Patru medalii pentru luptătorii de taekwondo, din Alba Iulia, la Campionatul Național de juniori de la București
Sportivii secției de taekwondo ai clubului CS Unirea Alba Iulia au obținut patru medalii la cea mai recentă competiție la care au participat.
Mai exact, cei patru sportivi antrenați de Alin Moldovan, au participat în perioada 19-20 martie la București, la Campionatul Național de Juniori - Seniori Kyourgi.
Publicitate
Sportivii care au participat s-au clasat pe locul I sau II, iar pentru Cetean Eduardo a fost ultimul an la categoria cadeți și a făcut debutul la juniori, locul 5, după ce s-a oprit în mediul pentru medalie.
- Cetean Eduardo -45 kg Junior
- Galea Mario -51 kg Juniori locul 2
- Fara Alex -49kg juniori locul 1
- Boloage Alecsandru -51 kg juniori locul 1
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)