Primăria Alba Iulia anunță lucrări de reparații la treptele pasajului pietonal din Parcul Unirii
Primăria Alba Iulia a anunțat joi începerea lucrărilor de reparații la treptele pasajului pietonal din Parcul Unirii. Inițiativa vine ca răspuns la deteriorarea accentuată a treptelor, care reprezentau un real pericol de accidentare pentru trecători.
Publicitate
Potrivit reprezentanților instituției, în perioada desfășurării lucrărilor, pasajul va rămâne accesibil, însă circulația se va desfășura cu anumite restricții.
Autoritățile estimează că lucrările vor fi finalizate în aproximativ o săptămână.
Primăria face apel la cetățeni să manifeste prudență în zonă și să respecte semnalizările temporare amplasate pe durata desfășurării lucrărilor.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)