Recepție la terminarea lucrărilor pe lotul Sibiu-Boița al Autostrăzii A1. Constructorul a finalizat mai repede lucrările restante
Primul lot al autostrăzii Sibiu - Pitești a fost finalizat, iar joi, 27 aprilie, este programată recepția la terminarea lucrărilor.
Este vorba despre lotul cuprins între Sibiu și Boița, cu o lungime de 13,17 kilometri, care trebuia finalizat până în 28 mai.
Publicitate
Constructorul, Porr Construct SRL a terminat însă mai repede, potrivit publicației Turnul Sfatului.
Circulația a fost deschisă cu câteva luni mai devreme (15 decembrie 2022), dar mai erau de executat lucrări aferente Centrului de întreținere și coordonare de la Boița, lucrări de plantare și aliniamente pentru ghidarea liliecilor.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)