Contacteaza-ne si pe
Publicitate

EVENIMENT

REZULTATE Olimpiada de Limba şi literatura română, etapa judeţeană ALBA 2019, înainte de contestaţii. Notele elevilor

Publicat


educatie

Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba a făcut publice rezultatele la etapa județeană a Olimpiadei de Limba şi Literatura Română, desfăşurată sâmbăt la Seminarul Teologic Ortodox “Sfântul Simion Ştefan” Alba Iulia.

Contestaţiile se pot depune luni, 4 martie, în intervalul orar 9.00 – 15.00, la secretariatul seminarului.

Vezi și Modele de subiecte la Simulare Evaluare Națională 2019

Rezultate Olimpiada de Limba şi Literatura Română, etapa judeţeană Alba – 2019, înainte de contestaţii:

Clasa a V – a secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Iftime Paulescu A. Alessia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Vesa Nadia – 96,5

Popa Ioana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 95,5

Nandrea C. Iadira Nicola – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Vesa Nadia – 89,25

Dan Daria – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 86

Popa Alexia – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 85

Crețiu Darius – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 84,5

Cristea A Claudia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Vesa Nadia – 84

But N. Ioana – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Marian Marinela – 83

Coman Carla Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 83

Stanciu B. Anastasia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Vesa Nadia – 83

Făt Alia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 81,5

Fekete M. Anastasia – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” – Blaj – Puşcaş Diana – 81

Țuțui Eliana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 81

Catalina Ilinca – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 80

Lazăr C. Cleopatra Elena – Școala Gimnazială „Silviu Cărpinișianu” Sebeș – Structură A Liceului Tehnologic – Sebeș – Coltor Ionela – 80

Lazăr Diana Amalia – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen – 80

Todea Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 80

Bandici Anamaria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 79

Florea Anca – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Beca Adriana – 79

Zecheru Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 79

David G. Luoana – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – Cristian Ionela – 76

Nagy R. Anamaria – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Marian Marinela – 76

Furdui Ligia – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Cîmpian Bianca – 75,5

Melente D. A. Anda – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Codruţa Fleşer – 75,5

Pripon H. Binca Maria – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Claudia Oancea – Raica – 75,5

Corcheș N. Florina – Liceul Tehnologic „Țara Moților” – Albac – Codrea Maria – 75

Deoanca Alexia – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Cîmpian Bianca – 75

Barna Andreea Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalț – Costin Ana Maria – 74

Ispas Ana Cristiana Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 74

Jurju S. Antonia – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – Cristian Ionela – 73

Moldovan Melisa – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen – 73

Țăgorean Teodora Sorina – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen – 73

Cetean C. Daria – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – Blaj – Istrate Diana – 72

Poleac Teodora – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud – Boldor Elena – 72

Şerbănescu Raluca Ioana – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 72

Oltean C. Antonia – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Istrate Diana – 71

Sălcudean M. Alexandra – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – Igna Daniela – 70,5

Corcheș P.. Bianca Iuliana – Liceul Tehnologic „Țara Moților” – Albac – Codrea Maria – 70

Dincă A Lorena – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Olteanu Rodica – 70

Mateș M.E. Daria – Școala Gimnazială „Horea” – Horea – Popa Andra Claudia – 69,5

Aitai Alexandru – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 69

Todea A. Raul Emanuel – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Claudia Oancea – Raica – 68,75

Scrob David – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan” – Galda De Jos – Perța Mirela – 68,5

Pușcău Maria – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 68

Similie D. Raluca Ioana – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – Cristian Ionela – 66

Rancea Ayana – Liceul Teoretic Teiuș – Teiuș – Staicu Ionela – 65

But N. Ilie – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Marian Marinela – 64,5

Piter Alexandra Valentina – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Cîmpian Bianca – 64

Grecu I.G. Ioan – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Marian Marinela – 63

Dehelean O. Medeea Diana – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Claudia Oancea – Raica – 61,5

Lopăzan Andreea – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Țuculete Marinela – 61

Morar C.D.Alexandra – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Barbu Adriana – 60

Molodeț A. Andrei Daniel – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – Vereș Mihaela – 58,5

Clasa a VI – a Secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Miron Andrei – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 92

Petruțiu Alexandra – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 90,5

Ihuț P.I. Ioana Maria – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 88,5

Turcu Anastasia – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 87,75

Goţia Tudor – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 87,5

Ordean A. Răzvan – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 87

Tomanicska Bianca – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 85,5

Negură – Damian T. Zara – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 85

Albuţ Rebeca Briana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 83,5

Decean Cosmina Andreea – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalț – Costin Ana Maria – 83,5

Tibu I. Teodora Alexandra – Școala Gimnazială Șugag – Șugag – Rusneac Anca – 83

Bolea Dragoş – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 81,25

Docea Sabina – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 81

Buzgar Mădălin – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Trif Ioana – Daniela – 80,25

Anca Andreea – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 78

Cucui Alina Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 77,5

Banea Aida Alice – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Victoratos Teodora – 77

Macavei Sonia – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 76,75

Frățilescu G. Gabriel – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 76,5

Oarga V. Mihaela – Liceul Tehnologic „Țara Moților” – Albac – Codrea Maria – 76,5

Botezan Raul – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 76

Cibu N. Maria Isabelle – Școala Gimnazială Daia Română – Daia Română – Brădilă Laura – 75,75

Burz S.I. Vlăduț Sorin – Școala Gimnazială Ponorel – Ponorel – Bobariu Liliana – 75,5

Perţa Andreea Denisa – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 73,5

Dăncilă R. Alecsandra – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 73,25

Trifan Bianca – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 73,25

Costea I. Daria – Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sîncel – Cătăuţă Ioana – 73

Dobârtă A. Ioan Alexandru – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Simu Carmen – 72

Antilică I. Tudor – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 71,75

Bucur Maria – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 71

Micle Ana Maria – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Slevaș Dana – 70

Cisteian Dimitria – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 69,75

Groza D. Alexia – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” – Blaj – Puşcaş Diana – 69,5

Bogdan Delia Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 69,25

Achim Iulia – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Costea Cristina – 69

Comandaşu – Soare V. Elizabeth – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu” – Blaj – Istrate Diana – 69

Vasiu A. Larisa – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 68,75

Drăgoiu B. Camelia – Școala Gimnazială Ponorel – Ponorel – Bobariu Liliana – 68,5

Bota C.N. Ariana Ștefania Ioana – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 68

Lodroman G. Melania – Școala Gimnazială „Ioan Maiorescu” – Bucerdea Grânoasă – Radu Eleonora – 68

Floca M.A. Maria – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 67,5

Popescu A. Diana – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” – Blaj – Puşcaş Diana – 66,5

Giura Elisa – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Oltean Larisa – 65

Pașca C. Andreea Cosmina – Școala Gimnazială Ghețar – Ghețar – Nicola Titiana – 65

Galdău I. Ionela Ștefania – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” – Bistra – Diniș Adam Cristina – 64,5

Hârceagă Țâr Mihaela – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Slevaș Dana – 63

Gomboș Marinela – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan” – Galda De Jos – Crișan Emilia – 62,75

Urian Larisa Ioana – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Victoratos Teodora – 62

Moșneag V. Ana – Maria – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – Igna Daniela – 57,75

Grosu D. Ștefan – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 57,5

Sicoe Alexia Vanesa – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Mateiu Paula Cristina – 57,5

Morariu M.N. Andreia – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 56,75

Bereczky Luiza – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Furdui Elena – 55,75

Tomuș Lorena – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Cîmpian Bianca – 54,75

Floca C.D. Daniela Maria – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 54,5

Belinschi N. Eduard – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 52

Matei Dariana – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Cîmpian Bianca – 38,25

