Peste 30 de elevi din Alba Iulia au tras chiulul de la şcoală şi au fost surprinşi de poliţişti şi profesori, în localurile şi parcurile pe care le frecventau
Poliţiştii din Alba Iulia au desfăşurat joi, în colaborare cu profesori din cadrul ISJ Alba, acţiuni pentru prevenirea şi combaterea faptelor antisociale comise de elevi, precum şi a absenteismului şcolar.
Au fost controlate 22 de localuri publice din zona unităţilor de învăţământ şi au fost depistaţi 35 de elevi care nu frecventau cursurile, dintre care 30 în localuri, iar cinci în parcurile din zona şcolilor. Cu privire la aceştia au fost efectuate informări ale unităţilor de învăţământ.
IPJ Alba anunţă că astfel de acţiuni vor continua şi în perioada următoare.
foto: arhivă
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (4)