Optimum Alba Iulia obține calificarea în semifinalele Cupei României Elite U15 la fotbal. Victorie la limită împotriva FC Bacău

FC Optimum Alba Iulia câștigă deplasarea din sferturile Cupei României împotriva celor de la ACS FC Bacău cu scorul de 1-0 și obține calificarea în semifinalele competiției.

Formația antrenată de Gică Bran și Ciprian Selagea, Optimum Alba Iulia, continuă parcursul excepțional în Cupa României Elite U15 și câștigă duelul din sferturile de finală împotriva celor de la FC Bacău.

Meciul a avut loc duminică, 30 aprilie, la Baza Sportivă FC Bacău – Ruși Ciutea de la ora 16:00.

Scorul pauzei a fost 0-0, unicul gol al partidei fiind înscris în repriza secundă de către Tudor Zoicaș.

Adversarul albaiulienilor de la Optimum va fi ales în viitorul apropiat dintre cele trei câștigătoare ale celorlalte sferturi de finală.

• Academia de Fotbal Gică Popescu 3 – 2 FCSB
  • Campionii FC Argeș 3 – 1 Farul Constanța
  • UTA Arad 0 – 2 Academia Viitorul Cluj