Clasa a VII – a Secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Crihan Geanina – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Oltean Larisa – 96

Bleanţ Alexia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 93

Muntean M. David – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 90

Dumitraș Karina – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Oltean Larisa – 87,5

Docea Rebeca – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud – Boldor Elena – 87

Hăprian I. Amalia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 86

Marcu I. Alexia Ioana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Barbu Adriana – 86

Avram Davin – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 85

Jinar I. Delia Maria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 85

Brumbea Brânduşa – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Muntean Andreea Marieta – 84,5

Hăprian I. Oana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 84,5

Lombrea I. Mihail Nicolae – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Barbu Adriana – 84,5

Medruț Ana – Maria – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – Ciur Simona Ioana – 84,5

Aloman I. Denisa Maria – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – Cristian Ionela – 84

Balea C. Antonia Cristina – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – Cristian Ionela – 84

Corbean C. Tudor – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu” – Blaj – Istrate Diana – 84

Blaga D. Rebeca Ioana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 83,5

Henegaru George – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Muntean Andreea Marieta – 83,5

Bercu Ecaterina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 83

Daisa Ioana Maria – Liceul Tehnologic „Alexandru Domșa” – Alba Iulia – Niculescu Claudia – 83

Hudrea Briana Antonia – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Cîmpian Bianca – 83

Udvari L. Miruna Andreea – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” – Blaj – Puşcaş Diana – 83

Moldovan A.D. Naomi Gabriela – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen – 82

Muscă M. Miruna – Școala Gimnazială Şona – Şona – Coman Florina – 82

Oltean Darius – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 82

Praţa Daria – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 82

Hațegan Amina Mălina – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalț – Costin Ana Maria – 81

Stoina Alexia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – Cenan Nicoleta – 81

Talpoș Andrada – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Horșa Daniela – 81

Tecşa A. Maria Adriana – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Marcu Ana – 81

Airinei C. Maria Cristina – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 80

Ciulea Beatrice Diana – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen – 80

Ștefan V. Lucia – Ștefania – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – Cristian Ionela – 80

Şuteu Rodica – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 80

Irimescu Carina – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 79,5

Diniș Antonia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 78

Matei C M Carina – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Olteanu Rodica – 77

Oargă I.N. Irina Nicoleta – Liceul Tehnologic „Țara Moților” – Albac – Codrea Maria – 77

Mustață Andrada – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Horșa Daniela – 76,5

Hileagă G. Larisa – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 76

Stan I. Anda Maria – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 76

Pădurariu Tudor – Liceul Teoretic Teiuș – Teiuș – Turean Octavia – 74

Marian I.V. Emilian Ilie – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 72

Anghel N. Raul – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – Igna Daniela – 71

Dobra P.M. Maria Petronela – Liceul Tehnologic „Țara Moților” – Albac – Codrea Maria – 71

Gruiță Antonia Elena – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen – 71

Stan N. Andreea Ioana – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 71

Borza Alina Maria – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Mateiu Paula Cristina – 70

Costea Andra – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 70

Lazăr Andra – Liceul Teoretic Teiuș – Teiuș – Staicu Ionela – 70

Mateica P.S. Patricia Maria – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Stanciu Aurora – 70

Morar Luciana Denisa – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Mateiu Paula Cristina – 70

Spătăcean I. Ana – Maria – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Sabău Bogdana – 70

Bic Daria – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 68

Drăgoiu N.M. Maria – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 60

Clasa a VIII – a Secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Rus Andreea – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 95

Prainer G. Tania Maria – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu” – Blaj – Istrate Diana – 93

Itu G. Jasmine Maria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 92

Cristian I. C. Daria Ioana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 90

Nicoară V. Ilinca Silvana – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Marcu Ana – 90

Cătăuţă S. Casiana – Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sîncel – Cătăuţă Ioana – 89

Trif Diana – Liceul Teoretic Teiuș – Teiuș – Staicu Ionela – 89

Frăţilă F. Maria Iulia – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Simu Carmen – 87,5

Vancea Adelin Tudor – Școala Gimnazială „Simion Lazăr” – Lunca Mureșului – Lupean Ionela – 87

Bărbat F. Maria – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu” – Blaj – Marinescu Sabina – 86,5

Szabo Antonia – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Rusu Ramona – 86,5

Biriș Diana – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Țuculete Marinela – 85

Bîte C. Robert – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 85

Cautiș M. Ioana Alexandra – Școala Gimnazială Petrești – Petrești – Dănilă Andreea – 85

Iclozan C.I. Anda Maria – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 85

Mateica Oana – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 85

Toma Eduard – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Costea Cristina – 85

Asprescu Alexandru – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 84

Ivascon – Barat S.V. Anamaria – Școala Gimnazială Scărișoara – Scărișoara – Toader Cristina Maria – 84

Puican C. Mădălina – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 83,5

Coș Tudor – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Țuculete Marinela – 83

Gheorghe I. Andreea – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 83

Boitor S. Andreea Maria – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Marcu Ana – 81

Olaru C. Maria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 81

Tomescu V. Andreea – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 81

Dragomirescu Emma – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Slevaș Dana – 80

Dulău N. Anamaria – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Marcu Ana – 80

Florea I. Mihai Ioan – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Simu Carmen – 80

Negoiţă Alexandra – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 80

Pal Bianca Miruna – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Victoratos Teodora – 80

Potinteu M. Ana Alexandra – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 80

Păucean I. Ioana – Școala Gimnazială Doștat – Doștat – Șerbănescu Oana – 79,5

Fălădău Paula – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 79

Ștef I.R. Andreea – Iulia – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu” – Blaj – Marinescu Sabina – 79

Ilea Andrada – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud – Constantin Camelia – 78,5

Mătărîngă Magda – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud – Szekely Anda Manuela – 78

Leviţchi Daria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 77

Pașca D.D. Diana Valentina – Scoala Gimnazială Vadu Moților – Vadu Moților – Pașca Violeta Georgeta – 77

Poptelecan I. C. Ioana – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu” – Blaj – Marinescu Sabina – 77

Jurcoveț Rareș – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Țuculete Marinela – 76,5

Dura A. Georgiana Andreea – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” – Bistra – Diniș Adam Cristina – 75

Hileagă G. Darius – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 74,5

Boțan Aura – Liceul Teoretic Teiuș – Teiuș – Staicu Ionela – 72

Chicidea V. Ana – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Marian Marinela – 72

Tomuș A. Andrei Sebastian – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 71

Ștefan C. Alexandru – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir – Vereș Mihaela – 68

Culda I.A. Alisa Antonia – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 67,5

Oltean M. Mihai – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Marcu Ana – 66,5

Dărăban D. Roxana – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 66

Mateș N. Niculina Adelina – Școala Gimnazială Scărișoara – Scărișoara – Toader Cristina Maria – 66

Oneț H. Andra – Școala Gimnazială Câmpeni – Câmpeni – Boldaș Cristina – 65

Luncean I.L. Raul Ioan – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 62

Cioara Petru Iosif – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Abrud – Burde Maria Lăcrimioara – 45

Clasa a IX – a Secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Pop L.V. Alexandra – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Cerbu Mioara – 93

Bandici D. Dan – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 90

Pienariu P. Ema – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Arsu Narcisa – 88

Ștefan G. N. Ana Marina – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 85,5

Ionescu C. Bianca – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Trif Ioana – Daniela – 82

Tudorașcu R.S. Daria Ana – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Busuioc Carmen – 82

Voina Andreea – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Comșa Ana – Maria – 81,5

Nicoară T.V. Ana – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Trif Ioana – Daniela – 79,5

Ursa G.D. Daria Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Cerbu Mioara – 79,5

Bota C. Roxana – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Cîra Adina/Stan Diana – 78

Bîrla Antonia – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Fleșer Codruța – 77

Gliga V. Alexandra Elena – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 77

Dancu Iulia Elena – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Comșa Ana – Maria – 76

Kantczi I.D. Viana – Daniela – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 76

Hileagă V. Maria Georgiana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 75

Vințan L. Luciana Maria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Arsu Narcisa – 75

Sîrbu T.F. Alexandra Cristina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Dăncilă Teodora – 74,5

Borla C.M. Denisa Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Cerbu Mioara – 71

Creț I. Maria Magdalena – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Pleșa Delia – 70

Fățan G. Ioana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Cândea Tereza – 70

Bîcleşanu C.V. Alexia Mara – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 69,5

Chicidea Ramona – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Sălăgean Mihețiu Alina – 69,5

Leach V.L.Mădălina – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Cîra Adina/Stan Diana – 68

Coman F. D.Cristian Alexandru – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Busuioc Carmen – 64,5

Sdeorna Roxana – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – Cenan Nicoleta – 64,5

Tătar Mihaela – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Fleșer Codruța – 64,5

Fățan G. Cristina – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 64

Țântea Denisa – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Comșa Ana – Maria – 64

Căprariu L. Adnana Ioana – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Cozmescu Ionela – 63,5

Donea Teodora – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Sălăgean Mihețiu Alina – 63,5

Tecşa Giulia – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Moldovan Claudia – 63

Popescu R. Iulia Maria – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Cozmescu Ionela – 61

Handrea Alexandra Maria – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 60,5

Nicuț I.A.Ioana – Antonia – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 60,5

Mitescu Cezara – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Breaz Ana – 60

David Ioana – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – Bârla Niculina – 59,5

Țâboc V.C. Denisa – Maria – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 56,5

Marcu M.N.Cornel Sabin – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Cozmescu Ionela – 54,5

Cordea Bianca Maria – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 53

Domşa Vlad – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Breaz Ana – 48

Baștea Valentin – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – Cenan Nicoleta – 35,5

Clasa a X – a Secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Lăzărescu I.D. Marina Diana Adelina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 98

Tămaș M. C.Teodora – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 93

Flueraș M. Tatiana – Mihaela – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 90

Indrei I. A.Diana Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 84

Ivan Timeea Maria – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Simu Carmen – 84

Matei M.F. Viorica Celina – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 83

Lazea Bianca – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Cîra Adina – 78

Virca T.V. Maria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sântimbrean Anca – 77,5

Groza A. Raluca Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Pleșa Delia – 76,5

Oniga Andreea Simona – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Simu Carmen – 76,5

Nimaș Andrei – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Szilaghi Anemona – 74,5

Stoia V.Alina – Valentina – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 74

Popa Ana – Maria – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 71,5

Moldovan Aura – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Breaz Ana – 71

Alba Alexia – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Szilaghi Anemona – 69,5

Roşioru A. Maria Magdalena – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Copăceanu Adriana – 68,5

Burzo G. Nicoleta Gabriela – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Pleșa Delia – 66

Palade Magdalena – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Cîra Adina – 66

Deac Cristian – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Szilaghi Anemona – 65

Radu I. Teodora – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 65

Truţă D.M. Andra Elena – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Drăgan Dragoş – 65

Mastan M. I. Iulia Maria – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 64,5

Bălan A. Maria – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Drăgan Dragoş – 59,5

Clasa a XI – a Secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Stoica H.F. Lavinia Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Busuioc Carmen – 95

Lazăr E. Ariana – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Moldovan Alina – 90

Voina M. Andreea – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 79,5

Bardan E. Bianca – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 77,5

Catelina D. Andreea – Elena – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Cândea Tereza – 76

Fildan G. Alexandra Gabriela – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Dăncilă Teodora – 75

Oprean G. Dan – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 74,25

Miheț Andreia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – Haiduc Valentina – 74

