ACTUALITATE
Prefectul de Alba, Dănuț Hălălai s-a întâlnit cu șefii de post din județ
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/04/IMG_4427.jpg)
Prefectul de Alba, Dănuț Hălălai s-a întâlnit cu șefii de post din județul Alba, la invitația noului șef al Inspectoratului Județean de Poliție, comisarul șef Ioan Sorin Cioancă. A fost prima întâlnire de acest gen de când a fost instalată noua conducere a IPJ. Prefectul Hălălai a declarat că ”a fost o discuție deschisă pe parcusul căreia le-am transmis că trebuie să trateze cu seriozitate munca cu cetățenii”.
Prefectul a spus că dorește o întâlnire asemănătoare și cu comandații secțiilor de la orașele județului. Comisarul-șef de poliție Ioan Sorin Cioancă (43 de ani) a preluat pentru șase luni conducerea Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)