Pacient de 300 de kilograme, adus la Spitalul de Urgenţă Alba
Publicitate
Bărbatul, în vârstă de 68 de ani, suferă de obezitate morbidă, are probleme cardiace şi o infecţie a pielii în zona abdomenului. Potrivit medicilor, după efectuarea investigaţiilor medicale, pacientul va rămâne sub supraveghere medicală mai multe zile, la Secţia Interne.
Personalul medical al spitalului a precizat că vor folosi probabil două paturi pentru internarea bolnavului, unul singur fiind prea mic.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)