Dobre M.D. Maria Adina Ruxandra – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 72

Medrea Mihaela – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Pop Romina – Maria – 72

Petruse Cătălin – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Cîra Adina – 72

Boca Valentin – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Pop Romina – Maria – 71

Popa Eduard Ianis – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Aftenie Diana Augusta – 68,5

Beldean G. Maria Cătălina – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 67,75

Vodă A. S. Ioana – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Lodoabă Liviu – 67,25

Tîrziu P. Cristian Ioan – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – Rof Elena – 65

Săbăduş Luisa – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Pop Romina – Maria – 63,25

Duda T.I. Anastasia – Maria – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Pop Gabriela – 60

Albu N. Bianca – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Cândea Tereza – 58,5

Haiduc Gabriela – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – Haiduc Valentina – 54,5

Pintea N.V. Mălina Maria – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Busuioc Carmen – 53

Clasa a XII – a, Secţiunea A

Numele elevului / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Rotta G. Sorana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 95

Bodea G. Nicolae Alexandru – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 92

Lupu N. Andreea – Elena – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 90

Rodilă A.I. Andrei Ioan – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 86

Paștiu I. Georgiana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Cândea Tereza – 82,5

Sima M. Maria Andreea – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Busuioc Carmen – 81

Paniti P. Eva – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 77,5

Iancu C. Adela – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 75

Petruța Camelia – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – Baia De Arieș – Haiduc Valentina – 75

Pițu C. Ș Melisa – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 74

Todea Petronela Georgiana – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Aftenie Diana Augusta – 64

Moldovan V. Bianca – Denisa – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 61

Ungureanu Adelina – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Pop Romina – Maria – 57,5

Besoiu I. Denisa – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 56

Boancăș Giorgiana Iuliana – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 53

Ösz – Strakator Stefania – Liceul Teoretic Teiuş – Teiuş – Pop Romina – Maria – 52

Clasele V – VI, Nivel 1, Secţiunea B

Numele elevului / Clasa / Unitatea şcolară / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Moga Victoria – A VI – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Horșa Daniela – 95

Socol Gabriela – A VI – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 93,5

Timbuş Teodora – A V – A – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 92

Borcea Maria Angelica – A V – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 90,5

Rusandu V.Alexandra – A VI – A – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Oltean Larisa – 90

Burja Elena – A V – A – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 88

Oniga Alin – A VI – A – Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sîncel – Cătăuţă Ioana – 87,5

Achimeț N. Andra Nicoleta – A VI – A – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 87

Bogatu Diana – A VI – A – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 87

Sîrbu Alexandra – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 87

Vesa Mihai Dragoș – A V – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 87

Dăian Anna Maria – A VI – A – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 87

Vulpe DaVId Matei – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 86,5

Muntean Elisa Christiana – A V – A – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 85,5

Popa Carmen Denisa – A V – A – Şcoala Gimnazială Sânmiclăuș – Sânmiclăuș – Căpîlnean Alexandra – VIVIana – 85

Badea Maria – A VI – A – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 84,5

Răulea E. Darius – A V – A – Liceul German Sebeș – Sebeș – Bădescu Lacrima Johanna – 84,5

Oltean Ioan – A VI – A – Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sîncel – Cătăuţă Ioana – 84

Miheț Xenia – A VI – A – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 83,75

Beleiu Maria – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 83,5

Morar Codruţa Maria – A V – A – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 83,5

Gruian Alexia Briana – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 83

Bura Andrei – A V – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 82,5

Rus Andreea Cristina – A VI – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Simu Carmen – 82,5

Băban A. Adriana Nicoleta – A V – A – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 82

Iordăchescu Maia Petra – A VI – A – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Negrescu Elena – 82

Bălgrădean Ioana – Maria – A VI – A – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – Fica Roberta – 81

Angelescu Ana Taisia – A VI – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Horșa Daniela – 80,5

Bota Coman Anamaria – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 80,5

Chirilă – Sârbu Cristian – A VI – A – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan” – Galda De Jos – Crișan Emilia – 80

Dulău Alisia Carmen – A VI – A – Şcoala Gimnazială „Gheorghe Dancu” – Biia – Crișan Daniela – Maria – 80

Sima Ilinca Maria – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 80

Unchiaş Karina – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 80

Mărginean Alexia – A VI – A – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Gâlea Gabriela – 80

Bocșa Lavinia – A V – A – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” – Bistra – Diniș Adam Cristina – 79,5

Petric Tudor – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 79

Suciu Gabriela Maria – A VI – A – Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sîncel – Cătăuţă Ioana – 79

Pintilii C. Denisa Nicola – A V – A – Liceul German Sebeș – Sebeș – Bădescu Lacrima Johanna – 78

Jurjiu Andrea Alina – A V – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Horșa Daniela – 77,75

Lazăr Horaţiu – A V – A – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 77

Voj Teodora – A VI – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 76

Câmpean Timea Maria – A V – A – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 74,5

Cicortaș Emanuel Ștefan – A V – A – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen – 74,5

Haneş Daria – A V – A – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” – Blaj – Puşcaş Diana – 74,5

Trif VIctor – A V – A – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” – Blaj – Puşcaş Diana – 74,5

Caizer Adelina – A VI – A – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Gâlea Gabriela – 74

Șopterean Mara – A V – A – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Șopterean Adriana – 74

Paraschiv Sidonia – A V – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Codruţa Fleşer – 73,5

Urs Maria Beatrice – A V – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Topîrcean Natalia – Asinefta – 73,25

Sîncelean Laura – A VI – A – Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” – Sîncel – Cătăuţă Ioana – 72,5

Drăghiţă Paula – A V – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Topîrcean Natalia – Asinefta – 70,5

Chelărescu Theodora – A V – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Codruţa Fleşer – 70

Olta Elisa – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 70

Rus Bianca – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 70

Vâjdea C Denisa – A V – A – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Olteanu Rodica – 70

Artene V. LaVInia – A V – A – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Igna Daniela – 69

Marian Anda – A VI – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Trif Ioana – Daniela – 68

Igna Elna Sophia – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Furdui Mirona – 68

Stănescu T.Tiberia – A VI – A – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Oltean Larisa – 68

Mureșan Alexandru – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 67

Szekeli Ștefania Alexandra – A V – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 67

Suciu Maria Georgia – A VI – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 65

Filipan Adela Georgiana – A VI – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 64

Dreghiciu Doris Deborah – A V – A – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 64

Roman I. Tania Lorena – A V – A – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 64

Maier Ghe. Antonia Maria – A V – A – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 63,5

Berindei V. Giulia – A VI – A – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Oltean Larisa – 63

Fiţ Dragoş Vlad – A VI – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 63

Baltă Vlad – A VI – A – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – Fica Roberta – 60,5

Ioica Darian – A V – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Codruţa Fleşer – 60,5

Oprea Alesia – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bandici Emanuela – 60

Stângaciu Andrei – A V – A – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Ispas Anca – 60

Suciu Alessia Diana – A V – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 60

Aldea I. Mihai – A VI – A – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Igna Daniela – 59

Barna Cristiana – A V – A – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” – Blaj – Puşcaş Diana – 58,5

Ciaja Amalia – A V – A – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 57

Jigărean Alexandru – A V – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Topîrcean Natalia – Asinefta – 57

Juncan D. Darius George – A VI – A – Şcoala Gimnazială „Vasile Bologa” – Geoagiu De Sus – Goronea Ioana – 56

Ihuț Răzvan – A V – A – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” – Bistra – Diniș Adam Cristina – 56

Truţă I. Andrei Ionel – A V – A – Şcoala Gimnazială „Vasile Bologa” – Geoagiu De Sus – Goronea Ioana – 54,5

