Pilotul de curse Adrian Pop și copilotul Adriana Breaz din Alba Iulia, pe podium la Raliul Clujului. Ce loc au obținut

Pilotul de curse, Adrian Pop Tudor, alături de copilotul Adriana Breaz, au urcat pe podium la Raliul Clujului.

Este vorba despre o competiție sportivă care a avut loc în weekendul trecut, în județul vecin.

Pentru echipajul din Alba Iulia a fost prima cursă de tip raliu, dar care le-a adus o clasare.

Pentru a celebra victoria, Adrian Tudor a făcut o declarație pe Facebook,

”Primul nostru raliu, prima victorie de probă specială la debutanti, primele podiumuri. Un nou început cum nu se putea mai bine

Așadar, ne întoarcem de la Cluj cu locul 3 al clasei RC5 și cu locul 3 în Cupa Clio Rally 5 Challenge

Am început raliul puțin timizi, poate emoțiile erau prea mari, dar ne-am intrat în ritm foarte repede iar încrederea care a început să se formeze în interiorul mașinii a crescut de la o probă la alta.

Obiectivul principal a fost să ajungem cu bine la finish. Ne-am făcut bine temele, ne-am făcut un plan si ne-am ținut de el așa că au venit si rezultate.

Pentru Adriana a fost debutul în lumea motorsportului îți mulțumesc că ai avut încredere în mine și în noi Sunt sigur că e doar un început și lucrurile frumoase de acum încep să vină.

DTO Rally Team, la fel ca de fiecare dată impecabil. Mașina a fost exemplar pregătită, ne-a dat încredere și ne-am simțit bine pe tot parcursul raliului.

Traian Pavel, îți multumim pentru tot ce ai făcut pentru noi de la începutul sezonului și până acum, a însemnat mult pentru noi și pentru evoluțiile noastre”, a scris Adrian pe Facebook.