ACTUALITATE
Radarul Pădurilor: Transport ilegal de lemn, oprit în urma unui apel la 112, la Presaca Ampoiului. Poliţiştii au confiscat 15 mc de material lemnos
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/02/tir-lemn.jpg)
În urma unui apel prin 112, polițiștii din Meteș au depistat luni, pe drumul comunal Presaca Ampoiului, o autoutilitară încărcată cu 15,4 metri cubi de material lemnos. Șoferul autoutilitarei, un bărbat de 30 de ani din Cugir, nu a putut prezenta documentele legale de proveniență, fiind sancționat contravențional. Întreaga cantitate de material lemnos a fost confiscată.
Luni seara, în urma unui apel prin 112 prin care era semnalat un posibil transport ilegal de material lemnos, poliţiştii Postului de Poliţie Meteş s-au deplasat pe drumul comunal Presaca Ampoiului o ocazie cu care au identificat o autoutilitară încărcată cu 15, 4 metri cubi material lemnos.
Autoutilitara era condusă de un bărbat de 30 de ani, din Cugir care nu a putut prezenta documente legale de provenienţă şi transport a materialului lemnos motiv pentru care a fost sancţionat contravenţional, în conformitate cu prevederile art. 19 al. 1 lit. b din Legea 171/2010, iar întreaga cantitate cantitatea de material lemnos a fost confiscată.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)
Sorij
marți, 03.03.2015 at 17:47
Foarte bine ca sa intamplat asa, insa de ce mai exista Politie? Ce se intampla cu marfa confiscata, unde ajunge? :)))