EVENIMENT
Polițiștii din Alba Iulia caută o persoană care și-a pierdut verigheta. Un vârstnic a găsit-o pe drum și a dus-o la poliție
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2022/03/i-h4SRj7H-X5-e1647945129826.jpg)
Un bărbat din Alba Iulia a predat poliţiei o verighetă din aur pe care a găsit-o la marginea unui trotuar din municipiu. Polițiștii invită persoana care a pierdut-o să o ridice de la sediul Poliției Municipiului Alba Iulia.
Potrivit IPJ Alba, la data de 21 martie 2022, domnul Cobusneanu Adrian, în vârstă de 81 de ani, din Alba Iulia, a predat Poliției Municipiului Alba Iulia o verighetă din aur, despre care a declarat că a găsit-o la marginea unui trotuar de pe Calea Moților din Alba Iulia.
Persoana care a pierdut verigheta este invitată să se prezinte la Poliția Municipiului Alba Iulia, pentru a demonstra că îi aparține și pentru a-i fi restituită.
Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba îi adresează domnului Cobusneanu Adrian, în mod public, felicitări pentru spiritul civic de care a dat dovadă.
sursă foto: arhiva alba24.ro, rol ilustrativ.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)