Peste 200 de brazi nemarcaţi au fost confiscaţi în Munţii Apuseni. Poliţiştii au aplicat o amendă de 2.000 de lei
Şoferul autospecialei, P. T. (56 de ani), din Gârda de Sus a fost amendat cu 2.000 de lei, cei 208 brazi au fosc confiscaţi ţi predaţi ulterior Ocolului Silvic din localitate.
Cantitatea de brazi a fost depistată în cadrul unei acţiuni organizate de poliţişti din cadrul Serviciului Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba, împreună cu lucrători ITRSV Cluj, pentru combaterea ilegalităţilor privind tăierea, transportul, prelucrarea şi comercializarea materialelor lemnoase şi a brazilor de Crăciun.
Foto: arhivă
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)