Prins de poliţişti, după ce a furat o poşetă cu bani, carduri bancare şi un mobil, dintr-un local din Alba Iulia
S.O., de 22 de ani, din Alba Iulia a fost identificat ca fiind autorul furtului unui telefon mobil, două carduri bancare şi o sumă de bani pe care tânăra le avea în poşetă.
„Din primele cercetări efectuate s-a stabilit faptul că tânărul, profitând de neatenţia victimei, i-a sustras de pe un scaun poşeta, şi-a însuşit bunurile din aceasta după care a aruncat poşeta în apropierea unei staţii de carburanţi din municipiul Alba Iulia de unde a fost recuperată de poliţişti”, au precizat reprezentanţii IPJ Alba.
Bunurile sustrase au fost recuperate şi returnate tinerei, iar S.O. este cercetat pentru furt calificat.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)