ACTUALITATE
Primăria Ocna Mureș, prădată de hoți. Un bărbat a furat un telefon mobil dintr-un birou al instituției
![furt telefon mobil](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/01/IMG_9073.jpg)
F.A. (57 de ani), din Ocna Mureş a pătruns într-un birou din Primăria Ocna Mureş, de unde a sustras un telefon mobil, aparţinând unui funcţionar. Este vorba despre un angajat al biroului de taxe şi impozite locale.
Prejudiciul, în valoare de 750 de lei, a fost recuperat şi restituit persoanei păgubite, iar faţă de suspect au fost întocmite actele premergătoare cercetării sub aspectul comiterii infracțiunii furt.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)