ACTUALITATE
Primăria Aiud: Post vacant de muncitor necalificat, în cadrul Biroului Administrația Pieței. Calendarul concursului și condiții
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/08/Primaria-Aiud.jpeg)
Primăria municipiului Aiud, cu sediul situat în strada Cuza Vodă, nr. 1, organizează concurs în vederea ocupării, pe durată nedeterminată, a unui post contractual de execuție vacant, cu normă întreagă, de muncitor necalificat I din cadrul Biroului Administrația Pieței din subordinea Consiliului Local al municipiului Aiud.
Condiţiile specifice de participare la concurs:
– studii generale.
Candidații trebuie să îndeplinească condițiile de ocupare a unui post contractual vacant, prevăzute la art. 3 din HG nr. 286/2011 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare.
Condițiile de desfășurare a concursului:
Data, ora și locul desfășurării probei practice: 16.12.2021, ora 09:00 – la sediul Biroului Administrația Pieței, situat în Aiud, str. Iuliu Maniu, nr. 38;
Data și locul desfășurării interviului: 21.12.2021- sediul Primăriei Municipiului Aiud, sala Ion I.C.Brătianu, situat în str. Cuza Vodă, nr. 1.
Dosarele de înscriere la concurs se pot depune până în data de 07.12.2021, ora 16:00 la Biroul Resurse Umane, Control Intern din cadrul Primăriei Municipiului Aiud.
Condiţiile de participare şi condiţiile de desfăşurare a concursului, bibliografia şi alte date necesare desfăşurării concursului se afişează la sediul Primăriei Municipiului Aiud şi pe site-ul www.aiud.ro.
Relații suplimentare se pot obţine la sediul Primăriei Municipiului Aiud, situată în Aiud, str. Cuza Vodă, nr. 1, telefon 0258 861310 interior 1013 /fax 0258 861280, e-mail: resurse@aiud.ro, precum și de pe site-ul instituției: www.aiud.ro. Persoana de contact: Morar Angela, consilier în cadrul Biroului Resurse Umane, Control Intern din cadrul Direcției Economice, aparatul de specialitate al Primarului municipiului Aiud.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)
pilu
vineri, 19.11.2021 at 13:12
Apropos, d-na primar aici ce exertiza se cere ?. Ca vad ca le ai cu expertiza.