Prima reacție a lui Voicu Paul după pierderea alegerilor pentru funcția de primar al Municipiului Alba Iulia
Voicu Paul a avut prima reacție de la pierderea alegerilor pentru funcția de primar al Municipiului Alba Iulia, sub forma unei postări pe Facebook.
Acesta le-a mulțumit alegătorilor și l-a felicitat pe Gabriel Pleșa.
”Vă mulțumesc din inimă tuturor celor care m-ați susținut!
Mai mult decât pentru voturile de ieri, vă mulțumesc pentru toți anii în care am construit împreună Alba Iulia.
Oricât de strânse au fost lupta și rezultatele și indiferent cât de mult a contat partea politică, respect opțiunea albaiulienilor așa cum îl respect pe fiecare albaiulian în parte.
Îl felicit bărbătește, exact cum mi-am dus campania, pe Gabriel Pleșa pentru victoria din alegerile locale și, pentru binele orașului, îmi doresc sincer să poată duce mai departe toata această muncă a noastră.
Ar fi păcat să se risipească din rațiuni mărunte, politice.
Alba Iulia trebuie și poate să fie unul dintre cele mai înfloritoare orașe ale României, de care să fim cu toții mândri! Fiți binecuvântați, cu toții!”, a scris acesta pe Facebook.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (10)