Polițiștii din Abrud au oprit mașini pe drumurile naționale din Apuseni. Amenzi și permise reținute
Poliţiştii compartimentului rutier din cadrul Poliţiei oraşului Abrud, împreună cu patrula intercomunală au derulat, duminică, o acţiune pe DN 74 si pe DN 74A, în Apuseni. Au fost vizați șoferii care nu respectă regimul legal de viteză.
Publicitate
În urma controalelor desfăşurate, poliţiştii au aplicat 17 sancţiuni contravenționale pentru încălcarea normelor legale privind circulația pe drumurile publice, majoritatea pentru depăşirea limitei legale de viteză, transmite IPJ Alba.
Față de doi conducători auto a fost luată măsura reținerii permisului de conducere.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)