Contacteaza-ne si pe
Publicitate

EVENIMENT

REZULTATE Olimpiada de Istorie, etapa judeţeană ALBA 2019, înainte de contestaţii. Notele elevilor

Publicat

manual istorie

Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba a făcut publice rezultatele la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie, desfăşurată sâmbătă la Școala Gimnazială „Avram Iancu” din Alba Iulia.

Clasa a VIII-a

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

  • Puican C. Mădălina Maria – Şcoala Gimnazială „Singivada” Cugir – Andrei Irina – 9.10
  • Bîte M. C. Marian Robert Mihai – Şcoala Gimnazială „Singivada” Cugir – Andrei Irina – 8.85
  • Macaveiu I. C. Mădălina Claudia – Liceul ”Horea, Cloșca Și Crișan” Abrud – Golgoț Nicoleta – 8.45
  • Toma C. Codrin Eduard – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – Mateica Daniela – 8.35
  • Radu S .A. Anda – Şcoala Gimnazială „Singivada” Cugir – Andrei Irina – 7.90
  • Mihoc R. L. Emilia Petronela – Școala Gimnazială “Iuliu Maniu” Vintu De Jos – Boian Florina – 7.75
  • Moldovan F. Ioana Nicoleta – Școala Gimnazială “Axente Sever” Aiud – Oniga Corina – 7.50
  • Căta D. Nicolae Andrei – Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeș (Structura Răhău) – Radu Anca – 7.45
  • Duma I. Diana Loredana – Școala Gimnazială “Axente Sever” Aiud – Oniga Corina – 7.40
  • Luputiu M. T. Emanuel Mircea – Școala Gimnazială “Iuliu Maniu” Vintu De Jos – Boian Florina – 7.25
  • Vasiu I. Georgiana – Școala Gimnazială Cîmpeni – Mihon Adela – 7.20
  • Bogdan M. Ioan – Școala Gimnazială Cîmpeni – Mihon Adela – 7.15
  • Dobra C. M. Luca Mircea – Școala Gimnazială “Avram Iancu” Alba Iulia – Roman Cristinel – 6.95
  • Bolca P.C. Petru – Școala Gimnazială “Avram Iancu” Alba Iulia – Roman Cristinel – 6.85
  • Bobar C. Gabriel Dalin – Școala Gimnazială Sohodol – Roșa Ioan – 6.50
  • Tarcău L. I. Alexandru Iulian – Școala Gimnazială “Ovidiu Hulea” Aiud – Georgescu Gheorghe – 6.00
  • Batin Ș. Ioana – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – Mateica Daniela – 5.65
  • Marinescu T. A. Alexandru Dorin – Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeș – Farcașiu Dorin – 5.40
  • Crișan P. Cătălin Petru – Liceul Tehnologic “Al. Domșa” Alba Iulia – Dăescu Mihai – 4.55

Clasa a IX-a

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

  • Sîrbu T.F. Alexandra Cristiana – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 9.50
  • Fiț T. Tito Rareș – Colegiul Național “Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – Rotche Andreea – 9.40
  • Mihăilescu F.G. Cristian Dorin – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Rotche Andreea – 9.00
  • Bandici D.V. Dan – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Rotche Andreea – 8.85
  • Mitescu A. Cezara Alexandra – Liceul Teoretic Teiuș – Cîmpean Nicoleta – 8.80
  • Roșiu A. Andrei – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Barbu Daniel – 8.50
  • Petruț D.C. Teodora Naomi – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Rotche Andreea – 8.45
  • Rusu V. Maria Daniela – Liceul Teoretic Teiuș – Cîmpean Nicoleta – 8.30
  • Filote A.B. Alina Elena – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Ciorea Liana – 8.20
  • Nicolae F.Natalia – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș – Damian Elena – 7.65
  • Coţoban V. Giulio Andrei – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 7.60
  • Marian I. Răzvan Ionuț – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Barbu Daniel – 7.60
  • Bogin T. Sorin Vlad – Colegiul Național “I.M. Clain” Blaj – Efrim Lucia – 7.30
  • Marian D. Ciprian Marius – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 7.10
  • Sava N. F. Roxana Gabriela – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș – Damian Elena – 7.00
  • Stoica G. D. Grigore Darius – Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mureș – Tecar Ciprian – 7.00

Clasa a X-a

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

  • Olar A. C. Darius Andrei – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 9.60
  • Haneş M. Eduardo Mirel – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 9.40
  • Petriş N. Mălina – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 9.25
  • Dumitru D. P. Raul Andrei – Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș – Dumitraș Dan – 9.00
  • Groza A. Raluca Maria – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 9.00
  • Zbutea V. Darius – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 8.90
  • Comşa N. M. Iuliana Maria – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 8.70
  • Demian M. Filip Andrei – Colegiul Național “I.M. Clain” Blaj – Lauran Mihaela – 8.65
  • Mezei A. Andreea Alexandra – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 8.10
  • Vlezan V. Maria Ioana – Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mureș – Tecar Ciprian – 8.05
  • Volonciu D. Răzvan Dorin – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 7.80
  • Hristea I. L. Andreea – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 7.70
  • Costea V. I. Sorina Ioana – Liceul Teoretic “David Prodan” Cugir – Băcilă Nicolae – 7.65
  • Miheț A. Adriana Maria – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Ciorea Liana – 7.30
  • Bota C. N. Cătălin Mihai – Liceul Teoretic “David Prodan” Cugir – Băcilă Nicolae – 6.50
  • Rusu I. Sandu – Liceul Teoretic “David Prodan” Cugir – Băcilă Nicolae – 5.85
  • Teclaș M. N. Bianca Anamaria – Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Ancateu Teodora – 5.65
  • Dunka R. Florina Maria – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Popescu Ioan Dorin – 5.00

Clasa a XI-a

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

  • Ghișa N.Ș. Ștefania – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Rotche Andreea – 9.50
  • Bacoș D. Darius Teofil – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Dăescu Nicoleta – 8.20
  • Bar G. Andrei – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 8.20
  • Suiugan S. Darius Sebastian – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 8.00
  • Negrea M. Mihai – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Jeflea Natalia – 7.80
  • Buhățel A. T. Sebastian – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Barbu Daniel – 7.40
  • Vîrciu D. Daniela – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Jeflea Natalia – 7.30
  • Dumitru N. M. Alexandru – Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Ancateu Teodora – 7.10
  • Szekely A. Alexandru – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 6.50
  • Dan G. Ioana Maria – Colegiul Economic “Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – Simion Adrian – 6.00
  • Mocan N. Liviu Ioan – Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Bolea Nicolae – 5.50

Clasa a XII-a

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

  • Sicoe D. Ș. Alexandra Paula – Liceul ”Horea, Cloșca Și Crișan” Abrud – Golgoț Nicoleta – 9.70
  • Enescu G. L. Ana – Liceul Teoretic “David Prodan” Cugir – Băcilă Nicolae – 9.50
  • David D. Daniela – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 9.20
  • Dumitraşcu N. Bogdan Andrei – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 9.20
  • Mateiu G. Daiana – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 9.00
  • Arion I. Ioana Alexandra – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Cetean Daniela – 8.90
  • Negrea A. Adrian – Colegiul Național “Horea Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Barbu Daniel – 8.90
  • Morariu C. Elisabeta Maria – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Szekely Elena – 8.70
  • Olar V. Paula Andreea – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Szekely Elena – 8.60
  • Tecşa I. Cătălin-Ioan – Liceul Teoretic Teiuș – Cîmpean Nicoleta – 8.50
  • Crișan G. Ioan – Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Ancateu Teodora – 8.30
  • Crișan A. Dana Andrada – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Szekely Elena – 8.20
  • Karsai I. Erika-Denisa – Liceul Teoretic Teiuș – Cîmpean Nicoleta – 8.10
  • Sasu S. G. Augustin Dumitru – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Szekely Elena – 8.00
  • Stan V. Adrian – Colegiul Național “HoreaCloșca Și Crișan” Alba Iulia – Rotche Andreea – 8.00
  • Groza V. Ioana Rosalinda – Liceul “Dr. Lazăr Chirilă” Baia De Arieș – Gaidei Cristina – 7.80
  • Irimia F. Daria Florina – Liceul “Petru Maior” Ocna Mureș – Tecar Ciprian – 7.80
  • Dedea M. S. Alexandru Gabriel – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Anca Dan – 7.70
  • Țîrc Vasiu G. Ioana Georgiana – Colegiul Național „Avram Iancu” Cîmpeni – Ciorea Liana – 7.50
  • Sima L. Lorena Cristina – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Szekely Elena – 7.40
  • Avram I. Crina Adina – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Szekely Elena – 5.00


ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

ADMINISTRATIE

LIVE VIDEO: Şedinţă la Consiliul Local Alba Iulia. Zone de agrement în Cetatea Alba Carolina şi pe malul râului Mureş

Publicat

sedinta CL Alba Iulia

Consilierii locali din Alba Iulia sunt convocaţi vineri, 22 martie, de la ora 13.00, în şedinţă extraordinară, cu şapte proiecte pe ordinea de zi. Au de probat bugetul pe 2019, amenajarea zonei de agrement și debarcader pe râul Mureș în municipiul Alba Iulia şi alte proiecte. Ordinea de zi: 1. Aprobarea execuției bugetului general de […]

Citește mai departe
Publicitate

ACTUALITATE

FOTO: Halterofil la 13 ani. Robert Năstase, sportiv la CS Unirea Alba Iulia, pe podium la Campionatul Național

Publicat

Robert Nastase

Clubul Sportiv (CS) Unirea Alba Iulia a obținut primele clasări pe podium din acest an, prin sportivul Robert Ionuț Năstase, la Campionatul Național de Haltere și Cupa României de Juniori 1. Ionuț Robert Năstase a obținut trei locuri trei la Campionatul Național (la probele smuls, aruncat și total), respectiv un loc trei la Cupa României […]

Citește mai departe
Publicitate

ADMINISTRATIE

FOTO ȘTIREA TA: Dezastrul dintre Zlatna și Trâmpoiele. ”Drum public, pericol public”

Publicat

zlatna

Drumul dintre Zlatna și Trâmpoiele este un pericol real pentru participanții la trafic, ne-a semnalat un cititor Alba24. Carosabilul a crăpat pe lungimea drumului, craterele formate fiind imense. Mașinile circulă cu mare dificultate, mai ales pe timpul nopții. ”Drum public, pericol public. Drumul care duce de la Zlatna la Trâmpoiele o ia la vale de […]

Citește mai departe
Publicitate

ACTUALITATE

VIDEO: Acțiune a jandarmilor de ecologizare pe malul râului Ampoi la Alba Iulia, cu ocazia Zilei Mondiale a Apei

Publicat

actiune ecologizare ampoi jandarmi

Jandarmii din Alba au desfășurat vineri, 22 martie, o acțiune de ecologizare la Alba Iulia, pe malul râului Ampoi. Aceștia au vrut să atragă atenția asupra importanței menținerii unui mediu curat, cu atât mai mult a surselor de apă. Acțiunea a început vineri, 22 martie, de Ziua Mondială a Apei, în jurul orei 10:30. La […]

Citește mai departe
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate