Penalităţi pentru impozite neachitate după 30 septembrie
Primăria Municipiului Alba Iulia, prin Direcţia de Venituri şi Taxe Locale a informat că data de 30 septembrie 2010 reprezintă cel de-al doilea termen de plată pentru impozitul pe clădiri, terenuri şi mijloace de transport. După această dată, se vor percepe majorări de întârziere. Totodată, 30 septembrie este şi termenul de plată cu acordarea de bonificaţii pentru persoanele fizice care deţin mai multe locuinţe.
Publicitate
Contribuabilii care doresc să beneficieze de bonificaţiile în vigoare vor trebui să achite impozitele la sediul Direcţiei de Venituri şi Taxe Locale, până la data respectivă.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)