Raport INSP: Peste 75% dintre cazurile noi de COVID, din ultima săptămână, au fost identificate la persoane nevaccinate
Peste 75% dintre cazurile noi de COVID descoperite săptămâna trecută, în România, sunt ale unor persoane care nu s-au vaccinat, potrivit unui raport întocmit de Institutul Național de Sănătate Publică.
Mai exact, în săptămâna 13 - 19 septembrie 2021, 75.8% din cazurile confirmate au fost înregistrate la persoane nevaccinate.
De asemenea, o statistică sumbră arată că în perioada mai sus menționată, 91.5% din decesele înregistrate au fost la persoane nevaccinate.
35.5% din totalul cazurilor s-au înregistrat in București, Timiș, Cluj, Ilfov și Iași, în perioada 13 - 19 septembrie.
În ultimele 24 de ore în Alba au fost înregistrate 78 de cazuri COVID noi potrivit datelor transmise de Direcția de Sănătate Publică (DSP), joi, 23 septembrie.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)