Connect with us
Publicitate

EVENIMENT

REZULTATE finale Olimpiada de Limba ENGLEZĂ 2019, etapa judeţeană Alba. Punctajele elevilor


Publicat

limba engleza

Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba transmite rezultatele finale ale Olimpiadei de Limba Engleză, etapa județeană Alba, proba scris. În 23 martie va fi proba orală, pentru elevii de liceu care au obținut peste 95 de puncte la scris.

Primul elev clasat din clasele a VII-a și a VIII-a participă la etapa națională a olimpiadei.

Rezultate finale – Olimpiada de Limba Engleză 2019, etapa județeană Alba, proba scris:

Clasa a VII-a

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Crihan Gianina – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 99,00 – 99,00

Brașoveanu Maria Patricia – Iftimie Paulescu Iula – Școala Gimnazială Nr.2 – Sebeș – 98,50 – 98,50

Hațegan Dragoș – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 98,50 – 98,50

Todoran Diana – Contan Giorgiana – Liceul Teoretic „Sfântul Iosif”  – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Deneș Eduard – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 96,50 – 96,50

Dumitras Karina – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 96,00 – 96,00

Herlea Alexia – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 96 – 96

Marcu Andrei Nicholas – Mihețiu Mihaela – Colegiul Național Lucian Blaga – Sebeș – 96,00 – 96,00

Marele A. C. Mihai – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 96,00 – 96,00

Spătăcean Ana – Sibișan Diana Daniela  – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 95,5 – 95,5

Diacu Diana – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Muscă Miruna – Aldea Rocsana – Școala Gimnazială Șona – Șona – 95,00 – 95,00

Varmaga Emanuel Raul – Todoran Felicia – Seminarul Teologic Ortodox ” Sf. Simion Ștefan”  – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Budai Bianca Antonia – Ioan Casandra – Școala Gimnazială „Axente Sever”  – Aiud – 94,50 – 95,00

Tuinea Antonio – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 93,00 – 93,00

Tecșa Adriana – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 92,50 – 92,50

Bleanț Alexia Maria – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Mihota Roșian Juana Iszabela – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 91,00 – 91,00

Morar Vladimir – Mihalca Andreia, Rusu Elena – Colegiul Tehnic”Apulum”  – Alba Iulia – 91,00 – 91,00

Birta C. Andrei – Cristian – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 90,00 – 90,00

Căstrase E. Antonio – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 90,00 – 90,00

Draica Elisabeta – Belașcu Anca – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Kiș Ariana – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 89,5 – 89,5

Pop Oana – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 89,50 – 89,50

Cordoș Filip – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 89,00 – 89,00

Năcreală Vlad George – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 89,00 – 89,00

Mircea Silvia – Sibișan Diana Daniela  – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 88 – 88

Stoina Alexia – Stoina Rodica Delia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 88,00 – 88,00

Necș Alexia Maria – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Stan Ioana – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 87,00 – 87,00

Varga Mirjam Aliz – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 87,00 – 87,00

Cloamba Darius  – Paraschivescu Alina  – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 86,50 – 86,50

Marian Emilian – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 86,50 – 86,50

Velișcu Sorana – Sibișan Diana Daniela  – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 86,5 – 86,5

Nagy Rareș  – Gherghinescu Emilia – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 86,00 – 86,00

Vlad Andrei – Pleșa Simona – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 86,00 – 86,00

Ilea R. Ștefan – Antoniu – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 84,00 – 84,00

Sandu Celia Alutina – Mihețiu Mihaela – Liceul German Sebeș – Sebeș – 83,50 – 83,50

Mărginean Andrei – Pleșa Simona – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 83,00 – 83,00

Schelberger Isabella – Mihețiu Mihaela – Liceul German Sebeș – Sebeș – 82,00 – 82,00

Călin Tudor Nicolas – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 81,50 – 81,50

Aloman Denisa Maria – Trif Sorina – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – 81,00 – 81,00

Frățilă Andreea Cristina – Groza Adriana – Lic. Teologic „Sf. Vasile Cel Mare”, Blaj – Blaj – 81,00 – 81,00

Fernandes Raoul – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 80 – 80

Porca David Cristian – Prața Georgeta – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 80,00 – 80,00

Todea Denisa – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 80,00 – 80,00

Stan Anda – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 79,50 – 79,50

Gaița Ștefania – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 78,00 – 78,00

Hațegan Amina Mălina – Comșa Maria Florina – Școala Gimnazială „Ion Breazu”, Mihalț – Teius – 76 – 76

Hudrea Briana – Antonia – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 76,00 – 76,00

Sasu Robert   – Gherghinescu Emilia – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 76,00 – 76,00

Vintilă Maria – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 76,00 – 76,00

Felea Daiana Alexandra – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 75,00 – 75,00

Maier Robert Gabriel – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 75,00 – 75,00

Sicoie Emma –  Nicoleta – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 74,50 – 74,50

Szabo Andrea Krisztina – Gabor Elena Ela – Colegiul Național „Bethlen Gabor” – Aiud – 74,00 – 74,00

Onişor Radu – Mihalca Andreia, Rusu Elena – Colegiul Tehnic”Apulum”  – Alba Iulia – 72,50 – 72,50

Pleșa Ștefania –  Denisa – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 72,50 – 72,50

Pleșa Eduard – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 72,00 – 72,00

Văsuț Vasile Adrian – Prața Georgeta – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 72,00 – 72,00

Ispas Raffaella – Cohuţ Elena – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea”  – Aiud – 71,50 – 71,50

Zolotariov – Vesa Andreea – Sturza Anca Costina – Școala Gimnazială Vidra – Ponorel – 70,50 – 70,50

Simina Diana – Nicoleta – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 64,00 – 64,00

Lombrea Mihail – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 63,00 – 63,00

Adorean Andreea – Gabor Elena Ela – Colegiul Național „Bethlen Gabor” – Aiud – 62,50 – 62,50

Pantea Paula – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 62,50 – 62,50

Vașarhelean Rebeca – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 62 – 62

Groza Raris – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 60 – 60

Pripon Raul – Ștefan – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 59,00 – 59,00

Trifuț Alexandra – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 55,00 – 55,00

Vodă Mălina – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 45,00 – 45,00

Corcheș Oana – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 43,00 – 43,00

Clasa a VIII-a

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Stroescu Alexandru – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Levițchi Daria Ioana – Oargă Adina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 95,50 – 95,50

Badea Bianca – Mocanu Anca – Școala Gimnazială „Avram Iancu”  – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Plesa Diana – Calistru Iulia – Școala Gimnazială „Avram Iancu”  – Alba Iulia – 94,00 – 94,00

Coman Andrei Bogdan – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 93,00 – 93,00

Mărginean Carla – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 92,50 – 92,50

Băjan Daria – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Cindrea Adrian – Marcu Mihaiela – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 92,00 – 92,00

Furnea Thomas – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Oneț Andra – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială – Câmpeni – 92,00 – 92,00

Cerbu Codruț – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Mărginean Robert – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Mărginean Sandra – Popa Lucia – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 90,00 – 90,00

Onofrei Luca Dumitru – Lesenciuc Cristina – Liceul German Sebeș – Sebeș – 90,00 – 90,00

Cernusca Dan – Cernusca Simona – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 89,00 – 89,00

Șandru Flavius – Bircea Alina – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 89,00 – 89,00

Răulea Daria – Lesenciuc Cristina – Liceul German Sebeș – Sebeș – 88,50 – 88,50

Avram Paul Eduard – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 87,00 – 87,00

Ștef Andreea – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 87,00 – 87,00

Negrescu Alexia Sendy – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 85,50 – 85,50

Domșa Denisa Elena – Comșa Maria Florina – Școala Gimnazială „Ion Breazu”, Mihalț – Teius – 85,00 – 85,00

Maier Horațiu Gabriel – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 85,00 – 85,00

Mărginean Dan – Stăncescu Daniela – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 85,00 – 85,00

Pal A.I. Bianca – Miruna – Birta Dana – Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 85,00 – 85,00

Florea Mihai – Bircea Alina – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 84,00 – 84,00

Hegheduș G.Tudor – Maxim Ioana Daciana – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 84,00 – 84,00

Negrușa D. Raluca – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 84,00 – 84,00

Bărbat Maria – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 83,50 – 83,50

Moise Iulia – Cebotari Luminița – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 83,50 – 83,50

Nicoară Ilinca – Popa Lucia – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 83,50 – 83,50

Coș Tudor – Jurca Mirela – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 83,00 – 83,00

Morariu B. Adrian – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 83,00 – 83,00

Sicoe Aniela – Onet Adina – Școala Gimnazială – Câmpeni – 83,00 – 83,00

Bădilă Tabita Daniela – Mihețiu Mihaela – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 82,00 – 82,00

Olariu Cătalin – Jurca Mirela – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 82,00 – 82,00

Plesa Razvan Gabriel – Talnar Ioana Delia – Școala Gimnazială „Iuliu Maniu”  – Vintu De Jos – 82,00 – 82,00

Bolca Petru – Toma Ioana – Școala Gimnazială „Avram Iancu”  – Alba Iulia – 81,50 – 81,50

Pantea Vlad – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 81,50 – 81,50

Briciu Bogdan – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 81,00 – 81,00

Avram Denisa – Lascu Gabriela – Liceul Teoretic Teiuș – Teius – 79,50 – 79,50

Lațiu Bianca Cristina – Groza Adriana – Lic. Teologic „Sf. Vasile Cel Mare”, Blaj – Blaj – 79,00 – 79,00

Ciorgovean Jessica – Bircea Alina – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 76,00 – 76,00

Haneș Răzvan Marian – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 76,00 – 76,00

Muntean Sebastian Ștefan – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 76,00 – 76,00

Gherman Raluca Maria – Cernusca Simona – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 75,00 – 75,00

Negoiță Alexandra – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 74,00 – 74,00

Oltean Mihai – Popa Lucia – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 74,00 – 74,00

Culda Alisa – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială – Câmpeni – 72,00 – 72,00

Mirca Bogdan – Mihețiu Mihaela – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 71,00 – 71,00

Ungur I. Andreea – Birta Dana – Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 67,00 – 67,00

Buta Paul – Lascu Gabriela – Liceul Teoretic Teiuș – Teius – 64,00 – 64,00

Bogasiu Doriana – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 36,00 – 36,00

Clasa a IX-a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Ţăran Călin Robert – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 95,00 – 95,00

Voina Andreea – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Arion V.C. Radu – Suciu Gabriela – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 91,00 – 95,00

Fernandes Daria – Haţegan Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 90,00 – 90,00

Muntean Iunia Tereza – Barbu Ioana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 90,00 – 90,00

Tunsoiu C.A. Vlad Andrei – Muntean Aida – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Luca Tudor Vasile – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 89,00 – 89,00

Turc Ana – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 88,50 – 88,50

Docolin I.A. Miruna Maria – Onac Iulia  – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Morar Ştefania Maria – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Newell Megan – Cristina – Groza Beniamin – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 87,00 – 87,00

Clamba Maria Alexandra – Todoran Felicia – Seminarul Teologic Ortodox ” Sf. Simion Ștefan”  – Alba Iulia – 86,00 – 86,00

Ghenescu Sorin Vasile – Obreja Adriana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 83,00 – 83,00

Rusu C. Bianca Maria – Muntean Aida – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 83,00 – 83,00

Bădău Y.S. Mayisa Georgia – Onac Iulia  – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Costea Andrada Maria – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Mureşan A.I. Diana Mariana – Suciu Gabriela – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Orian Izabela – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 81,50 – 81,50

Bota Roxana – Sălăgean Mihețiu Alina – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 80,00 – 80,00

Tudorașcu R.S. Daria Ana – Muntean Aida – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 80,00 – 80,00

Ionaş Laura Maria – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 79,00 – 79,00

Dan Norina – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 78,00 – 78,00

Maxim M.V. Thea Elena Maria – Maxim Ioana – Daciana – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 77,00 – 77,00

Mitrofan Maria  –  Theodora – Sălăgean Mihețiu Alina – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 76,00 – 76,00

Corlaciu Sergiu  – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 74,00 – 74,00

Tecşa V. Giulia – Onac Iulia  – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 73,00 – 73,00

Draghiță Iulia – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 72,00 – 72,00

Chira I.M. Cezara Victoria – Suciu Gabriela – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 70,00 – 70,00

Mancas Vlad – Căpâlna Daniela – Liceul Tehnologic – Aiud – 70,00 – 70,00

Avram Călin Adrian – Căpâlna Daniela – Liceul Tehnologic – Aiud – 48,00 – 48,00

Clasa a IX-a, Secţia B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Blaj I.R. Horaţiu – Gligor Liliana /Muntean Aida – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Anca Gabriel Mark – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 88,00 – 88,00

Sava Roxana Daniela – Barbu Ioana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 88,00 – 88,00

Pojar Lidia – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 87,00 – 87,00

Bozdog I. Ana Roxana – Gligor Liliana  – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 87,00 – 87,00

Bota Paula – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86,00 – 86,00

Marina A. Maria Emiliana – Gligor Liliana  – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 92,00 – 85,50

Man Andrada – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 85,00 – 85,00

Brâstan Alexandra Maria – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 84,00 – 84,00

Nedeff Elisa – Anușcă Adriana/ Hetak Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 84,00 – 84,00

Docea Alma Diana – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 84,00 – 84,00

Ispas Iulia – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 81,00 – 81,00

Sîrbu M. Bianca Maria – Gligor Liliana /Muntean Aida – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 79,00 – 79,00

Handrea Alexandra Maria – Anușcă Adriana/ Hetak Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 75,00 – 75,00

Bişu – Predan M.M. Andrada Ioana – Gligor Liliana /Muntean Aida – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 73,00 – 73,00

Filote Alina – Sălăgean Mihețiu Alina – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 72,00 – 72,00

Chicidea Ramona Maria – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 64,00 – 64,00

Clasa X – a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Pricop C.C. Laurențiu – Constantin – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 98,00 – 98,00

Banciu George – Seicean Daiana – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Dehelean Alexandru – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Miheț Vlad – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 95,00 – 95,00

Tufanescu C. Antonia Ema – Vanţ Lilica – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 93,00 – 95,00

Bota Viviana – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 90,00 – 95,00

Szabo Ovidiu – Chiorean Alina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 93,00 – 93,00

Brătescu Alexandru – Bratu Cornelia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Gherman Andreea Geanina – Lupsa Ioana Anca – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 92,00 – 92,00

Bănescu Sebastian – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 88,00 – 88,00

Doroiman Raul – Bratu Cornelia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 85,00 – 85,00

Duca C. Lavinia – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 85,00 – 85,00

Lup Andrei – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 82,50 – 82,50

Pintilei Natașa – Maria – Haiduc Pamela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”   – Abrud – 81,00 – 81,00

Briciu Luiza – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 80,00 – 80,00

Furdui Florina – Mihaela – Haiduc Pamela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 80,00 – 80,00

Fărcașiu Maria Ruxandra – Corfiță George Andrei – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 77,00 – 77,00

Dușa Alexandra – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 76,00 – 76,00

Muntea Georgiana – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 73,00 – 73,00

Miheț Ștefan – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 72,00 – 72,00

Clasa a X-a, Secţiunea B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Voina D. Maria – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Kiss I. Octavia – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Litan D.A. Cristina – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 91,00 – 95,00

Ranca Florina Denisa – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 93,00 – 93,00

Fufezan Mihai Cristian – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 90,50 – 90,50

Vlad T.D. Rareş Daniel – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Bordea I.A. Răzvan Claudiu – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Dancea Carla Maria – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 85,00 – 85,00

Bădilă V. Ştefania – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 84,50 – 84,50

Deac Cristian – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 84,00 – 84,00

Groza A. Raluca Maria – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 84,00 – 84,00

Comșa N.M. Iuliana Maria – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Iura Lucia Maria – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 82,00 – 82,00

Petruța Cristiana – Anușcă Adriana/Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 82,00 – 82,00

Fleșer Oana Antonia – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 81,00 – 81,00

Simu Laura – Anușcă Adriana/Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 80,00 – 80,00

Hătişi I.M. Bogdan Andrei – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 76,00 – 76,00

Onice O. Ovidiu – Vanţ Lilica /Alisie Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 76,00 – 76,00

Brezeștian Tudor – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 75,50 – 75,50

Iacob E. Ilinca Maria – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 74,00 – 74,00

Limbean Paula – Drăghiță Anca – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 74,00 – 74,00

Hărdălău Andrei – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 73,50 – 73,50

Potinteu Alina – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 69,00 – 69,00

Palade Magdalena – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 65,00 – 65,00

Ștefănuț Mihaela – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 56,00 – 56,00

Vîț Anca – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 56,00 – 56,00

Vasiu Mădălina – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 50,00 – 50,00

Lazea Bianca – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 27,00 – 27,00

Clasa a XI-a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Teodorescu Tania – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 97,00 – 97,00

Spătăcean Tudor – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Tîrziu Daria Teodora – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 89,00 – 89,00

Tat Bianca Iulia – Drăghiță Anca – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 88,00 – 88,00

Mihăilă Alexia – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86,00 – 86,00

Muntean Larisa Andrada – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86,00 – 86,00

Marc Daniel Ioan – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 85,00 – 85,00

Sandu Mihai Andru – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Sîrbu Andra – Oltean Corina – Liceul Teoretic Teiuș – Teius – 64,00 – 64,00

Clasa a XI-a, Secţiunea B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Marc C. Rareş Eugen – Zisu Mihaela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Iuonaș Lucian – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 90,00 – 90,00

Catelina Andreea – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 87,00 – 87,00

Vesa Fulea Amalia – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 80,00 – 80,00

Gomboş C. Andrei – Zisu Mihaela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 78,00 – 78,00

Clasa a XII – a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Lazăr Alexandru Viorel – Chiorean Alina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 95 – 95

Petecuță Lazăr M. Teodora Maria – Zisu Mihaela – Colegiul National „Hcc”  – Alba Iulia – 86 – 86

Pleșa Simona Maria – Drăghiță Anca – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 83 – 83

Goga M.M. Marius – Gabriel – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 60 – 60

Vesa A. Octavian Adrian  – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 54 – 54

Clasa a XII-a, Secţiunea B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Crișan Alessandra – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 95 – 95

Hrihor I. Oana – Maria – Vanţ Lilica /Alisie Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 71 – 71

Caraman M. C. Maria – Vanţ Lilica /Alisie Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 68 – 68



ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Publicitate

EDUCAȚIE

Școlile se închid, dar cursurile se fac online, înainte și după alegerile locale. Anunțul premierului Ludovic Orban

Publicat

Premierul Ludovic Orban a declarat sâmbătă că şcolile care vor găzdui secţii de votare vor fi închise, însă cursurile nu vor fi suspendate, ci vor fi susţinute online.

El a precizat că o decizie privind numărul de zile în care unităţile de învăţământ vor fi închise pentru elevi va fi luată în cursul zilei de luni.

„Şcoala se va desfăşura online, o zi, două, vedem, hotărâm în cursul zilei de luni, înainte de vot şi după vot, pentru a permite dezinfectarea sălilor de clasă care vor fi localuri pentru secţiile de votare. Doar atât.

Nu se vor suspenda, ci se vor ţine orele online în sălile respective, astfel încât să se asigure dezinfecţia şi pregătirea claselor pentru primirea elevilor”, a afirmat premierul Ludovic Orban.

Premierul Orban a declarat şi vineri seara, la Reghin, că după alegerile locale va fi nevoie de cel puţin o zi pentru a asigura dezinfecţia şi pregătirea claselor în care au fost secţii de votare, dar că deocamdată nu a fost luată o decizie la nivel naţional privind desfăşurarea online a cursurilor.

„Cu siguranţă va exista o decizie unitară. Am avut deja o discuţie, dar până nu luăm decizia şi cu consultarea tuturor factorilor, Autoritatea Electorală Permanentă, INSP, Ministerul Sănătăţii, nu vreau să vă dau acum un răspuns, dar cu siguranţă vor exista zile în care se va desfăşura activitatea şcolară online, nu se vor suspenda cursurile, ci se vor desfăşura online.

Pentru că avem nevoie de cel puţin o zi pentru a pregăti localurile secţiilor de votare, în condiţiile în care ştiţi că multe localuri ale secţiilor de votare sunt în şcoli. De asemenea, vom avea nevoie de cel puţin o zi pentru a asigura dezinfecţia şi pregătirea claselor în care au fost secţii de votare pentru reprimirea copiilor”, a declarat Ludovic Orban, într-o conferinţă de presă.

Sursă: Agerpres

Citeste mai mult
Publicitate

EDUCAȚIE

”Școlile se vor închide, iar cursurile vor avea loc în scenariul roşu”. Avertismentul Federației Sindicatelor din Învățământ

Publicat

Explozia cazurilor de îmbolnăviri în tot mai multe şcoli din România va provoca închiderea a tot mai multe unităţi de învăţământ,  iar cursurile vor intra în scenariul roșu, transmite Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ (FSLI).

“Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ atrage atenţia tuturor instituţiilor statului responsabile cu buna desfăşurare a procesului instructiv-educativ din unităţile de învăţământ din România că riscăm să ajungem într-un blocaj!

Explozia cazurilor de îmbolnăviri cu noul coronavirus înregistrate în tot mai multe şcoli din România ne aduce în faţa unei situaţii pe care guvernanţii ar fi trebuit să o anticipeze: şcolile se vor închide, iar cursurile vor avea loc în scenariul roşu, respectiv în mediul online.

Din păcate, însă nici la această oră, după prima săptămână din noul an şcolar, unităţile de învăţământ nu au fost dotate cu infrastructura necesară: lipsesc din multe localităţi tabletele pentru elevi şi cadre didactice, precum şi conexiunea la internet a şcolilor. În aceste condiţii cursurile nu pot avea loc, iar elevilor li se încalcă un drept fundamental, acela de a beneficia de acces la educaţie”, potrivit comunicatului remis de FSLI.

Organizaţia sindicală a profesorilor apreciază că sute de mii de elevi sunt în pericol să nu poată participa la cursurile online.

“Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ consideră că în absenţa unui program naţional guvernamental, prin care să se asigure echipamente elevilor şi cadrelor didactice, sute de mii de elevi nu vor avea posibilitatea să participe la şcoala online.

Speranţa că autorităţile locale vor asigura aceste echipamente este deşartă, pentru că puţine sunt cele care au fondurile necesare, iar varianta ca unităţile de învăţământ să facă proiecte, prin care să achiziţioneze echipamente, este şi ea utopică.

Atragem atenţia şi asupra faptului că în alte ţări, precum Germania, cursurile au fost realuate în condiţii bune, datorită aplicării unui sistem de testare COVID-19 la nivelul unităţilor de învăţământ. În acest fel au fost depistate cazurile de persoane bolnave şi izolate de restul populaţiei şcolare”, se precizează în comunicatul FSLI.

Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ solicită implicarea Guvernului pentru rezolvarea scăpărilor legislative din cauza cărora profesorii şi elevii pot deveni victime ale coronavirusului.

“Guvernul României, cât şi Ministerul Educaţiei şi Cercetării şi Ministerul Sănătăţii trebuie să se implice pentru a remedia lacunele legislative în ceea ce priveşte protecţia copiilor şi a angajaţilor care au diferite afecţiuni şi care îi pot transforma în victime ale noului coronavirus.

Reamintim şi pe această cale faptul că în contextul actual, cadrele didactice din România sunt în linia întâi, expuse îmbolnăvirii cu COVID-19”, conform comunicatului FSLI.

Preşedintele sindicatului profesorilor, Simion Hăncescu, subliniază că din cauza lipsei de pregătire a instituţiilor statului, multe şcoli devin bombe epidemiologice.

“Din păcate, am anticipat acest scenariu pesimist: multe dintre unităţile de învăţământ devin bombe epidemiologice, pentru că instituţiile statului nu şi-au făcut treaba, deşi au avut luni bune la dispoziţie în care să aplice un plan bine pus la punct de măsuri prin care să fie protejaţi atât elevii cât şi angajaţii din sistem.

În acest context, trebuie să fie urgentată achiziţia de tablete pentru elevi şi cadre didactice, precum şi rezolvarea accesului la internet, pentru că sunt şcoli care încă nu au această facilitate.

Realitatea este crudă: ne pregătim în multe dintre şcoli de aplicarea scenariului roşu, în care cursurile vor avea loc în sistem online.

Am senzaţia însă că guvernanţii se află într-o stare de amorţeală, aflaţi probabil cu gândul doar la alegerile locale şi parlamentare. Nu ne putem bate joc de educaţia copiilor!

Pot să înţeleg situaţia anului şcolar trecut, pentru că a fost una fără precedent pentru lumea întreagă şi a apărut peste noapte, dar în multe dintre ţări, responsabilii au învăţat din perioada trecută, nu stau să caute şi acum, letargic, soluţii”, a afirmat liderul Federaţiei Sindicatelor Libere din Învăţământ, citat în comunicat. ( Agerpres)

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Cum poți cere Google Street View să îți blureze locuința în aplicație. Procedura simplă, în 6 pași

Publicat

De la apariția serviciului Google Maps, multă lume și-a simțit intimitatea invadată de expunerea străzii și a casei în care locuiește. 

Din fericire, se poate face ceva în acest sens. Mai exact. De exemplu, dacă sunteți unul dintre cei deranjați de acest lucru, puteți cere Google să vă estompeze permanent imaginea casei – lăsând doar o sugestie blurată a unei clădiri în locul ei.

Întregul proces este surprinzător de ușor.

1. Accesați Google Maps și introduceți adresa de acasă

2. Intrați în modul Street View trăgând pictograma mică galbenă în formă de om, aflată în colțul din dreapta jos al ecranului, pe harta din fața casei dvs.

3. Cu casa dvs. în vizualizare, faceți clic pe „Raportați o problemă”  (Report a problem) în colțul din dreapta jos al ecranului

4. Centrați caseta roșie de acasă și selectați „Casa mea” în câmpul „Solicitați estompare” („My home”în „Request blurring”)

5. Scrieți în câmpul furnizat motivul pentru care doriți ca imaginea să fie neclară (de exemplu, s-ar putea să fiți preocupat de problemele de siguranță)

6. Introduceți adresa de e-mail și faceți clic pe „Trimiteți”

Vezi și: FOTO: Google Street View a surprins ”la lucru” prostituatele pe Centura din Alba Iulia. Imagini sugestive

Important: asigurați-vă că blurarea casei este ceea ce doriți. Google vă avertizează că, odată ce v-a estompat casa din Street View, procedura „este permanentă”.

După ce ați apăsat „trimiteți”, ar trebui să primiți un e-mail de la Google prin care să rețineți că „examinează imaginea pe care ați raportat-o și vă va trimite un e-mail când solicitarea dvs. va fi soluționată”.

Compania poate urmări, prin e-mail, și vă poate cere să fiți mai specific cu privire la zona pe care doriți să o estompați. Dacă da, va trebui să faceți din nou întregul proces – detaliind în mod clar zona specifică a imaginii pe care doriți să o estompați.

După cum sugerează și numele, Street View, lansat în 2007, oferă o vedere la nivelul străzii în majoritatea orașelor din întreaga lume.

Imaginile sunt realizate cu ajutorul mașinilor sau al unor fotografi individuali cu echipament complex de fotografiat.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Harghita propune ca județul să renunțe la purtarea măștilor în școli și grădinițe

Publicat

Președintele Consiliului Județean Harghita, Borboly Csaba, propune ca purtarea măștii în școli generale și grădinițe să fie facultativă la nivel local.

Borboly Csaba declară că va propune Comitetului Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) Harghita ca purtarea măștii în școli generale să fie facultativă la nivel local.

„ Pentru ziua de luni am propus convocarea Comitetului Județean pentru Coordonare si Conducere al Intervenției (CJCCI) Harghita, astfel încât să avem o decizie comună pentru susținerea propunerii de modificare a ordinului comun referitor la purtarea măștii în grădinițe și în clasele I-IV să fie facultativă în județele cu scenariu verde”, a spus Borboly într-o postare de sâmbătă, pe Facebook.

Anterior, acesta a mai postat și pe contul său de Facebook și un alt mesaj, în limba maghiară, în același sens.

”Vedem și simțim că purtarea unei măști la grădiniță și în clasa 1-4. cauzează probleme și probleme speciale copiilor. Se vede clar că obligația de a purta mască nu a fost cel mai bine gândită în București.

Vă rugăm să trimiteți un certificat medical, un document, o declarație, un film cu care să putem documenta că purtarea măștii este dăunătoare copiilor” a transmis acesta urmăritorilor săi.

Citește și: HARTĂ: Topul județelor cu cele mai multe infectări cu noul coronavirus, în ultimele 24 de ore. Situația în 19 septembrie

În județul Harghita, de la debutul epidemiei COVID-19 în România și până în prezent, au fost confirmate cu noul virus un număr de 876 de cazuri, din care cinci în ultimele 24 de ore.

 

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate