Performanță EXTRAORDINARĂ a unui elev din Alba Iulia. Eduard Pițu: Locul I la Olimpiada Națională la Matematică
Performanță extraordinară a elevului Eduard Pițu, din clasa a VII a, de la Școala Gimnazială ,,Avram Iancu” din Alba Iulia.
Acesta a obținut locul I, la faza Națională a Olimpiadei de Matematică, având cel mai mare punctaj.
Tot în această săptămână, la faza Națională a Olimpiadei de Fizică, Edi a obținut medalia de argint.
”Prin rezultatele sale de excepție, Edi contribuie la prestigiul învățământului din judetul Alba!
Felicitări, Edi! Felicitări familiei și profesoarelor, Mihaela Urcan și Maria Atanasiu, care l-au susținut și l-au pregătit!
Mâine, Edi va susține proba pentru selecția în lotul României pentru etapa Internațională! Îi uram mult succes!” au transmis reprezentanții Inspectoratului Școlar Alba.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (3)