Proiectul legii salarizării personalului bugetar intră miercuri în dezbaterea plenului Camerei Deputaților
Comisia de muncă a Camerei a dat marți un raport favorabil cu amendamente proiectului de lege. În favoarea raportului au votat 15 deputați, patru s-au abținut și doi au votat împotrivă.
Publicitate
Printre amendamentele votate marți în comisie s-a numărat și cel privind un spor de suprasolicitare neuropsihică de 10% pentru personalul de predare din învățământ, urmând ca acesta să fie acordat de la 1 decembrie 2018.
Proiectul urmează să intre miercuri și la votul final, Camera Deputaților fiind for decizional în acest caz.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)