Contacteaza-ne si pe
Publicitate

EVENIMENT

REZULTATE finale la Olimpiada de INFORMATICĂ, etapa judeţeană Alba. Punctajele elevilor

Publicat

munca birou

Rezultatele obținute de elevi la etapa judeţeană a olimpiadei de Informatică 2019, desfășurată sâmbătă au fost făcute publice de IŞJ Alba.

Reamintim că etapa naţională a olimpiadei este programată pentru perioada 22 – 27 aprilie (gimnaziu), la Bucureşti, respectiv 30 aprilie – 4 mai (liceu) la Suceava.

Rezultate Olimpiada de Informatică, etapa județeană Alba 2019:

Clasa a IX – a

Numele elevului / Unitatea de învățământ / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Premiul I: Cirlea Mihai Alexandru – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Mureșan Laura – 95

Premiul II: Boldaș Daniel Alexandru – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 68

Premiul III: Olinovici Cătălin Mihai – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Furdui Călin – 66

Menţiune: Bărăian Adrian – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Drăguș Daniela, Muntean Marius – 58

Menţiune: Petricele Georgiana Maria – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 56

Menţiune: Urieșu Iulius – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Furdui Călin – 54

Menţiune: Giurgiu Teofil Costin – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Mureșan Laura – 50

Cărpinișan George – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Drăguș Daniela, Muntean Marius – 48

David Sergiu Roland – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Drãguș Daniela, Muntean Marius – 47

Resiga Sorana Ioana – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 41

Ivan Teodora – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Furdui Călin – 38

Schadi Andreas – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Furdui Călin – 38

Bogdan Alicia Ioana – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 34

Sîrbu Valentin – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Groza Sorin – 32

Bogdan Vasile – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 30

Bora Sebastian – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 30

Ciupe Bogdan – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Furdui Călin – 30

Dunca Dorin Vasile – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Teglaş Maria – 30

Florea Cătălin Emanoil – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Groza Sorin – 30

Goia Raluca – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 30

Iepure Antoniu – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Groza Sorin – 30

Petruş Marius Dorin – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” – Alba Iulia – Dogaru Simona – 30

Pop David Andrei – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Marian Luminiţa – 30

Poruțiu Marius Iulian – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Groza Sorin – 30

Roșiu Andrei Ștefan – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 30

Staic Cătălin – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 30

Clasa A X – A

Numele elevului / Unitatea de învățământ / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Premiul I: Comșa Dorin Iulian – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 157

Premiul II: Tomoiagă Cristian – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Muntean Marius – 133

Premiul III: Macarie Ancău Mihaela – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 126

Menţiune: Duca Dragoș Cosmin – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Badu Mihai Eugen – 125

Menţiune: Răcianu Marian Gabriel – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Teglaş Maria – 123

Menţiune: Groza Camelia Roxana – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Groza Sorin – 98

Menţiune: Cozma Rareș – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 88

Menţiune: Petrescu Cristian – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 74

Menţiune: Berindeie Adrian – Constantin – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Iancu Alina Marieta – 70

Pătrînjan Cosmin Lucian – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Muntean Marius – 67

Spineanu Tudor Alexandru – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Dehelean Ovidiu – 64

Cojocaru Andrei Octavian – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Teglaş Maria – 62

Jugariu Diana – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 60

Morar Eusebiu Alexandru – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 58

Toader Daniel – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Mureșan Laura – 53

Puia Gabriel – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 51

Duțescu Horia Ionuț – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 48

Ciama Andreea – Elena – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Iancu Alina Marieta – 30

Muntean Andrei Călin – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – Dogaru Simona – 30

Nache Andrei Claudiu – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – Dogaru Simona – 30

Rus Rareș Cătălin – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 30

Clasa a XI – a

Numele elevului / Unitatea de învățământ / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Premiul I: Dobra Andrei Daniel – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 196

Premiul II: Jinga Tudor – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 133

Premiul III: Bodea Georgiana Alexandra – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 127

Menţiune: Lazăr Petru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Drăguș Daniela – 121

Menţiune: Comșa Enoh – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 107

Menţiune: Bădilă Timotei Ilie – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Drăguș Daniela – 98

Menţiune: Radu Todor Alexandru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Drăguș Daniela – 91

Menţiune: Narița Andrei – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 87

Menţiune: Neamțu Claudiu – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 81

Dobra Nicolae Alexandru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Lebadă Monica – 63

Călariu Ioana – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 51

Marina Octavian – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Palcu Carmen – 43

Ciupe David – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 42

Buleandră Ruben – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 40

Serban Cristian – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Lebădă Monica – 38

Toma Andrei Gino – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Teglaş Maria – 34

Trif Diana Nicoleta – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Iancu Alina Marieta – 32

Albu Alex Ștefan – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Iancu Alina Marieta – 30

Balea Cristian Constantin – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Iancu Alina Marieta – 30

Cristea Cristian Vasile – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 30

Deteșan Raul Ioan – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Groza Sorin – 30

Dig Bogdan Alexandru – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 30

Goarnă Alexandru Dorin – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Groza Sorin – 30

Purda Raliana Teodora – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Teglaş Maria – 30

Voina Cătălina Elena – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 30

Clasa a XII – a

Numele elevului / Unitatea de învățământ / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Premiul I: Albu Cristian Gabriel – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 190

Premiul II: Ivan Adrian – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 156

Premiul III: Fuia Mihai Dragoș – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Mureșan Laura – 146

Menţiune: Lazăr Camelia – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 132

Menţiune: Ienei Raul Alin – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 128

Menţiune: Petruța George Călin – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 110

Menţiune: Ogrean Flaviu Răzvan – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Teglaş Maria – 97

Menţiune: Sicoe Raul Ioan – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Berindeie Elena, Berindeie Nicolae Virgil – 93

Mermezan Mihai Marius – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Mureșan Laura – 68

Gherman Răzvan Cristian – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Mureșan Laura – 54

Pădurean Paul – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Romanța – 34

Acatrinei Raul – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Lebădă Monica – 30

Precup Arpad – Adrian – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 30

Simoiu Marian – Liceul Teoretic ”David Prodan” – Cugir – Crăciun Janeta – 30

 

 


ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

EVENIMENT

FOTO: Accident la Cisteiu de Mureș. O persoană a rămas încarcerată după ce s-a răsturnat cu mașina

Publicat

Detașamentul de pompieri Aiud în cooperare cu SAJ Ocna Mureș intervin cu o autospecială și o ambulanță la un accident rutier cu un autoturism răsturnat pe raza localității Cisteiu de Mureș.  O victimă încarcerată. Revenim cu amănunte.

Citește mai departe
Publicitate

BLAJ

PROGRAMUL OFICIAL al vizitei Papei Francisc în România. Cât va sta la Blaj și care este programul zilei de 2 iunie

Publicat

p

Programul vizitei Sanctității Sale Papa Francisc în România a fost făcut public de Administrația Prezidențială. Sfântul Părinte se va afla la la Blaj în data de 2 iunie, duminică. Acesta va sosi pe Câmpia Libertății în jurul orei 10,30 și va oficia Divina Liturghie cu beatificarea a șapte episcopi martiri greco-catolici. Va ține apoi o […]

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

REZULTATE Simulare EVALUARE Naţională 2019 în ALBA: Aproape 60% dintre elevi nu au luat 5 la Matematică. 2 medii de 10

Publicat

educatie

Inspectoratul Școlar Județean Alba a centralizat rezultatele înregistrate la sesiunea de Simulare a examenului de Evaluare Naţională 2019. Testările au fost organizate pentru familiarizarea elevilor cu rigorile unei evaluări naționale, iar în premieră, în acest an, au luat parte şi elevi din clasele a VII-a. Au participat la toate probele 2695 de elevi de clasa […]

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

LISTA oficială a PSD pentru alegerile Europarlamentare. Reprezentantul județului Alba, Victor Negrescu, pe loc eligibil

Publicat

negrescu

PSD a anunțat astăzi lista candidaților la alegerile Europarlamentare din acest an. Județul Alba are un reprezentant pe locurile elegibile: este vorba despre Victor Negrescu, europarlamentar în acest mandat și fost ministru. Negrescu este foarte apropiat de organizația județeană a acestui partid. Acesta este pe locul 9 al listei, având, potrivit sondajelor, toate șansele să […]

Citește mai departe
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate