Connect with us
Publicitate

EVENIMENT

REZULTATE finale Olimpiada de Limba ENGLEZĂ 2019, etapa judeţeană Alba. Punctajele elevilor

Publicat

limba engleza

Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba transmite rezultatele finale ale Olimpiadei de Limba Engleză, etapa județeană Alba, proba scris. În 23 martie va fi proba orală, pentru elevii de liceu care au obținut peste 95 de puncte la scris.

Primul elev clasat din clasele a VII-a și a VIII-a participă la etapa națională a olimpiadei.

Rezultate finale – Olimpiada de Limba Engleză 2019, etapa județeană Alba, proba scris:

Clasa a VII-a

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Crihan Gianina – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 99,00 – 99,00

Brașoveanu Maria Patricia – Iftimie Paulescu Iula – Școala Gimnazială Nr.2 – Sebeș – 98,50 – 98,50

Hațegan Dragoș – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 98,50 – 98,50

Todoran Diana – Contan Giorgiana – Liceul Teoretic „Sfântul Iosif”  – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Deneș Eduard – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 96,50 – 96,50

Dumitras Karina – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 96,00 – 96,00

Herlea Alexia – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 96 – 96

Marcu Andrei Nicholas – Mihețiu Mihaela – Colegiul Național Lucian Blaga – Sebeș – 96,00 – 96,00

Marele A. C. Mihai – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 96,00 – 96,00

Spătăcean Ana – Sibișan Diana Daniela  – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 95,5 – 95,5

Diacu Diana – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Muscă Miruna – Aldea Rocsana – Școala Gimnazială Șona – Șona – 95,00 – 95,00

Varmaga Emanuel Raul – Todoran Felicia – Seminarul Teologic Ortodox ” Sf. Simion Ștefan”  – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Budai Bianca Antonia – Ioan Casandra – Școala Gimnazială „Axente Sever”  – Aiud – 94,50 – 95,00

Tuinea Antonio – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 93,00 – 93,00

Tecșa Adriana – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 92,50 – 92,50

Bleanț Alexia Maria – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Mihota Roșian Juana Iszabela – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 91,00 – 91,00

Morar Vladimir – Mihalca Andreia, Rusu Elena – Colegiul Tehnic”Apulum”  – Alba Iulia – 91,00 – 91,00

Birta C. Andrei – Cristian – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 90,00 – 90,00

Căstrase E. Antonio – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 90,00 – 90,00

Draica Elisabeta – Belașcu Anca – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Kiș Ariana – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 89,5 – 89,5

Pop Oana – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 89,50 – 89,50

Cordoș Filip – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 89,00 – 89,00

Năcreală Vlad George – Muresan Roxana – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 89,00 – 89,00

Mircea Silvia – Sibișan Diana Daniela  – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 88 – 88

Stoina Alexia – Stoina Rodica Delia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 88,00 – 88,00

Necș Alexia Maria – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Stan Ioana – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 87,00 – 87,00

Varga Mirjam Aliz – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 87,00 – 87,00

Cloamba Darius  – Paraschivescu Alina  – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 86,50 – 86,50

Marian Emilian – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 86,50 – 86,50

Velișcu Sorana – Sibișan Diana Daniela  – Școala Gimnazială „Singidava”, Cugir – Cugir – 86,5 – 86,5

Nagy Rareș  – Gherghinescu Emilia – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 86,00 – 86,00

Vlad Andrei – Pleșa Simona – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 86,00 – 86,00

Ilea R. Ștefan – Antoniu – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 84,00 – 84,00

Sandu Celia Alutina – Mihețiu Mihaela – Liceul German Sebeș – Sebeș – 83,50 – 83,50

Mărginean Andrei – Pleșa Simona – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 83,00 – 83,00

Schelberger Isabella – Mihețiu Mihaela – Liceul German Sebeș – Sebeș – 82,00 – 82,00

Călin Tudor Nicolas – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 81,50 – 81,50

Aloman Denisa Maria – Trif Sorina – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – 81,00 – 81,00

Frățilă Andreea Cristina – Groza Adriana – Lic. Teologic „Sf. Vasile Cel Mare”, Blaj – Blaj – 81,00 – 81,00

Fernandes Raoul – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 80 – 80

Porca David Cristian – Prața Georgeta – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 80,00 – 80,00

Todea Denisa – Belașcu Anca/Lazăr Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 80,00 – 80,00

Stan Anda – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 79,50 – 79,50

Gaița Ștefania – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 78,00 – 78,00

Hațegan Amina Mălina – Comșa Maria Florina – Școala Gimnazială „Ion Breazu”, Mihalț – Teius – 76 – 76

Hudrea Briana – Antonia – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 76,00 – 76,00

Sasu Robert   – Gherghinescu Emilia – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 76,00 – 76,00

Vintilă Maria – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 76,00 – 76,00

Felea Daiana Alexandra – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 75,00 – 75,00

Maier Robert Gabriel – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 75,00 – 75,00

Sicoie Emma –  Nicoleta – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 74,50 – 74,50

Szabo Andrea Krisztina – Gabor Elena Ela – Colegiul Național „Bethlen Gabor” – Aiud – 74,00 – 74,00

Onişor Radu – Mihalca Andreia, Rusu Elena – Colegiul Tehnic”Apulum”  – Alba Iulia – 72,50 – 72,50

Pleșa Ștefania –  Denisa – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 72,50 – 72,50

Pleșa Eduard – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 72,00 – 72,00

Văsuț Vasile Adrian – Prața Georgeta – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 72,00 – 72,00

Ispas Raffaella – Cohuţ Elena – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea”  – Aiud – 71,50 – 71,50

Zolotariov – Vesa Andreea – Sturza Anca Costina – Școala Gimnazială Vidra – Ponorel – 70,50 – 70,50

Simina Diana – Nicoleta – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 64,00 – 64,00

Lombrea Mihail – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 63,00 – 63,00

Adorean Andreea – Gabor Elena Ela – Colegiul Național „Bethlen Gabor” – Aiud – 62,50 – 62,50

Pantea Paula – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 62,50 – 62,50

Vașarhelean Rebeca – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 62 – 62

Groza Raris – Cebotari Luminița  – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 60 – 60

Pripon Raul – Ștefan – Oproiu Maria –  Mihaiela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 59,00 – 59,00

Trifuț Alexandra – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 55,00 – 55,00

Vodă Mălina – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – 45,00 – 45,00

Corcheș Oana – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 43,00 – 43,00

Clasa a VIII-a

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Stroescu Alexandru – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Levițchi Daria Ioana – Oargă Adina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 95,50 – 95,50

Badea Bianca – Mocanu Anca – Școala Gimnazială „Avram Iancu”  – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Plesa Diana – Calistru Iulia – Școala Gimnazială „Avram Iancu”  – Alba Iulia – 94,00 – 94,00

Coman Andrei Bogdan – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 93,00 – 93,00

Mărginean Carla – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 92,50 – 92,50

Băjan Daria – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Cindrea Adrian – Marcu Mihaiela – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 92,00 – 92,00

Furnea Thomas – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Oneț Andra – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială – Câmpeni – 92,00 – 92,00

Cerbu Codruț – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Mărginean Robert – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Mărginean Sandra – Popa Lucia – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 90,00 – 90,00

Onofrei Luca Dumitru – Lesenciuc Cristina – Liceul German Sebeș – Sebeș – 90,00 – 90,00

Cernusca Dan – Cernusca Simona – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 89,00 – 89,00

Șandru Flavius – Bircea Alina – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 89,00 – 89,00

Răulea Daria – Lesenciuc Cristina – Liceul German Sebeș – Sebeș – 88,50 – 88,50

Avram Paul Eduard – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 87,00 – 87,00

Ștef Andreea – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 87,00 – 87,00

Negrescu Alexia Sendy – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 85,50 – 85,50

Domșa Denisa Elena – Comșa Maria Florina – Școala Gimnazială „Ion Breazu”, Mihalț – Teius – 85,00 – 85,00

Maier Horațiu Gabriel – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 85,00 – 85,00

Mărginean Dan – Stăncescu Daniela – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 85,00 – 85,00

Pal A.I. Bianca – Miruna – Birta Dana – Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 85,00 – 85,00

Florea Mihai – Bircea Alina – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 84,00 – 84,00

Hegheduș G.Tudor – Maxim Ioana Daciana – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 84,00 – 84,00

Negrușa D. Raluca – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 84,00 – 84,00

Bărbat Maria – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 83,50 – 83,50

Moise Iulia – Cebotari Luminița – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – 83,50 – 83,50

Nicoară Ilinca – Popa Lucia – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 83,50 – 83,50

Coș Tudor – Jurca Mirela – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 83,00 – 83,00

Morariu B. Adrian – Birta Dana Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 83,00 – 83,00

Sicoe Aniela – Onet Adina – Școala Gimnazială – Câmpeni – 83,00 – 83,00

Bădilă Tabita Daniela – Mihețiu Mihaela – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 82,00 – 82,00

Olariu Cătalin – Jurca Mirela – Liceul Cu Program Sportiv  – Alba Iulia – 82,00 – 82,00

Plesa Razvan Gabriel – Talnar Ioana Delia – Școala Gimnazială „Iuliu Maniu”  – Vintu De Jos – 82,00 – 82,00

Bolca Petru – Toma Ioana – Școala Gimnazială „Avram Iancu”  – Alba Iulia – 81,50 – 81,50

Pantea Vlad – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 81,50 – 81,50

Briciu Bogdan – Paraschivescu Alina – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – 81,00 – 81,00

Avram Denisa – Lascu Gabriela – Liceul Teoretic Teiuș – Teius – 79,50 – 79,50

Lațiu Bianca Cristina – Groza Adriana – Lic. Teologic „Sf. Vasile Cel Mare”, Blaj – Blaj – 79,00 – 79,00

Ciorgovean Jessica – Bircea Alina – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 76,00 – 76,00

Haneș Răzvan Marian – Grad Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – 76,00 – 76,00

Muntean Sebastian Ștefan – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 76,00 – 76,00

Gherman Raluca Maria – Cernusca Simona – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 75,00 – 75,00

Negoiță Alexandra – Belașcu Anca Cecilia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – Alba Iulia – 74,00 – 74,00

Oltean Mihai – Popa Lucia – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 74,00 – 74,00

Culda Alisa – Budae Nicoleta – Școala Gimnazială – Câmpeni – 72,00 – 72,00

Mirca Bogdan – Mihețiu Mihaela – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 71,00 – 71,00

Ungur I. Andreea – Birta Dana – Valentina – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – 67,00 – 67,00

Buta Paul – Lascu Gabriela – Liceul Teoretic Teiuș – Teius – 64,00 – 64,00

Bogasiu Doriana – Ciolan Iulia – Șc. Gimnazială „Toma Cocișiu”, Blaj – Blaj – 36,00 – 36,00

Clasa a IX-a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Ţăran Călin Robert – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 95,00 – 95,00

Voina Andreea – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Arion V.C. Radu – Suciu Gabriela – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 91,00 – 95,00

Fernandes Daria – Haţegan Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 90,00 – 90,00

Muntean Iunia Tereza – Barbu Ioana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 90,00 – 90,00

Tunsoiu C.A. Vlad Andrei – Muntean Aida – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Luca Tudor Vasile – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 89,00 – 89,00

Turc Ana – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 88,50 – 88,50

Docolin I.A. Miruna Maria – Onac Iulia  – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Morar Ştefania Maria – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Newell Megan – Cristina – Groza Beniamin – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 87,00 – 87,00

Clamba Maria Alexandra – Todoran Felicia – Seminarul Teologic Ortodox ” Sf. Simion Ștefan”  – Alba Iulia – 86,00 – 86,00

Ghenescu Sorin Vasile – Obreja Adriana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 83,00 – 83,00

Rusu C. Bianca Maria – Muntean Aida – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 83,00 – 83,00

Bădău Y.S. Mayisa Georgia – Onac Iulia  – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Costea Andrada Maria – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Mureşan A.I. Diana Mariana – Suciu Gabriela – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Orian Izabela – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 81,50 – 81,50

Bota Roxana – Sălăgean Mihețiu Alina – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 80,00 – 80,00

Tudorașcu R.S. Daria Ana – Muntean Aida – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 80,00 – 80,00

Ionaş Laura Maria – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 79,00 – 79,00

Dan Norina – Toader Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieş – 78,00 – 78,00

Maxim M.V. Thea Elena Maria – Maxim Ioana – Daciana – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 77,00 – 77,00

Mitrofan Maria  –  Theodora – Sălăgean Mihețiu Alina – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 76,00 – 76,00

Corlaciu Sergiu  – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 74,00 – 74,00

Tecşa V. Giulia – Onac Iulia  – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 73,00 – 73,00

Draghiță Iulia – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 72,00 – 72,00

Chira I.M. Cezara Victoria – Suciu Gabriela – Colegiul National „Hcc” – Alba Iulia – 70,00 – 70,00

Mancas Vlad – Căpâlna Daniela – Liceul Tehnologic – Aiud – 70,00 – 70,00

Avram Călin Adrian – Căpâlna Daniela – Liceul Tehnologic – Aiud – 48,00 – 48,00

Clasa a IX-a, Secţia B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Blaj I.R. Horaţiu – Gligor Liliana /Muntean Aida – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Anca Gabriel Mark – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 88,00 – 88,00

Sava Roxana Daniela – Barbu Ioana – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 88,00 – 88,00

Pojar Lidia – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 87,00 – 87,00

Bozdog I. Ana Roxana – Gligor Liliana  – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 87,00 – 87,00

Bota Paula – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86,00 – 86,00

Marina A. Maria Emiliana – Gligor Liliana  – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 92,00 – 85,50

Man Andrada – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 85,00 – 85,00

Brâstan Alexandra Maria – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 84,00 – 84,00

Nedeff Elisa – Anușcă Adriana/ Hetak Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 84,00 – 84,00

Docea Alma Diana – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 84,00 – 84,00

Ispas Iulia – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 81,00 – 81,00

Sîrbu M. Bianca Maria – Gligor Liliana /Muntean Aida – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 79,00 – 79,00

Handrea Alexandra Maria – Anușcă Adriana/ Hetak Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 75,00 – 75,00

Bişu – Predan M.M. Andrada Ioana – Gligor Liliana /Muntean Aida – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 73,00 – 73,00

Filote Alina – Sălăgean Mihețiu Alina – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 72,00 – 72,00

Chicidea Ramona Maria – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 64,00 – 64,00

Clasa X – a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Pricop C.C. Laurențiu – Constantin – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 98,00 – 98,00

Banciu George – Seicean Daiana – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Dehelean Alexandru – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Miheț Vlad – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 95,00 – 95,00

Tufanescu C. Antonia Ema – Vanţ Lilica – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 93,00 – 95,00

Bota Viviana – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 90,00 – 95,00

Szabo Ovidiu – Chiorean Alina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 93,00 – 93,00

Brătescu Alexandru – Bratu Cornelia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 92,00 – 92,00

Gherman Andreea Geanina – Lupsa Ioana Anca – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Zlatna – 92,00 – 92,00

Bănescu Sebastian – Munteanu Dinora – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 88,00 – 88,00

Doroiman Raul – Bratu Cornelia – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 85,00 – 85,00

Duca C. Lavinia – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 85,00 – 85,00

Lup Andrei – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 82,50 – 82,50

Pintilei Natașa – Maria – Haiduc Pamela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”   – Abrud – 81,00 – 81,00

Briciu Luiza – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 80,00 – 80,00

Furdui Florina – Mihaela – Haiduc Pamela – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – 80,00 – 80,00

Fărcașiu Maria Ruxandra – Corfiță George Andrei – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 77,00 – 77,00

Dușa Alexandra – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 76,00 – 76,00

Muntea Georgiana – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 73,00 – 73,00

Miheț Ștefan – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Cimpeni – 72,00 – 72,00

Clasa a X-a, Secţiunea B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Voina D. Maria – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Kiss I. Octavia – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 95,00 – 95,00

Litan D.A. Cristina – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 91,00 – 95,00

Ranca Florina Denisa – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 93,00 – 93,00

Fufezan Mihai Cristian – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 90,50 – 90,50

Vlad T.D. Rareş Daniel – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 90,00 – 90,00

Bordea I.A. Răzvan Claudiu – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 87,50 – 87,50

Dancea Carla Maria – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 85,00 – 85,00

Bădilă V. Ştefania – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 84,50 – 84,50

Deac Cristian – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 84,00 – 84,00

Groza A. Raluca Maria – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 84,00 – 84,00

Comșa N.M. Iuliana Maria – Muntean Aida/Suciu Gabriela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Iura Lucia Maria – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 82,00 – 82,00

Petruța Cristiana – Anușcă Adriana/Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 82,00 – 82,00

Fleșer Oana Antonia – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 81,00 – 81,00

Simu Laura – Anușcă Adriana/Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 80,00 – 80,00

Hătişi I.M. Bogdan Andrei – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 76,00 – 76,00

Onice O. Ovidiu – Vanţ Lilica /Alisie Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 76,00 – 76,00

Brezeștian Tudor – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 75,50 – 75,50

Iacob E. Ilinca Maria – Goția Ioana – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 74,00 – 74,00

Limbean Paula – Drăghiță Anca – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 74,00 – 74,00

Hărdălău Andrei – Mărginean Mariana – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 73,50 – 73,50

Potinteu Alina – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 69,00 – 69,00

Palade Magdalena – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 65,00 – 65,00

Ștefănuț Mihaela – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 56,00 – 56,00

Vîț Anca – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 56,00 – 56,00

Vasiu Mădălina – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 50,00 – 50,00

Lazea Bianca – Selyem Alexandru – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 27,00 – 27,00

Clasa a XI-a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Teodorescu Tania – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 97,00 – 97,00

Spătăcean Tudor – Solomon Adrian – Colegiul Național „I. M. Clain”, Blaj – Blaj – 95,00 – 95,00

Tîrziu Daria Teodora – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 89,00 – 89,00

Tat Bianca Iulia – Drăghiță Anca – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 88,00 – 88,00

Mihăilă Alexia – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86,00 – 86,00

Muntean Larisa Andrada – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 86,00 – 86,00

Marc Daniel Ioan – Bold Sanda – Colegiul Național Avram Iancu – Câmpeni – 85,00 – 85,00

Sandu Mihai Andru – Apostol Nicoleta – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – 82,50 – 82,50

Sîrbu Andra – Oltean Corina – Liceul Teoretic Teiuș – Teius – 64,00 – 64,00

Clasa a XI-a, Secţiunea B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Marc C. Rareş Eugen – Zisu Mihaela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 97,00 – 97,00

Iuonaș Lucian – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 90,00 – 90,00

Catelina Andreea – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 87,00 – 87,00

Vesa Fulea Amalia – Dreghiciu Lucia – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 80,00 – 80,00

Gomboş C. Andrei – Zisu Mihaela – Colegiul National „H.C.C.” – Alba Iulia – 78,00 – 78,00

Clasa a XII – a, Secţiunea A

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Lazăr Alexandru Viorel – Chiorean Alina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – 95 – 95

Petecuță Lazăr M. Teodora Maria – Zisu Mihaela – Colegiul National „Hcc”  – Alba Iulia – 86 – 86

Pleșa Simona Maria – Drăghiță Anca – Colegiul Național Lucian Blaga Sebeș – Sebeș – 83 – 83

Goga M.M. Marius – Gabriel – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 60 – 60

Vesa A. Octavian Adrian  – Rogojan Viorica – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – 54 – 54

Clasa a XII-a, Secţiunea B

Numele elevului / Profesor îndrumător / Unitatea de învăţământ / Localitatea / Punctaj înainte de contestaţii / Punctaj după contestaţii

Crișan Alessandra – Hamorszki Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – 95 – 95

Hrihor I. Oana – Maria – Vanţ Lilica /Alisie Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 71 – 71

Caraman M. C. Maria – Vanţ Lilica /Alisie Anca – Liceul Teoretic ” David Prodan” – Cugir – 68 – 68

Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți Alba24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul și vrei să fii la curent cu ce scriem:


ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.


Publicitate

ECONOMIE

Cât va crește inflația, cursul euro și numărul de salariați. Prognoza economică, actualizată de Guvern

Publicat

Guvernul a îmbunătăţit prognoza de creştere economică din acest an de la 2,9% la 3,5%, dar a majorat rata inflaţiei de la 9,7% la 12,9%; salariul mediu creşte cu 10,4%, dar în termeni reali scade cu 1,2%; cursul rămâne stabil, la 4,95 lei/euro.

Comisia Naţională de Prognoză a îmbunătăţit estimările de creştere economică din acest an de la 2,9% la 3,5% pe fondul unei evoluţii mai bune a economiei în prima parte a anului, scrie Ziarul Financiar.

PIB-ul în valoare nominală a fost majorat la 1.372,5 miliarde de lei.

Inflaţia va creşte la 12,9% în acest an, peste estimarea anterioară de 9,7%.

Deficitul comercial, adică diferenţa dintre exporturi şi importuri, se va majora la 32,3 miliarde de euro, un nivel total nesustenabil.

Exporturile ar urma să crească la 91,1 miliarde de euro, plus 22%, în timp ce importurile ar creşte la 123,4 miliarde de euro, plus 25,5%.

Soldul contului curent, care include deficitul comercial plus surplusul înregistrat pe partea de servicii, ar urma să atingă 22 de miliarde de euro, reprezentând 7,9% din PIB.

Cursul valutar este estimat la 4,95 lei/euro, evoluţie stabilă.

Numărul mediu de salariaţi ar creşte la 5,175 milioane.

Câştigul salarial mediu brut este estimat să crească cu 10,4% până la 6.157 lei/lună, iar câştigul net va ajunge la 3.838 lei/lună.

În termeni reali, câştigul mediu salarial va avea un minus de 1,2%.

sursă: Mediafax

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Încă o medalie de aur pentru David Popovici la Campionatul European de natație. Primul loc în finala de 200 de metri

Publicat

David Popovici a câștigat luni a două medalie de aur de la Campionatul European de Natație de la Roma. Înotătorul de 17 ani s-a impus în finala de la 200 metri liber.

Acesta a câștigat cursa cu timpul de 1,42:97 și a devenit campion european.

El a avut peste două secunde avans față de elvețianul Antonio Djakovic. Pe podium a mai urcat austriacul Felix Auboeck.

În urmă cu două zile, Popovici a câștigat medalia de aur în cursa de 100 de metri. Tot atunci, el a bătut recordul mondial și a devenit cel mai rapid înotător din lume.

sursă: Mediafax

Citeste mai mult
Publicitate

ADMINISTRATIE

Primăria Întregalde caută constructor pentru extinderea și modernizarea sediului instituției. O nouă licitație, lansată în SEAP

Publicat

Primăria comunei Întregalde caută un constructor pentru modernizarea și extinderea sediului instituției. Printr-o investiție de peste 410.000 de lei se urmărește, printre altele, reabilitarea interioară a unor încăperi, realizarea unei rampe de acces pentru persoanele cu handicap și a unei copertine. 

Primăria comunei Întregalde a lansat în 12 august o nouă licitație în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP) pentru execuția lucrărilor de modernizare și extindere a clădirii primăriei. Reamintim faptul că licitația anterioară, lansată în 22 iulie, a fost anulată automat deoarece la data limită de depunere a ofertelor nu au existat ofertanți.

Valoarea totală estimată a investiției este de 419.169,16 de lei, fără TVA.

Potrivit caietului de sarcini, proiectul constă în modernizarea și extinderea sediului Primăriei Întregalde, cu scopul creeri unui cadru plăcut pentru activitățile angajaților unității administrativ teritoriale.

„Scăderea continuă a numărului de locuitori ai comunei este un factor care semnalizează necesitatea unor investiții imediate în creșterea calității vieții locuitorilor, respectiv atragerea turiștilor. O astfel de investiție este și modernizarea și extinderea clădirii primăriei comunei Întregalde, loc care poate servi întâlnirilor locuitorilor, în special al celor mai tineri, dar și un loc de primire a turiștilor, fie că au sosit cu mașinile sau cu bicicletele, care le pot lăsa în siguranță în parcarea propusă, pentru a descoperi pe jos cadrul natural și construit al comunei”, se mai precizează în caietul de sarcini.

Principalele lucrări vizează:

  • asigurarea respectării standardelor de confort, igienă și funcționalitate specifice instituțiilor publice administrative prin modernizare și extindere
  • îmbunătățirea procesului de exploatare în bune condiții a clădirii prin echiparea cu dotări necesare unei bune desfășurări a activității de administrare a teritoriului comunei
  • creșterea accesibilității persoanelor cu dizabilități la serviciile administrative prin realizarea unei rampe pentru accesul persoanelor cu handicap

Astfel, se propune modernizarea și extinderea clădirii Primăriei și reabilitarea interioară a unor încăperi.

Accesul principal la fațada sud-estică a clădirii este alcătuit mai multe trepte care vor fi acoperite de o copertină nou propusă.

În ceea ce privește accesibilizarea clădirii pentru persoanele cu handicap locomotor, se propune amenajarea unei rampe, respectiv a unei terase de legătură între cele două zone ale clădirii și montarea unei copertine cu structura din stâlpi și grinzi din lemn, care va acoperi terasa propusă.

Proiectul mai vizează înlocuirea pardoselilor, modernizarea finisajelor interioare, modernizarea tâmplăriilor interioare, montarea unui tavan fals din gips-carton și înlocuirea integrală a instalațiilor electrice.

Citeste mai mult
Publicitate

EDUCAȚIE

Tichete pentru elevi 2022: când pot fi depuse cereri pentru tichetele sociale de 500 de lei și care sunt condițiile

Publicat

În anul școlar 2022-2023, elevii din familii dezavantajate pot primi tichete educaționale pe suport electronic pentru rechizite și alte materiale școlare, în valoare de 500 de lei.

Cererile pentru aceste tichete se depun la începutul anului școlar.

De aceste tichete pot beneficia copiii din categoriile amintite, din învățământul preșcolar, primar și gimnazial.

În funcție de vârsta elevului, cererile se depun fie la primărie (în cazul preșcolarilor), fie la secretariatul unității de învățământ unde este înscris elevul (în cazul elevilor de clase primare și gimnaziu), potrivit edupedu.ro.

Într-un comunicat al Federației Naționale a Părinților se precizează că, “pentru preșcolari, cererile pentru stabilirea și acordarea sprijinului financiar trebuie depuse la primărie și se întocmesc de reprezentantul familiei și se înregistrează, împreună cu actele doveditoare privind componența familiei și a veniturilor, la primăria comunei sau orașului / sectorului din București unde locuiește familia.

Pentru elevi (ciclul primar și ciclul gimnazial), cererile pentru stabilirea și acordarea sprijinului financiar se întocmesc de reprezentantul familiei și se depun, împreună cu actele doveditoare privind componența familiei și a veniturilor, la secretariatul unității de învățământ unde este înscris elevul, în termen de 5 zile de la data începerii anului școlar, adică până pe 10 septembrie 2022″.

Inspectoratele școlare vor comunica Ministerului Educației lista beneficiarilor pentru anul școlar 2022-2023 până la data de 23 septembrie 2022.

La ce pot fi folosite tichetele educaționale

Materialele școlare ce pot fi achiziționate cu aceste tichete sunt rechizite necesare frecventării școlii: articole de papetărie, caiete, stilouri, articole pentru pictură, ghiozdane și alte articole necesare în școli și grădinițe, precum și articole de vestimentație necesare frecventării școlii și grădiniței.

Condiții pentru preșcolari

“Preșcolarii înscriși în învățământul de stat care îndeplinesc condițiile pentru obținerea sprijinului educațional acordat copiilor din familii defavorizate conform Legii nr. 248/2015 privind stimularea participării în învățământul preșcolar a copiilor provenind din familii defavorizate, cu modificările și completările ulterioare.

Legea nr. 248/2015 stabilește ca fiind familii defavorizate acele familii care au venitul lunar pe membru de familie de până la de două ori nivelul venitului minim garantat pentru o persoană singură (de două ori nivelul venitului minim garantat pentru o persoană singură înseamnă 298 lei).

La stabilirea venitului net lunar pe membru de familie, se iau în considerare toate veniturile pe care membrii acesteia le-au realizat în luna anterioară solicitării stimulentului educațional.

Cererile pentru stabilirea și acordarea sprijinului financiar se întocmesc de reprezentantul familiei și se înregistrează, împreună cu actele doveditoare privind componența familiei și a veniturilor, la primăria comunei, orașului, municipiului sau, după caz, a sectorului municipiului București în a cărei rază teritorială își are domiciliul sau reședința familia, în luna imediat următoare îndeplinirii condițiilor de acordare”, se arată în comunicatul de la Federația Națională a Părinților.

Condiții pentru elevi (clasele zero – VIII)

“Elevii înscriși în învățământul de stat, primar și gimnazial, care îndeplinesc criteriile de venit stabilite în Programul național de rechizite școlare, conform Legii nr. 126/2002.

Legea nr. 126/2002 stabilește că pot beneficia de acest sprijin elevii care se află în întreținere familiilor al căror venit mediu net lunar pe membru de familie, realizat în luna iulie a fiecărui an, este de maximum 50% din salariul de baza minim brut pe țară (salariul minim brut în 2022 este 2.550 RON, 50% reprezintă 1.275 RON).

La stabilirea venitului net lunar pe membru de familie, se iau în considerare toate veniturile pe care membrii acesteia le-au realizat în luna iulie a anului în care se face solicitarea.

Cererile pentru stabilirea și acordarea sprijinului financiar se întocmesc de reprezentantul familiei și se depun, împreună cu actele doveditoare privind componența familiei și a veniturilor, la secretariatul unității de învățământ unde este înscris elevul, în termen de 5 zile de la data începerii anului școlar (5 septembrie pentru anul școlar 2022-2023).

Prin familie se înțelege:

  • soț, soție și copiii aflați în întreținerea acestora, care locuiesc împreună;
  • bărbatul și femeia necăsătoriți, cu copiii lor și ai fiecăruia dintre ei, care locuiesc și se gospodăresc împreună, dacă aceasta se consemnează în ancheta socială;
  • persoana singură și copiii aflați în întreținerea acesteia și care locuiesc împreună cu aceasta

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate

Statistici T5

Parteneri Romania24.ro, Cluj24.ro, Ardeal24,ro, Botosani24.ro Copyright © 2022 Alba24.ro powered by Independent Media & More. Alba24.ro folosește fluxurile de știri ale agențiilor Agerpres și Mediafax