Patru tineri din Alba Iulia riscă dosare penale. Au distrus un stâlp de electricitate din Bărăbanț
Incidentul a fost semnalat sâmbătă, 1 martie, în jurul orei 16.00, de un bărbat care trecea prin zonă şi i-a văzut pe cei patru în timp ce spărgeau betonul din care este confecţionat stâlpul. Ajunşi în foarte scurt timp la faţa locului, jandarmii au stopat activitatea acestora şi i-au identificat ca fiind F.H de 18 ani, A.A. de 17 ani, F.S. de 27 de ani şi M.F. de 15 ani, toţi domiciliaţi în Alba Iulia.
Pe numele lor a fost întocmit un proces verbal despre împrejurările constatate, cu suspiciunea săvârşirii infracţiunii de distrugere. Documentul va fi înaintat autorităţilor de urmărire penală, ca act de sesizare. Totodată, au fost confiscate uneltele folosite la săvârşirea faptei ilegale.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)