) 9,20
  • Rotar Mălina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis” Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 9,15
  • Muntean Iunia Tereza – Şcoala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vinţu de Jos (Ţălnar Ioana Delia) – 9,10
  • Popa Octavian – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia 9,05
  • Tecsa Giulia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia Plesa Simona 9,05
  • Ous Andreea – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia Grad Emilia 9,04
  • Cojocariu Alexandra – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia Grad Emilia 9,03
  • Cirlea Mihai Alexandru – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia Grad Emilia 9,02
  • Blaj Horatiu – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia (Mihalca Andreia) 9,00
  • Hategan Patricia Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia Plesa Simona 9,00
  • Muntean Tudor – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia Grad Emilia 9,00
  • Sima Andrada – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 8,75
  • Sima Ştefania – Seminarul Teologic „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia (Nicoară Oana) – 8,60
  • Morar Ștefania – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia (Paraschivescu Alina) 8,59
  • Simian Maria Cristina – Şcoala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vinţu de Jos (Ţălnar Ioana Delia) 8,55
  • Docolin Miruna Maria – Școala Gimnazială Avram Iancu, Alba Iulia Calistru Iulia 8,45
  • Mureșan Raul Daniel – Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia Belașcu Anca 8,45
  • Serbanescu Laura Diana – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Mihalca Andreia – 8,45
  • Bodea Rareș – Școala Gimnazială ”Vasile Goldis”, Alba Iulia (Paraschivescu Alina / Gherghinescu Emilia) 8,25
  • Scutaru Cătălina – Școala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia Belașcu Anca 8,25
  • Cioara Mihai Cristian – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia Oarga Adina 8,05
  • Indreiu Nicola – Seminarul Teologic „Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia – 8,05
  • Bauml Ronald Christian – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia Mihalca Andreia 8,00
  • Radu Daniel Gabriel – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia  7,66
  • Muntean Radu – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – 5,60

Clasa a IX-a

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Durbacă Sorin – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Suciu Gabriela) 9,85
  • Szabo Ovidiu – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (Chiorean Alina) 9,75
  • Jurca Ella – Liceul de Arte “Regina Maria” (Almăşan Celina) 9,70
  • Kiss Octavia – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Suciu Gabriela) 9,55
  • Şerban Alexandru Nicolae – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Suciu Gabriela) 9,45
  • Popa George Eduard – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (Chiorean Alina) 9,40
  • Brătescu Alexandru Ştefan – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (Bratu Cornelia) 9,10
  • Aitai Cristiana Maria – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Onac Iulia) 9,05
  • Dehelean Daniel Ioan – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia (Rusu Elena) 9,00
  • Filimon Mirela – Liceul de Arte “Regina Maria” (Almăşan Celina) 9,00
  • Florea Ioan Robert – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia (Rusu Elena) 9,00
  • Mihinda Gabriel – Seminarul Teologic ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – 8,25
  • Petriş Mădălina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 8,15
  • Petrariu Adelina Elena – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia – 8,05
  • Mureşan-Stângaciu Ionel – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia  8,00
  • Luca Ana-Maria – Seminarul Teologic ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – 7,20

Clasa a X-a

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Socol Dragoş – Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia (Onac Iulia) 9,70
  • Tȋrziu Daria – Liceul de Arte “Regina Maria” (Apostol Nicoleta) 9,50
  • Cărpinişan V. Andrei Ştefan – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Gligor Liliana) 9,30
  • Oltean Teodora Nicoleta – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Onac Iulia) 9,15
  • Micu David – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (Chiorean Alina) 9,00
  • Serafino Maria Antonella – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Gligor Liliana) 9,00
  • Lazar Mihai – Liceul Teoretci ,,Sfântul Iosif” 7,55
  • Cioara Miruna – Liceul de Arte “Regina Maria” 7,40
  • Plic Raul Petru – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 7,30
  • Catalina Norbert – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 7,05
  • Groza C. Alexandru Cornel – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – 5,90
  • Vlad Diana – Liceul de Arte “Regina Maria” – 4,25

Clasa a XI-a

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Lazăr Alexandru Viorel – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia (Chiorean Alina) 9,20
  • Petecuţă-Lazăr Teodora Maria – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Zisu Mihaela) 9,05
  • Tîrlea Maria Cristina – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia (Gligor Liliana) 8,70
  • Iancu Sergiu – Liceul de Arte “Regina Maria” (Apostol Nicoleta) 8,50
  • Theiss Marie-Elisabeth – Liceul de Arte “Regina Maria” (Apostol Nicoleta) 8,35
  • Volonciu Diana Simona – Colegiul Național Horea Cloșca şi Crișan Alba Iulia 7,55
  • Mărginean Horațiu Vasile – Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia 7,50
  • Moldovan Mihai – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia 7,45
  • Capătă Ciprian Gheorghe – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia 7,35
  • Morar Sonia Carmen – Liceul Teoretci ,,Sfantul Iosif” 7,15
  • Secășan Angel Sebastian – Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia – 7,10
  • Gavrilă Rareş Gheorghe – Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia 6,65

Clasa a XII-a

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Baciu Oana Irina 12 Liceul Teoretic ,,Sfantul Iosif” Alba Iulia (Oancea Maria) 9,30

Clasa A IX-A Bilingv

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Voina D. Maria 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Goția Ioana 9,67
  • Giura D.H. Tudor 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,65
  • Hătişi I.M. Bogdan Andrei 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Goția Ioana 9,45
  • Bordea I.A. Răzvan Claudiu 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,42
  • Litan D.A. Cristina 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,25
  • Groza A. Raluca Maria 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,17
  • Spataro G. Elisabeth 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,10
  • Bădilă V. Ştefania 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,05
  • Comșa N.M. Iuliana Maria 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,00
  • Floria A. Iulia 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Goția Ioana 9,00
  • Monorean M. Radu 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Suciu Gabriela+Muntean Aida 9,00
  • Cornea Ns. Cristian Nicolae 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Goția Ioana 8,37
  • Ursa G.N. Andra-Gabriela 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Goția Ioana 8,15
  • Stan C. Ana Antonia 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia 8,02
  • Opruţa G. George 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia 7,65
  • Rus M.D.Rareş Cătălin 9 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia 7,25
  • Fleischer I. Andrada 9 Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia  6,90
  • Baghiu V.R. Abigail 9 Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia 6,76

Clasa A X-A Bilingv

Numele Elev / Unitatea De Învățământ (Prof. Îndrumător) / Punctaj

  • Cordea T. Lorena Maria 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 9,35
  • Marc C. Rareş Eugen 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 9,35
  • Ghegamian A. Armine Giana 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela+Goția Ioana 9,10
  • Crăciun-Bogdan C. Coralia Elena 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela+Goția Ioana 9,05
  • Goţa I.A. Maria-Brînduşa 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 9,05
  • Matei A. Irina 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 9,00
  • Mihalcea V. Victorio Roberto 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela+Goția Ioana 9,00
  • Romcea L. Claudiu 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela+Goția Ioana 9,00
  • Schiau S. Alessio Simone 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 9,00
  • Ungureanu A. Beatrice Elena 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela+Goția Ioana 9,00
  • Urieş M. Bianca Andreea 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela+Goția Ioana 9,00
  • Fara C. Maria Alexia 10 Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia Scheau Ana /Chinde Claudia 9,00 9,00
  • Gomboş C. Andrei 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 8,65
  • Hăbuc L. Livius 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 8,65
  • Păpureanu G.A. Iulia 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 8,45
  • Voic A. Andrei Florin 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 8,30
  • Gordiță I. Ioan Rareș 10 Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia Cacovean Simona 8,30
  • Mermezan M. Adrian Mihai 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela+Goția Ioana 8,25
  • Chincişan A. Anda Maria 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia 8,10
  • Dîrloșan D.I. Bogdan Ioan 10 Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia  8,10
  • Suciu V. Andra Ioana 10 Colegiul Economic ”D.P.M.” Alba Iulia 8,00
  • Guia A. Vlad Laurenţiu 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia 7,60
  • Vodă A. Ioana 10 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia 7,60

Clasa A XI-A Bilingv

Numele Elev / Unitatea De Învățământ (Prof. Îndrumător) / Punctaj

  • Gherasin A. Adrienne 11 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 9,40
  • Zah D. Elena 11 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Zisu Mihaela 9,10
  • Nacreala Nicolae Adrian 11 Colegiul Economic ,,Dpm ”Alba Iulia 8,10

Clasa A XII-A Bilingv

Numele Elev / Unitatea De Învățământ (Prof. Îndrumător) / Punctaj

  • Drăgan M. Lavinia-Teodora 12 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Gligor Liliana+Muntean Aida 9,53
  • Ionescu M. Mugur-Marian 12 Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia Gligor Liliana+Muntean Aida 9,53

 

REZULTATE Limba Franceză, înainte de contestații:

Clasele IX-XII

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • ION ROBERTA XII COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA LUPU LUCIA 9,70
  • PETRUSE VOCHIŢA NADIA X COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA ROMAN CARMEN 9,60
  • IORGA BIANCA ELENA X COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA ROMAN CARMEN 9,35
  • RUSU ANCUŢA IX COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA LUPU LUCIA 9,35
  • OARGĂ M. ANDREEA CLAUDIA a IX-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia CRIȘAN ALINA 9,25
  • FLEȘERIU D. ROBERT a X-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia CRIȘAN ALINA 9,20
  • ŢURCĂ ALEXANDRA XI COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA LUPU LUCIA 9,15
  • CIFFO M. ROBERTA a XI-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia CRIȘAN ALINA 8,75
  • MUNTEAN F.C. DENISA MARIA a IX-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia RUSU SOFICA 8,40
  • GROZA D. DANIELA a X-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia RUSU SOFICA 8,00
  • PUŞCAŞ OANA MARIA IX COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA 8,00
  • TODESCU-ŞTEFĂNUŢ G. AMALIA a X-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia 7,55
  • TOADER M. MELISA-GABRIELA a X-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia 7,45
  • UNGUREAN A. ADINA-ELENA a X-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia 5,55
  • DAVID R. T BOGDAN CONSTANTIN a X-a Normal Colegiul Național HCC Alba Iulia 4,25

Clasele VII-VIII

Numele elev / Unitatea de învățământ (prof. îndrumător) / Punctaj

  • Gherman E. Iulia 7 Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia Pacurar Iulia 9,60
  • Bandici D. Dan 8 Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia Pacurar Iulia 9,30
  • Todoran M. Maria VII Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia Oniţă Viorica 9,10
  • Bozdog I. M. Ana Roxana 8 Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia Pacurar Iulia 9,00
  • Fleseriu Daria 8 Scoala Gimnaziala ,,Vasile Goldis” Muntean Alina 8,75
  • Bologa N. Denisa 7 Sc. Gimn. „Mihai Eminescu” Alba Iulia Pacurar Iulia 8,20
  • Jurca Raluca VII Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia Oniţă Viorica 8,00

Clasele IX – XII bilingv

  • BARNA P. MARIA DANIELA a X-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia ANDRONESCU RODICA/BADAU GEORGETA 8,00
  • SĂBĂU D. CECILIA-DANIELA a X-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 7,66
  • LĂNCRĂNJAN A. ANDREEA-CRINA a IX-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 7,45
  • TOMUȘ N.M. CLAUDIA a X-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 7,43
  • DAD L. LARISA a X-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 7,21
  • COMȘA M. O. FLORINA-IOANA a IX-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia  7,20
  • LAZAR M. MARIA-DENISA a X-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 7,15
  • TODORESCU T. ANDREEA-CĂTĂLINA a X-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia  7,05
  • MUNTEAN L. ANDRA EMANUELA a IX-a BiLINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 6,37
  • OLTEAN D. T. OANA-DIANA a XI-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 6,30
  • SAVONEA T. E. ANDREEA a IX-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 6,30
  • ROI M. I. ROXANA IOANA a IX-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia 5,87
  • BLĂNARU O. ANDREEA-GEORGIANA a XI-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia  5,55
  • NEGREA A. ADRIAN MARIAN a XI-a BILINGV Colegiul Național HCC Alba Iulia A 4,15



ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Publicitate

EVENIMENT

GRAFIC GCS: Incidența pe județe a cazurilor COVID. ALBA pe primul loc în țară. Situația din 22 octombrie

Publicat

Grupul de Comunicare Strategică a transmis joi situația incidenței cazurilor COVID pe județe, actualizată.

Potrivit acesteia, județul Alba se află pe primul loc cu incidență de 3.37 (anterior 3.26). București are 3.31 (anterior 3.25).

 

În funcție de acest indicator se iau deciziile cu privire la restricțiile impuse la nivel județean.

 

Cele mai mari rate de infectare în afară de Alba și București sunt în județele:

Cluj incidență 3.01 și Harghita cu 2.97.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

ALBA: 2218 de cetățeni ai județului, infectați cu noul coronavirus. Numărul cazurilor active presează dur sistemul de sănătate

Publicat

Numărul de persoane infectate până în acest moment în județul Alba a ajuns la 3859. Dintre acestea, 1529 de persoane au fost declarate vindecate și s-au înregistrat 112 decese. Un calcul simplu ne arată că, în aceste condiții, în județ sunt 2218 de cetățeni care sunt infectați în prezent, adică reprezintă ”cazuri active”. 

Majoritatea pacienților sunt în izolare la domiciliu și doar o mică parte (cei cu simptome medii și grave) sunt în spitale.

De altfel, autoritățile locale nu anunță care este situația spitalelor, câte locuri sunt și ce măsuri iau pentru a suplimenta numărul de paturi.

Primăriile care au în subordine spitale, Consiliul Județean Alba (care gestionează Spitalul Județean de Urgențe Alba) și chiar Instituția Prefectului care deține toate aceste date, nu comunică nimic pe acest subiect, în condițiile în care semnalele venite de la medici indică o presiune uriașă pe întreg sistemul medical local.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

RECORD negativ: 4.902 cazuri COVID-19 confirmate în România, în ultimele 24 de ore. Date oficiale din 22 octombrie

Publicat

Numărul cazurilor de COVID-19 confirmate în România a ajuns la 196.004, potrivit datelor transmise joi, 22 octombrie, de Grupul de Comunicare Strategică.

Sunt 4.902 infectări noi, un nou record negativ. Au fost făcute 34.466 teste în ultimele 24 de ore.

Vezi și ALBA: 92 cazuri de COVID-19, confirmate în ultimele 24 de ore. LISTA localităților din care provin persoanele infectate

 

Comparativ, până miercuri, la nivel național, erau raportate 191.102 cazuri (4.848 noi), 6.065 decese (69 decese noi), 137.835 pacienți vindecați, 2.927.096 de teste în total; 37.025 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 22.388 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 14.637 la cerere.

Situația cazurilor noi / numărul de testări din ultimele zile:

22 octombrie – 4.902 cazuri noi – record absolut – după 34.466 teste (2.961.562 de teste în total; 34.466 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 21.260 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 13.206 la cerere)

21 octombrie – 4.848 cazuri noi  – după 37.025 testări (2.927.096 de teste în total; 37.025 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 22.388 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 14.637 la cerere)

20 octombrie – 3.400 cazuri noi după 29.845 teste (2.890.071 de teste în total; 29.400 efectuate în ultimele 24 de ore, 19.172 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 10.228 la cerere; raportate și rezultatele a 445 de teste prelucrate anterior)

19 octombrie – 2.466 cazuri noi după 8.040 testări (2.860.226 de teste în total; 8.040 efectuate în ultimele 24 de ore, 5.681 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 2.359 la cerere)

18 octombrie – 3.920 cazuri noi după 19.507 testări (2.852.186 de teste în total; 19.507 efectuate în ultimele 24 de ore, 11.530 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 7.977 la cerere)

17 octombrie – 3.952 cazuri noi după 31.767 testări (2.832.679 de teste în total; 31.767 efectuate în ultimele 24 de ore, 18.564 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 13.203 la cerere)

16 octombrie – 4.026 cazuri noi – după 30.431 testări (2.800.912 teste în total; 30.325 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 18.337 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 11.988 la cerere; raportate și rezultatele a 106 teste prelucrate anterior)

15 octombrie – 4.013 cazuri noi după 29.856 testări; (2.770.481 de teste în total; 29.646 efectuate în ultimele 24 de ore; 17.575 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 12.081 la cerere; raportate și rezultatele a 211 teste prelucrate anterior)

14 octombrie – 4.016 cazuri noi după 31.318 testări (2.740.624 de teste în total; 31.318 efectuate în ultimele 24 de ore, 18.899 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 12.419 la cerere)

2 octombrie – 2.343 cazuri noi, după 26.011 testări (2.471.499 de teste în total; 26.011 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 15.436 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 10.575 la cerere)

30 septembrie – 2.158 cazuri, după 26.021 testări (2.419.691 de teste în total; 26.021 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 16.233 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 9.788 la cerere)

16 septembrie – 1.713 cazuri noi după 26.520 teste (2.136.544 de teste în total; 25.991 în ultimele 24 de ore, 16.542 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 9.449 la cerere; raportate și rezultatele a 529 teste prelucrate anterior ultimelor 24 de ore) – record

27 august – 1.504 cazuri după 25.052 testări (1.730.420 teste în total; 25.052 în ultimele 24 de ore, din care 14.151 în baza definiției de caz și a protocolului medical, 10.901 la cerere)

Situația îmbolnăvirilor pe județe – 22 octombrie – sursă INSP:

Județ / Număr de cazuri confirmate (total) / Număr de cazuri noi:

Mun. București – 29283 – 804

Iași – 8757 – 311

Prahova – 8368 – 144

Suceava – 8348 – 112

Brașov – 8233 – 137

Bacău – 7067 – 132

Cluj – 6653 – 338

Timiș – 6549 – 205

Argeș – 6244 – 65

Galați – 5651 – 67

Dâmbovița – 5546 – 137

Neamț – 5177 – 161

Bihor – 5024 – 127

Ilfov – 5010 – 206

Dolj – 4913 – 107

Constanța – 4610 – 102

Vaslui – 4368 – 96

Arad – 4144 – 118

Vâlcea – 4026 – 122

Sibiu – 3927 – 120

Alba – 3839 – 96 (3859 cazuri potrivit DSP Alba, 92 cazuri noi)

Mureș – 3694 – 151

Hunedoara – 3515 – 120

Buzău – 3446 – 43

Maramureș – 3359 – 128

Vrancea – 3178 – 30

Brăila – 3099 – 37

Olt – 2929 – 71

Gorj – 2565 – 24

Teleorman – 2529 – 12

Botoșani – 2492 – 60

Harghita – 2299 – 121

Caraș – Severin – 2187 – 62

Bistrița – Năsăud – 2105 – 51

Covasna – 1822 – 40

Mehedinți – 1820 – 24

Ialomița – 1808 – 21

Sălaj – 1758 – 87

Giurgiu – 1617 – 29

Călărași – 1316 – 18

Satu Mare – 1298 – 36

Tulcea – 1292 – 35

Grupul de Comunicare Strategică:

”Până astăzi, 22 octombrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 196.004 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 141.089 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 4.902 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Distinct de cazurile nou confirmate, în urma retestării pacienților care erau deja pozitivi, 939 de persoane au fost reconfirmate pozitiv.

Județ / probe reconfirmate pozitiv

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Incidența COVID în județul ALBA, pe localități. Top cele mai multe cazuri în ultimele 14 zile. Situația actualizată de DSP

Publicat

Direcția de Sănătate Publică Alba a prezentat, joi, situația actualizată a incidenței cazurilor de COVID-19 în județ, pentru perioada 8-21 octombrie. Este vorba despre situația cazurilor noi în intervalul ultimelor 14 zile, raportate la mia de locuitori.

În total, la nivelul județului Alba, incidența cazurilor noi de COVID-19 în ultimele 14 zile este de 3.37 (anterior 3.26), potrivit DSP.

În perioada 8-21 octombrie 2020, la nivelul județului Alba s-au înregistrat 1.280 de infectări noi cu coronavirus (anterior 1.237).

Cele mai multe cazuri sunt în mediul urban – 1.046 (incidență 4.58).

Cea mai mare incidență a cazurilor noi este la Ocna Mureș7.89 (anterior 7.74). La Aiud este 6.69 (anterior 6.81). La Alba Iulia este de 4.71 (anterior 4.44).

Incidență peste 3/mia de locuitori mai este la Câmpeni – 5.19 (anterior 5.32), Sebeș – 4.57 (anterior 4.42), Cugir – 4.25 (anterior 4.17).

TOP localități – Rata incidenței cazurilor noi COVID-19 la 14 zile (județul Alba) – în actualizare:

Mediul urban – 1046 cazuri noi în perioada 8-21 octombrie – / rata incidenței COVID 4.58

Localitate – cazuri în perioada 8-21 octombrie – incidența cazurilor COVID-19

Ocna Mureș – 111 cazuri 7.89

Aiud – 171 cazuri6.69

Câmpeni – 39 cazuri5.19

Alba Iulia – 362 cazuri4.71

Sebeș – 151 cazuri4.57

Cugir – 110 cazuri4.25

Blaj – 58 cazuri2.79

Abrud – 15 cazuri2.84

Teiuș – 14 cazuri1.92

Baia de Arieș – 8 cazuri2.08

Zlatna – 7 cazuri0.87

Mediul rural – 234 cazuri noi în perioada 8-21 octombrie / rata incidenței COVID – 1.54

Localitate – cazuri în perioada 8-21 octombrie – incidența cazurilor COVID-19

Săliștea -18 cazuri – 7.52

Cricău – 9 cazuri – 4.46

Stremț – 11 cazuri – 4.42

Daia Română – 13 cazuri – 4.14

Noșlac – 7 cazuri – 3.82

Unirea – 19 cazuri – 3.82

Ciugud – 12 cazuri – 3.67

Cut – 4 cazuri – 3.11

Rimetea – 3 cazuri – 2.96

Sohodol – 5 cazuri – 2.95

Doștat – 3 cazuri – 2.93

Vințu de Jos – 16 cazuri – 2.90

Lupșa – 8 cazuri – 2.69

Cergău – 4 cazuri – 2.45

Lunca Mureșului – 6 cazuri – 2.31

Rădești – 3 cazuri – 2.28

Vadu Moților – 3 cazuri – 2.16

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate