Preșcolarii Grădiniței Nr. 12 din Alba Iulia au primit vizita polițiștilor rutieri. Lecție de traversare a străzii
Copiii Grădiniți Step by Step Nr. 12 din Alba Iulia s-au bucurat luni de prezența unor invitați speciali din cadrul IPJ Alba.
În prima zi a săptămânii din cadrul programului "Școala Altfel", cei mici au fost vizitați de polițiști, care au vrut să îi învețe cele mai importante reguli de circulație.
Echipa de polițiști a fost formată din:
- Subcomisar de poliție Seffer Raluca și subinspector de poliție Tecsa-Motolity Larisa din cadrul Biroului de Siguranță Școlară
- Agent sef principal Cristea Flaviu din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității
- Agent șef principal Cudur Adrian de la Serviciul Rutier.
”În cadrul întâlnirii din curtea grădiniței, polițiștii au discutat cu copiii despre regulile de circulație și i-au provocat la un exercițiu de traversare corectă pe traseul imprimat.
Apoi, copiii au fost invitați în mașina specială a Poliției pentru a viziona un filmuleț educativ având ca scop prevenirea accidentelor rutiere.
Copiii au cântat si au recitat poezii cu tematică specifică, iar polițiștii le-au dăruit ca amintire un desen de colorat cu mașina Poliției.
Mulțumim reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Alba pentru această activitate folositoare!” au transmis reprezentanții grădiniței.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)