Connect with us
Publicitate

EDUCAȚIE

Olimpiada de ROMÂNĂ 2018, REZULTATE finale, etapa judeţeană Alba. 12 elevi, calificaţi la etapa naţională


Publicat

carti

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis rezultatele finale obținute de elevi la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și literatura română – gimnaziu, gimnaziu minorități și liceu, care s-a desfășurat sâmbătă, 17 martie, la Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” din Alba Iulia.

Un grup de 12 elevi vor reprezenta judeţul în acest an la etapa naţională a olimpadei de Română, ce se va desfăşura în perioada 3-6 aprilie, Baia Mare (gimnaziu) şi 2-6 aprilie, Bucureşti (liceu), respectiv în 4-7 aprilie, la Covasna, pentru minorităţi.

Olimpiada de Limba şi literatura Română – rezultate finale etapa judeţeană Alba 2018

Clasa a V-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Cibu Maria Isabelle – Școala Gimnazială Daia Română – 115 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Cisteian Dimitria – Școala Gimnazială “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 113 – Premiul II

Negură Damian Zara Elenia – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 112 – Premiul III

Petrutiu Maria Alexandra – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 111,75 – Menţiune

Decean Cosmina – Andreea – Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalț – 111,5 – Menţiune

Banea Aida Alis – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș – 111 – Menţiune

Galdău Ionela Ștefania – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 111 – Menţiune

Bucur Maria Dorina – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 109 – Menţiune

Micle Ana Maria – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia – 108,5 – Menţiune

Oargă Mihaela – Liceul Tehnologic „Țara Moților” Albac – 108,5 – Menţiune

Bolea Dragoş Ştefan – Școala Gimnazială “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 108 – Menţiune

Turcu Anastasia – Şcoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 107 – Menţiune

Antilică Tudor – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 106 – Menţiune

Tomaniska Bianca Iulia – Şcoala Gimnazială “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Menţiune – 104

Ordean Răzvan – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 103,5 – Menţiune

Hăprian Ioana Veronica – Şcoala Gimnazială Daia Română – 102,5 – Menţiune

Frățilescu Gabriel – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 102 – Menţiune

Stefănescu Bianca Nicoleta – Şcoala Gimnazială Petrești – 101 – Menţiune

Achimeț Andra Nicoleta – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 99

Goţia Tudor – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 98

Mărginean Nicola Ioana – Colegiul National “I.M. Clain” Blaj – 98

Docea Sabina Ilinca – Scoala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia – 97

Olaru Ioana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 96,5

Tudose Vlad Mihai – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia – 96,5

Oniga Alin – Școala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” Sîncel – 96

Socol Gabriela Maria – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 96

Buciuman Natalia – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 95

Ihuț Maria Ioana – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 94,5

Man Bianca – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – 94,5

Grosu Ștefan – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 94

Miron Ioan Andrei – Scoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 94

Oancea Andrei – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 93

Sicoe Alexia Vanesa – Scoala Gimnazială Ciuruleasa – 93

Stoica Ana Grațiela – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna Mureș – 93

Orlea Cristian – Ștefan – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 92,5

Botezan Raul – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – 92

Bălgrădean Ioana Maria – Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna – 91

Bujor Daria – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 91

Matei Dariana Ioana – Liceul Horia, Cloșca şi Crișan Abrud – 91

Ispas Meda – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – 90,5

Bal Stefan – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 90

Filimon Darya Roberta – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia – 90

Mureșan S.Marcus – David – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 90

Stan Ovidiu Mihai – Liceul Tehnologic de Turism şi Alimentatie Arieșeni – 89,5

Neamțu Răzvan – Şcoala Gimnazială ,,Singidava” Cugir – 88

Macavei Sonia – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – 87,5

Rotar Iuliana – Florina – Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna – 87,5

Câmpean Maria Ioana – Colegiul National “I.M. Clain” Blaj – 86,5

Popa Violeta – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 86,5

Floca Maria – Școala Gimnazială Cîmpeni – 86

Floca Daniela Maria – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 85,5

Comandașu-Soare Elizabeth-Mary – Şcoala Gimnazială. „Toma Cocișiu” Blaj – 85

Urieșu David – Şcoala Gimnazială Nr. 3, Vinerea – 84

Dăncilă Alecsandra – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 83

Mateș Robert – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – 83

David Medeea – Lorelai – Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna – 82,5

Jibotean Raluca – Şcoala Gimnazială ,,Iosif Pervain” Cugir – 81

Radu Ariana – Şcoala Gimnazială ,,Singidava” Cugir – 79

Trifan Bianca Maria – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 78,5

Marian Daniela Anamaria – Liceu „Horia, Cloșca Și Crișan” Abrud – 78

Duvlea Darius – Daniel – Școala Gimnazială Săsciori – 77

Nemeș Cristiana – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 77

Gomboș Marinela – Scoala Gimnazială „Nicolae Drăgan” Galda de Jos – 76

Bulancea Arina Maria – Şcoala Gimnazială “Iosif Pervain” Cugir – 75,5

Stanciu Filip – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 72

Clasa a VI-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Corbean Tudor – Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – 112,5 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Hăprian Amalia – Colegiul Național “Lucian Blaga” Sebeș – 109 – Premiul II

Lombrea Mihail – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 107 – Premiul III

Aloman Denisa – Maria – Şcoala Gimnazială Petrești – 106,5 – Menţiune

Hațegan Amina Mălina – Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalț – 106,5 – Menţiune

Marcu Alexia Ioana – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 106,25 – Menţiune

Balea Antonia – Cristina – Școala Gimnazială Petrești – 106 – Menţiune

Bercu Ana Ecaterina – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 105 – Menţiune

Țăran Iulia Romana – Școala Gimnazială Daia Română – 104 – Menţiune

Avram Dorin – Scoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 103 – Menţiune

Docea Rebeca – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 102,5 – Menţiune

Domșa Luciana Lidia – Liceul Teoretic Teiuș – 102 – Menţiune

Hăprian Oana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 102 – Menţiune

Udvari Miruna Andreea – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” Blaj – 102  – Menţiune

Hola Maria – Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” – 101,5  – Menţiune

Hudrea Briana Antonia – Liceul Horia, Cloșca Și Crișan Abrud – 101,5  – Menţiune

Vintilă Maria – Colegiul National “I.M. Clain” Blaj – 100  – Menţiune

Jinar Delia – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 99

Boroschi Tudor – Scoala Gimnazială Ion Agârbiceanu Alba Iulia – 98,5

Airinei Cristina – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 98

Dobra Maria Petronela – Liceul Tehnologic „Țara Moților” Albac – 98

Stan Anda – Școala Gimnazială Cîmpeni – 98

Hileagă Larisa – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 97,5

Breaz Maria Simina – Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalț – 97

Oltean Darius – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 96,5

Marian Emilian Ilie – Școala Gimnazială Cîmpeni – 96

Blaga Rebeca – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 95

Moldovan Naomi Gabriela – Şcoala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș – 95

Oprinescu Carmen – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 95

Ștefan Lucia – Ștefania – Școala Gimnazială Petrești – 95

Bleanţ Alexia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 94,5

Carnat Alina – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – 94,5

Stoina Alexia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 94

Bregar Alina Maria – Școala Gimnazială Benic – 92,5

Felea Daiana Alexandra – Liceul Horia, Cloșca şi Crișan Abrud – 92,5

Crețescu Emilia – Scoala Gimnazială „Nicolae Drăgan” Galda De Jos – 91,5

Diniş Antonia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 91,5

Morar Gabriel – Școala Gimnazială Săsciori – 91

Daisa Ioana – Colegiul Tehnic “Alexandru Domșa” Alba Iulia – 90,5

Medruț Ana-Maria – Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna / Şcoala Gimnazială ,, Avram Iancu” Zlatna – 90

Valacec Ioana – Ștefania – Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna / Şcoala Gimnazială „ Avram Iancu” Zlatna – 90

Ciortea Bogdan – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 89,5

Crihan Gianina – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 89,5

Breaz Maria Dariana – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” Blaj – 89

Mateica Patricia Maria – Școala Gimnazială Simion Lazăr Lunca Mureșului – 89

Morar Luciana Denisa – Şcoala Gimnazială Ciuruleasa – 89

Cordea Alessia – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 87

Botei Alexandra – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 86,5

Oarga Irina Nicoleta – Liceul Tehnologic „Țara Moților” Albac – 85,5

Tecșa Maria Adriana – Colegiul National “I.M. Clain” Blaj – 85

Grecu Ștefan – Școala Gimnazială Cîmpeni – 84

Mustață Andrada – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 84

Pop George – Scoala Gimnazială ,,Singidava” Cugir – 82,5

Muntean David – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 82

Mureșan Teodora – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 82

Pădurariu Tudor – Liceul Teoretic Teiuș – 82

Dumitraș Carina – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 81

Cibu Ana Iulia – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 80,5

Cosma Maia Alexandra – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia – 78,5

Trifuț Alexandra Rebecca – Școala Gimnazială Cîmpeni – 77,5

Nicoară George – Seminarul Teologic Ortodox – 77

Costea Andrada – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 76

Barta Anda – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – 73,5

Fulea Roxana – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 72,5

Baicu Ștefan – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 72

Graur Roxana Maria – Liceul Teoretic Teiuș – 72

Necş Aşexia Maria – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 65

 Clasa a VII-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Tunsoiu Antonia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 112 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Cătăuţă Casiana – Şcoala Gimnazială”Ion Pop Reteganul” Sîncel – 110 – Premiul II

Cristian Daria – Ioana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 107 – Premiul III

Olaru Maria – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 106 – Menţiune

Poptelecan Ioana – Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – 103 – Menţiune

Nicoară Ilinca Silvana – Colegiul National “I.M.Clain” Blaj – 102,5 – Menţiune

Coș Tudor – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – 102 – Menţiune

Lebădă Diana – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 102 – Menţiune

Prainer Tania Maria – Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – 102 – Menţiune

Vancea Tudor Adelin – Școala Gimnazială Simion Lazăr Lunca Mureșului – 101 – Menţiune

Ștef Andreea-Iulia – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – 100 – Menţiune

Florea Mihai Ioan – Colegiul National “I.M. Clain” Blaj – 99

Dicu Diana – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 98

Morariu Bianca – Maria – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – 97,5

Todoran Maria – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 97,5

Toda Emanuela-Coralia – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 96,5

Bîte Robert – Școala Gimnazială „Singidava” Cugir – 96

Teglaş Roxana – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 95

Duma Diana – Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud – 92

Pal Bianca-Miruna – Şcoala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna Mureș – 91,5

Iclozan Anda – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 91

Moga Ciprian – Andrei – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 91

Hileagă Darius – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 90,5

Boitor Andreea Maria – Colegiul National “I.M.Clain” Blaj – 89

Oltean Mădălina – Școala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” Sîncel – 89

Bustan Cosmina – Maria – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 88

Nagy Julia – Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud – 88

Pașca Diana Valentina – Şcoala Gimnazială Vadu Motilor – 88

Szabo Antonia Alina – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – 88

Trif Diana – Liceul Teoretic Teiuș – 87,5

Țuculete Tudor – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – 87

Buta Tudor Marian – Şcoala Gimnazială ”Ciuruleasa – 86,5

Fălădau Paula – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – 86

Itu Jasmine-Maria – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 86

Stefani Vanessa – Liceul Horia, Cloșca şi Crișan Abrud – 85,5

Biriș Diana – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 85

Tomuș Andrei Sebastian – Școala Gimnazială Cîmpeni – 84,5

Păucean Ioana – Școala Gimnazială Doștat – 84

Radu Alexandra – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 84

Mateica Oana – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – 83

Moldovan Maria Ioana – Școala Gimnazială Noșlac – 83

Mătărângă Magda – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – 81

Potinteu Ana Alexandra – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 81

Tomescu Andreea – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 80

Tuhuţ Andreea Cristina – Şcoala Gimnazială „Ciuruleasa – 80

Radu Anda – Școala Gimnazială „Singidava” Cugir – 78

Suto Andreea Claudia – Școala Gimnazială Mirăslău – 77,5

Asprescu Alexandru – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – 77

Ștefan Alexandra – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – 77

Dura Diana-Maria – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 76

Ivascon-Barat Anamaria – Școala Gimnazială Scărișoara – 74,5

Mărginean Laurențiu Ioan – Școala Gimnazială „Iosif Pervain” Cugir – 72

Negoiţă Alexandra – Școala Gimnazială “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 71

Lazea Cosmin Robert – Liceul Tehnologic de Turism şi Alimentatie Arieșeni – 69

Jurca Andreas – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – 66,5

Vasiu Georgiana – Școala Gimnazială Cîmpeni – 63,5

Lațiu Daria – Scoala Gimnazială „Nicolae Drăgan” Galda de Jos – 63

Trif Paula – Liceul Horea, Cloșca şi Crișan Abrud – 63

Macaveiu Mădălina – Şcoala Gimnazială Ciuruleasa – 62

Clasa a VIII-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Bandici Dan – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 117,25 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Voina Elena Andreea – Colegiul Naţional “I.M.Clain” Blaj – 115,75 – Premiul II

Pop Alexandra – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia – 111,75 – Premiul III

Ursa Daria Maria – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia – 111 – Menţiune

Ștefan Ana-Marina – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 110 – Menţiune

Arion V.C. Radu – Școala Gimnazială “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 108,5 – Menţiune

Sava Roxana-Daniela – Școala Gimnazială Petrești – 108,5 – Menţiune

Căprariu Adnana Ioana – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – 108 – Menţiune

Vasiu Cristina – Școala Gimnazială “Vasile Goldiş” Alba Iulia – 108 – Menţiune

Geogean Anca Maria – Colegiul National “I.M. Clain” Blaj – 104 – Menţiune

Petricele Georgiana – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 103 – Menţiune

Vlaic M Mirela Elena – Școala Gimnazială “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – 102 – Menţiune

Ilca Georgiana – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – 100 – Menţiune

Leach Mădălina Sorina – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 100 – Menţiune

Negrea Mădălina – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – 100 – Menţiune

Petridean Alexia – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – 100 – Menţiune

Fernandez Daria Maria – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – 99,5

Kanczi Viana Daniela – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș – 98

Mureșan Ioan-Sebastian – Școala Gimnazială Petrești – 98

Borla Denisa – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 96,5

Lazea Alexandra – Școala Gimnazială Scărișoara – 96

Jurj Mihaela – Școala Gimnazială Scărișoara – 95

Jurjiu Maria Cristina – Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud – 95

Mureșan Diana – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – 94

Orian Izabela Maria – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” Blaj – 94

Oltean Diana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 93,5

Szocs Alexandra Mihaela – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 93

Creț Maria Magdalena – Școala Gimnazială Horea – 91

Nistea Ioana – Seminarul Teologic Ortodox – 91

Tocan Robert – Alexandru – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 91

Zaharia Cristea Alina – Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud – 91

Mitescu Cezara Alexandra – Liceul Teoretic Teiuș – 89,5

Crișan Miruna Maria – Colegiul National “I.M. Clain” Blaj – 89

Andresel Bianca – Liceul Horia, Cloșca şi Crișan Abrud – 88,5

Morariu Sara – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 88

Donea Teodora – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 87,5

Hileagă Maria – Georgiana – Școala Gimnazială Daia Română – 87,5

Szekely Andreea Maria – Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud – 87

Igna Iulia – Elena – Școala Gimnazială Petrești – 84,5

Buzgariu Maria Lidia – Școala Gimnazială Cîmpeni – 84

Katana Casiana Daniela – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș – 83,5

Petruț Teodora Naomi – Şcoala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalţ – 81,5

Plic Florina Georgiana – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 81,5

Boca Felicia Maria – Școala Gimnazială Benic – 81

Pițu Adriana Anamaria – Şcoala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalţ – 80,5

Pușcaș Ozana Luminița – Școala Gimnazială Mirăslău – 80,5

Maxim Thea Elena Maria – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 80

Neag Ioana Gabriela – Liceul Tehnologic De Turism Si Alimentatie Arieșeni – 80

Daichendt Ioana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 79

Stan Iulia – Liceul Tehnologic „Țara Moților” Albac – 79

David Ioana Georgiana – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 78,5

Oarga Crinela Andreea – Școala Gimnazială Ponorel – 78,5

Corcheș Carmen Diana – Liceul Tehnologic „Țara Moților” Albac – 74

Dandea Daria Ioana – Şcoala Gimnazială ”Simion Balint” Roșia Montană – 73,5

Docea Alma Diana – Școala Gimnazială „O. Hulea” Aiud – 73

Barb Ramona – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 70,5

Bicuț Paula – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 69,5

Botar Vasile Cristian – Şcoala Gimnazială “Simion Balint” Roșia Montană – 59

Clasa a IX-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Lăzărescu Adelina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 115,5 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Indrei Diana Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 110 – Premiul II

Matei Celina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 108 – Premiul III

Șolea Andra Ioana – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 106 – Menţiune

Nimas Andrei – Col. Naț. „Titu Maiorescu” Aiud – 105 – Menţiune

Fluieraș Tatiana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 104 – Menţiune

Palade Maria Magdalena – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 104 – Menţiune

Ciule Alexandra – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 102,5 – Menţiune

Oarga Andreea Claudia – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 100,5 – Menţiune

Măriuță Miruna – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 96

Roșioru Magda – Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir – 94,5

Dreghiciu Alexandra – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 93,5

Stoia  Alina Valentina – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 93,5

Marcu Ariana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – 93

Petruța Adelina – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 92

Cutean Mihaela – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 91

Dancea Carla – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – 91

Negoițescu Andreea – Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir – 88

Tămaș Teodora – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 85,5

Popa Ana – Maria – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 84,5

Bîrlea Alexandra Maria – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 84

Nistor Andreea Diana – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 83,5

Alba Alexia – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – 82

Boroica Tudor – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 81,5

Lazea Bianca Mihaela – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 81,5

Groza Raluca Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 80

Mateş Raluca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 80

Mihu Denisa – Liceul Tehnologic Sebeș – 80

Tomos Alexandra – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 79

Ignat Izabela – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 78

Motora Vasilica – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 77

Trif Gabriela Ioana – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 76,5

Burzo Nicoleta Gabriela – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 74,5

Gherman Eliza – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 74,5

Ivan Timeea Maria – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 74,5

Sanislav Roberta Iudifta – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 74,5

Iosif Cristina Monica – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 73,5

Trif Mara – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 72,5

Durbacă Sorin – Colegiul Național Horea Cloșca Și Crișan Alba Iulia – 70,5

Niculiță Roxana Maria – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 69,5

Narița Diana – Liceul H.C.C. Abrud – 68,5

Bâra Maria – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 67,5

Moldovan Aura Maria – Liceul Teoretic Teiuș – 67,5

Maniu Daniel – Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir – 65,5

Ciortea Cristian Gabriel – Liceul Teoretic Teiuș – 63,5

Lodroman Denisa – Liceul Teoretic Teiuș – 61

Coneac Biatrice – Liceul Tehnologic Sebeș – 60

Cotișel Andreea Mihaela – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 60

Corcheș Bianca – Lceul H.C.C. Abrud – 58

Miheț Adriana – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 53

Klett Tabita – Liceul Tehnologic Sebeș – 49

Clasa a X-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Oltean Teodora Nicoleta – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 114 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Dobre Ruxandra – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 111,5 – Premiul II

Căta Luiza – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 110,5 – Premiul III

Voina Andreea – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 110,5 – Menţiune

Miheț Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 109 – Menţiune

Stoica Lavinia Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 108  – Menţiune

Pădurean Lavinia – Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna – 107  – Menţiune

Ţimonea Raluca – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – 106,5  – Menţiune

Bardan Bianca – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 103 – Menţiune

Fildan Alexandra – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 102,5  – Menţiune

Popa Ioana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – 101,5 – Menţiune

Bîscă Ioana Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 100 – Menţiune

Moga Adriana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 100 – Menţiune

Pintea Mălina Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 100 – Menţiune

Bărbuşiu  Ioana – Seminarul Teologic Ortodox – 93

Beldean Maria – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 92

Bursuc Nicolae – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 90,5

Catelina Andreea – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 89

Pandor Aura – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 87

Popa Carina Ariana – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 87

Săbăduș Luisa – Liceul Teoretic Teiuș – 87

Todescu-Ştefănuţ Amalia – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 87

Irinciuc Lavinia – Maria – Liceul Tehnologic Sebeș – 84,5

Szekely Tereza Cătălina – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 83,5

Albu Bianca – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 83

Medruț Daiana – Liceul H.C.C. Abrud – 82

Rudei Valentina – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 81

Lazăr Ariana – Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir – 78

Olteanu Irina – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 77,5

Boca Valentin – Liceul Teoretic Teiuș – 77

Duda Anastasia Maria – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 77

Popa Eduard Ianis – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 77

Haiduc Gabriela – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 74,5

Petruse Cătălin – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 74,5

Marc Daniel Ioan – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 72

Medrea Mihaela – Liceul Teoretic Teiuș – 70

Țimonea Denisa – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 69

Naghiu Oana – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 66

Bucea Bogdan Ilie – Colegiul Național Avram Iancu Cîmpeni – 65,5

Daisa Rebeca – Liceul Teoretic Teiuș – 62

Cordea Lorena Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 50

Duma Eden Corina – Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș – 49,5

Ropan Andrada – Liceul H.C.C. Abrud – 44

Clasa a XI-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Rodilă Andrei – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 111,75 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Pițu Melisa – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 109 – Premiul II

Boian Denisa – Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir – 101,5 – Premiul III

Paniti Eva – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 99,5 – Menţiune

Sima Maria Andreea – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 92 – Menţiune

Stan Adrian – Colegiul Național „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 87,5

Gălăţan Ramona – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 86

Rotta Sorana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 83,5

Petruța Camelia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 81

Arsu Teodora – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 76

Buta Iulia – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 74

Iancu Adela – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 69

Mănișor Teodora – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 67

Haneș Paula – Liceul H.C.C. Abrud – 62,5

Roșca Andreea – Liceul Teoretic Teiuș – 60,5

Uț Alexandra – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş – 21,5

Clasa a XII-a

Numele şi prenumele elevului / Unitatea şcolară / Punctaj / Premiul

Toma Larisa – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 108 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Neag Ionela – Colegiul Național “Avram Iancu” Cîmpeni – 103,25 – Premiul II

Păucean Amalia – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 101,5 – Premiul III

Marian Lucian – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 93,5 – menţiune

Balea Bianca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 92,5 – menţiune

Costea Mircea – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 82,5

Frățilă Raluca Alexandra – Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj – 82,5

Câmpean Maria – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 82

Cristian Maria – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 73,5

Vințeler Ioana Hari – Liceul Teoretic Teiuș – 68

Bucea Georgiana – Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș – 61,5

Boca Bianca Ioana – Colegiul Național “Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – 60,5

Minorităţi (maghiară)

Elev / Clasa / Şcoala/ Punctaj / Premiul

Vecsei Krisztina – V – Liceul Teologic Romano – Catolic ”Gróf Majláth Gusztáv Károly” – 95,5 – Premiu I (participă la etapa naţională)

Mihalik Csilla Anna – V – Cololegiul Național Bethlen Gabor Aiud – Popa Ana Maria – 92,5 – Premiul II

Kiss Helga Monika – V – Colegiul Național Bethlen Gabor Aiud – 67,5

Toth Kincsö Dorottya – VI – Liceul Teologic Romano – Catolic ”Gróf Majláth Gusztáv Károly” – 59

Alte minorităţi:

Clasa a V-a

Streulea Filip – Liceul German Sebeş – 66,5

Clasa a VI-a

Elev / Clasa / Şcoala/ Punctaj / Premiul

Bena Răzvan Ioan – Liceul German Sebeş – 102,5 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Jurca Maria Miruna – Liceul German Sebeş – 91 – Premiul II

Sandu Celia Alutina – Liceul German Sebeş – 87 – Premiul III

Sava Raul Daniel – Liceul German Sebeş – 64

Clasa a VII-a

Elev / Clasa / Şcoala/ Punctaj / Premiul

Dragomirescu Emma – Liceul German Sebeş – 113 – Premiul I (participă la etapa naţională)

Chicea Mihai Danil – Liceul German Sebeş – 100 – Premiul II

Rotaru Raul Nicolae – Liceul German Sebeş – 101,25 – Premiul III

Onofrei Luca Dumitru – Liceul German Sebeş – 94,25 – menţiune

Sirbu Dorlores – Beatrice – Liceul German Sebeş – 91,5 – menşiune

Prunoiu Alessandro – Liceul German Sebeş – 85

Şiara Patricia – Liceul German Sebeş – 75,5

Clasa a VIII-a

Elev / Clasa / Şcoala/ Punctaj / Premiul

Cheşculescu Maria – Liceul German Sebeş – 113,5 – Premiu I (participă la etapa naţională)

Pienariu Ema – Liceul German Sebeş – 110 – Premiul II

Vinţan Luciana – Liceul German Sebeş – 96,5 – Premiul III.



ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Publicitate

EVENIMENT

FOTO: Centrul orașului Alba Iulia ”împânzit” peste noapte de mesaje care îi îndeamnă pe cetățeni să meargă la vot

Publicat

Centrul orașului Alba Iulia a fost ”împânzit” peste noapte cu mai multe autocolante pe care este scris un mesaj ce îi îndeamnă pe oameni la vot. 

În mai multe scări de bloc, pe stațiile de autobuz, în preajma secțiilor de votare și pe semnele de circulație au fost lipte în noaptea de sâmbătă spre duminică autocolante pe care este scris mesajul ”Ești prea deștept ca să fii ignorant. Mergi la vot!”, iar cu roșu este scris ”Atenție este un singur tur”.

Până la această oră, în județul Alba au mers aproape 4% dintre alegători. Secțiile de vot s-au deschis de la ora 7.00 și se vor închide la ora 21.00.

 

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Mii de gospodării fără energie electrică după FURTUNĂ în Apuseni. Copaci doborâți de vânt, azi noapte, peste liniile de curent

Publicat

colaj furtuna copaci rupti

O furtună puternică a lăsat fără energie electrică, vineri după-amiaza, mii de gospodării din zona Munților Apuseni și la Întregalde, în județul Alba. Vremea rea și vântul puternic a continuat și pe timpul nopții.

Mai mulți copaci au căzut pe liniile de alimentare 20KV și au rupt cablurile.

Au rămas fără energie electrică localități din zona Munților Apuseni, azi noapte: Abrud, Roșia Montană, Bucium, dar și la Întregalde.

Potrivit directorului SDEE Alba, Marius Ceteraș, echipele au lucrat toată noaptea pentru remedierea situației.

În cursul nopții, vântul puternic a mai rupt alți copaci, iar de la ora 1.00 o parte din orașul Abrud si comunele Bucium, Mogoș și Întregalde au rămas fără energie electrică.

La ora 5.30, în majoritatea zonelor alimentarea cu energie electrică a fost reluată. Au mai rămas doar câteva cazuri izolate la care se mai intervine.

Toate secțiile de vot din zonă sunt acum funcționale.

Reamintim că județul Alba a fost sub Cod Portocaliu de furtună, până azi noapte la ora 3.00.

Citeste mai mult
Publicitate

ACTUALITATE

Bogdan Lazăr, candidatul ALDE Alba, a votat pentru o schimbare în administrația locală

Publicat

Candidatul ALDE Alba pentru Primăria Alba Iulia, Bogdan Lazăr, a votat astăzi pentru o schimbare în administrația locală, după cum chiar el a declarat într-o postare pe Facebook. 

”Am votat astăzi cu speranța ca 30 de ani au fost de ajuns! Am votat pentru un oraș cu adevărat prosper, care să ne dea încredere nouă tinerelor generații că merită să luptăm pentru viitorul nostru, că nu am greșit atunci când am decis să rămânem în Alba Iulia, să rămânem în România!

Am votat de asemenea cu un sentiment de mare dezamăgire văzând cât de mult s-au zbătut unii cheltuind iresponsabil câteva miliarde de lei din bugetul local în ultimele 3 săptămâni, pentru a salva imaginea unui mandat dezastruos. Și cu o amărăciune și mai mare în suflet că nu toți conștientizează astfel de gesturi care ne afectează pe toți!

Una peste alta am încredere că Alba Iulia este pregătită totuși să întoarcă pagina și să o luăm de la capăt… Și măcar de data aceasta să facem lucrurile așa cum trebuie!

Noi generatia tanara suntem gata si suntem pregatiti sa preluam o mare responsabilitate pe umerii nostri!
Am votat pentru binele acestui oraș, pentru ca sunt convins ca daca vom dori cu toții cu adevărat o schimbare, atunci ne va fi bine tuturor!!! Altfel le va fi bine doar celor care au confiscat acest oraș de 30 de ani și va fi o vină colectivă! Pentru că de data aceasta chiar avem o șansă! O ȘANSĂ UNICĂ LA O SCHIMBARE SĂNĂTOASĂ!”, a scris acesta pe Facebook.

sursă foto: Facebook – Bogdan Lazăr

Citeste mai mult
Publicitate

ACTUALITATE

ALEGERI locale 2020: PREZENȚA la vot pe orașe în județul Alba. Cei mai mulți alegători au mers la urne la Câmpeni

Publicat

Până la ora 10.00, au votat 22.621 dintre cei 310.563 cetăţeni cu drept de vot din județul Alba. Prezența la vot este de 7,28%, ușor mai mică față de cea din 2016 (7,48%).

Vă prezentăm prezența la vot pe orașe și municipii (ora de referință 10.00):

Alba Iulia – 5,74 %

Aiud – 5,35%

Sebeș – 5,49%

Blaj – 5,97%

Ocna Mureș – 4,93%

Cugir – 6,44%

Câmpeni – 12,39%

Abrud – 8,97%

Baia de Arieș – 6,61%

Zlatna – 8,08%

Teiuș – 8,94%

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate