Contacteaza-ne si pe
Publicitate

ACTUALITATE

Rezultate finale la Olimpiada de Limba FRANCEZĂ, proba A, etapa judeţeană Alba 2019. Punctajele elevilor

Publicat


limba franceza

Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba a transmis rezultatele finale ale Olimpiadei de Limba Franceză, etapa judeţeană 2019, proba A. Elevii de liceu mai au de trecut proba B, ce va fi organizată în 23 martie, nota finală urmând să fie calculată ca medie după punctajele celor două probe.

Etapa naţională a olimpiadei se va desfăşura în perioada 22-26 aprilie, în Bistriţa-Năsăud.

Rezultatele finale ale Olimpiadei dei Limba Franceză, etapa judeţeană Alba 2019:

Clasa a VII-a

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Dumitru A. Philip – Văcariu Ileana – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – 95.00 – calificat etapa naţională

Ghenescu Silvana Maria – Cosma Cornelia – Liceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” – Sebeș – 93.00

Grecu Ștefan – Arieșanu Liliana Daniela – Școala Gimnazială – Câmpeni – 93.00

Breaz Maria Simina – Bârlog Elena – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalţ – 88.00

Potinteu Oana – Arieșanu Liliana Daniela – Școala Gimnazială – Câmpeni – 83.00

Bradea N. Anamaria – Mihălțan Maria – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – 77.00

Földvari Lipovan A. Cristina – Petraş Larisa – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – 75.00

Petraş A.N. Nicoleta – Petraş Larisa – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – 71.00

Muntean M. Oana Andreea – Șufană Romana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 52.00

Petruţa Roxana – Bârlog Elena – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalţ – 51.00

Igna I. Tudor David – Pacurar Iulia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 46.00

Vasiu S. I. Eduard Tudor – Pacurar Iulia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 46.00

Paca Georgiana Maria – Cosma Cornelia – Liceul Cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” – Sebeș – 45.00

Fodor Alexandru – Cetean Brânduşa – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – Blaj – 43.00

Clasa a VIII-a

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Chicidea Ana – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială – Câmpeni – 94.50 – calificată la etapa naţională

Mraiște Briana – Arieșanu Liliana Daniela – Școala Gimnazială – Câmpeni – 89.75

Cătăuţă Casiana – Oltean Ramona – Școala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sâncel – 88.75

Gherman Iulia – Pacurar Iulia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – 86.75

Todea Eduard Teodor – Arieșanu Liliana Daniela – Școala Gimnazială – Câmpeni – 76.00

Florea Ioana Cristina – Bârlog Elena – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalţ – 67.00

Trif Cătălin – Tolca Alina – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – 66.00

Oltean Mădălina – Oltean Ramona – Școala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sâncel – 65.25

Szabo Antonia Alisa – Stîncel Diana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” – Aiud – 65.25

Naşca Antonio Elisei – Cetean Brânduşa – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – Blaj – 61.25

Cipar Nerea Maria – Cetean Brânduşa – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – Blaj – 60.25

Cârnaţ Roxana Elena – Bârlog Elena – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalţ – 57.75

Teișanu Alexandru – Tolca Alina – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia de Arieș – 26.00

Clasa a IX-a

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Bîcleşanu Alexia – Mara – Roman Carmen – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 92.00

Chicidea Maria – Mateș Elena – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 82.00

Balaszfi Daruis – Mateș Elena – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 76.00

Stan Maria – Bodea Roxana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 75.00

Pocinoc Mikhael – Vodă Aura Maria – Seminarul Teologic „Sf. Simion Ștefan” – Alba Iulia – 74.00

Stanciu N.L. Mara – Rusu Sofica – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 69.50

Buzgariu Lidia – Bodea Roxana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 63.00

Ţântea Maria Denisa – Dulău Leontina – Colegiul Național „I.M. Clain” – Blaj – 60.00

Feneșer R. Sebastian Valentin – Bădău Georgeta – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 50.00

Cărpinișan Elena – Todor Cornelia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 40.00

Chețeg Rareș Pavel – Vodă Aura Maria – Seminarul Teologic „Sf. Simion Ștefan” – Alba Iulia – 40.00

Clasa a IX-a bilingv

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Stănescu E. Anca Georgiana – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 79.00

Cotofenci S. Lorena Maria – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 64.50

Selagea C. Naomi – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 62.00

Tomuş N.M. Denisa – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 62.00

Ceuşan I. Marius Bogdan – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 60.00

Tecşa V. Giulia – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 60.00

Leach Ioana Geanina – Potinteu Anca – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 50.00

Chira Francesca Izabella – Potinteu Anca – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 39.00

Panţa A. David – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 25.00

Clasa a X-a

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Rusu Ancuţa – Lupu Lucia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 92.00

Man Alexia – Costea Ioana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” – Aiud – 90.00

Oargă M. Andreea Claudia – Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 85.00

Puşcaş Oana – Roman Carmen – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 84.00

Briciu Luiza – Potinteu Anca – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 83.00

Bustan Jeflea Stefania – Potinteu Anca – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 76.50

Nagy Renata – Oltean Florin – Colegiul Național „I.M. Clain” – Blaj – 75.50

Vlazan Anda Gabriela – Bodea Roxana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 64.50

Muntean F.C. Denisa Maria – Rusu Sofica – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 58.50

Virca Maria – Todor Cornelia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 55.50

Popa Maria Paula – Todor Cornelia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – 53.00

Clasa a X-a bilingv

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Comșa M.O. Florina Ioana – Crișan Alina/ Rusu Sofica – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 81.50

Muntean L. Andra Emanuela – Crișan Alina/ Rusu Sofica – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 65.50

Roi M.I. Roxana – Ioana – Crișan Alina/ Rusu Sofica – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 48.00

Clasa a XI-a

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Iorga Elena Bianca – Roman Carmen – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 95.00

Bursuc George – Danciu Ioana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 90.00

Petruse Voichița Nadia – Roman Carmen – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 89.00

Popa Cristian Gabriel – Cosma Cornelia – Liceul Cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” – Sebeș – 77.00

Pădurean C. Giorgiana – Lavinia – Moldovan Claudia – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – 74.50

Fornade Teodora Cristiana – Tolca Alina – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – 61.00

Narita Anamaria – Bodea Roxana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 61.00

Boncut Teodora – Bodea Roxana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 59.00

Ungureanu Ionela – Bodea Roxana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 56.00

Clasa a XI-a blingv

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Barna P. Maria Daniela – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 70.00

Tomuş N.M. Claudia – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 53.00

Săbău D. Cecilia Daniela – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 52.00

Todorescu T. Andreea Cătălina – Bădău Georgeta/Crișan Alina – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 51.50

Clasa a XII-a

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Ţurcă Alexandra Iuliana – Lupu Lucia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 80.50

Pocinoc Constantin – Vodă Aura Maria – Seminarul Teologic „Sf. Simion Ștefan” – Alba Iulia – 56.50

Clasa a XII-a bilingv

Numele elevului / Profesorul coordonator / Unitatea de învăţământ, localitatea / Punctaj final

Lazea Rodica – Potinteu Anca – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 62.50

Bocsa Maria – Mates Elena – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – 59.00


Vezi cele mai interesante video Alba24.ro


ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

ACTUALITATE

Ministrul Mediului vrea să interzică exportul de lemn în spațiul extracomunitar. Pentru UE nu se poate lua această măsură

Publicat

Costel Alexe, noul ministru liberal al mediului, apelor și pădurilor, a declarat joi seara la Digi24 că Guvernul ia în calcul interzicerea exporturilor de bușteni în țările care nu sunt membre ale Uniunii Europene. Potrivit acestuia, o asemenea măsură nu este posibilă și în spațiul intercomunitar, pentru că legislația UE nu permite o asemenea măsură […]

Citește mai departe
Publicitate

ACTUALITATE

FOTO: Cugirul s-a îmbrăcat în haine de sărbătoare. Bradul de Craciun a fost aprins, iar în centrul orașului au pornit colindele

Publicat

Cugirul a intrat în spiritul Crăciunului. Vineri, în centrul orașului, a fost inaugurat tradiționalul brad de Crăciun și a fost aprins iluminatul festiv de sărbători.  Luminițele de Crăciun au fost aprinse de primarul Adrian Teban și și viceprimarul Călin Furdui, alături de elevii care au obținut cele mai bune rezultate la învățătură în decursul anului, […]

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

Zilele cu cea mai mare poluare a aerului din Alba Iulia, analizate cu o aplicație a The NY Times. Statusul orașului: periculos

Publicat

Cea mai mare poluare a aerului din Alba Iulia, în perioada 2016 – 2019, a fost înregistrată anul trecut. În două zile din lunile mai și noiembrie, valorile particulelor în suspensie (PM 2.5) într-o singură oră au fost de peste 30 de ori mai mari decât limita maximă admisă pentru întreaga zi.  Cotidianul american The […]

Citește mai departe
Publicitate

ACTUALITATE

Peste 100 de unitați de alimentație publică din Alba verificate și amenzi date de inspectorii DSVSA

Publicat

comercianti piata

Inspectorii sanitari veterinari și pentru siguranța alimentelor au verificat, în perioada 28 noiembrie – 5 decembrie, un număr de 135 de unități de alimentație publică, cu scopul prevenirii toxiinfecțiilor alimentare. Au fost controlate unități de alimentație publică care desfășoară activități în domenii precum fabricarea pâinii, procesării laptelui, procesării cărnii, comerț cu amănuntul, fabricarea prăjiturilor, a […]

Citește mai departe
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate