Primăria Cugir a renunțat la festivaluri și investiții în infrastructura sportivă pentru a aloca bani spitalului din oraș
Primăria Cugir a alocat 700.000 de lei pentru achiziția de aparatură și materiale sanitare.
Potrivit primarului Adrian Teban, administrația locală a renunțat la festivalurile organizate în oraș și la investițiile în infrastructura sportivă, pentru a putea obține aceste fonduri.
Publicitate
Adrian Teban spune că banii au fost folosiți pentru achiziția de ventilatoare, a unui concentrator de oxigen și a echipamentelor de protecție necesare la spitalul din oraș.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)