Câmpean Daria – A V – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Topîrcean Natalia – Asinefta – 53,5

Ganea Larisa – A V – A – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” – Bistra – Diniș Adam Cristina – 53,5

Adam Alexandru – A VI – A – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 53

Toma S Cezar – A V – A – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Olteanu Rodica – 50

Oaida Nicoleta – A V – A – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” – Bistra – Pleșa Mariana – 39,5

Boc F.A. Cosmin Andrei – A V – A – Şcoala Gimnazială „Vasile Bologa” – Geoagiu De Sus – Goronea Ioana – 37

Clasele VII – VIII, Secţiunea B, Nivel 2

Numele elevului / Clasa / Unitatea de învăţământ / Porfesorul care l-a pregătit / Punctaj

Lorintz C. Alexandru – A VIII – A – B – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 96,5

Cibu Ana Iulia  – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”  – Alba Iulia – Șopterean Adriana  – 93

Vintilă Maria – A VII – A – B – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Aftenie Diana Augusta – 92

Boca Teodora  – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”  – Alba Iulia – Șopterean Adriana  – 90

Precupescu I.  Ileana – A VIII – A – B – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 89,25

Petrașcu Teodora – A VIII – A – B – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”  – Alba Iulia – Horșa Daniela  – 88,75

Noja Maria – A VIII – A – B – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Muntean Andreea Marieta – 88,25

Ștefani Alexia Vanessa – A VIII – A – B – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Mateiu Marius – 87,5

Bufnea C. Maria – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – Furdui Mirona – 87,25

Triff T. Flavia – A VII – A – B – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Igna Daniela – 87,25

Bonta Alexia – A VIII – A – B – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Țuculete Marinela – 86,5

Pleșa Diana – A VIII – A – B – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 86,25

Macaveiu Mădălina – Claudia – A VIII – A – B – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Mateiu Marius – 86

Mareș  M. Amalia – A VIII – A – B – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 86

Maier Ghe. Iulia – A VIII – A – B – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 85,5

Diacu Diana – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 85

Gherman Raluca Maria – A VIII – A – B – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – Fica Roberta – 85

Țăran Iulia Romana – A VII – A – B – Școala Gimnazială Daia Română – Daia Română – Brădilă Laura – 84,75

Edveş Maria Denisa – A VIII – A – B – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu”  – Blaj – Marinescu Sabina – 84,5

Râșteiu Raluca – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea”  – Bistra – Pleșa Mariana – 84

Moldovan A.D.Daria Andreea – A VII – A – B – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Stanciu Aurora – 83,5

Herlea D.  Alesia – A VII – A – B – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Igna Daniela – 83

Botescu C. Antonia – A VII – A – B – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Oltean Larisa – 82

Bera M.M. Dragoș – A VII – A – B – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 81,5

Hodor D. Andreea Oana – A VII – A – B – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 81,5

Cordea I.I. Alessia – A VII – A – B – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Stanciu Aurora – 81

Ilea Ștefan Antonio – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen  – 81

Vașarhelean M. Rebeca – A VII – A – B – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Vereș Mihaela – 81

Damian Elena – A VIII – A – B – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Muntean Andreea Marieta – 80,5

Grapa Ioachim – A VII – A – B – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Muntean Andreea Marieta – 79,5

Sitaru Miruna – A VIII – A – B – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 79,25

Frățilă C. Ada – A VII – A – B – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Obreja Adriana – 79

Briciu Andreea – A VIII – A  – B – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 77,5

Batin Ioana – A VIII – A – B – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Țuculete Marinela – 77

Mihălțan Ciprian  – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”  – Alba Iulia – Șopterean Adriana  – 77

Căstăian Elisa – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – Furdui Mirona – 76,75

Chirilă Cristina – A VIII – A – B – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 76

Șiara A.  Patricia – A VIII – A – B – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 76

Trifa Aurel – Nicolae – A VIII – A – B – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Mateiu Marius – 76

Nicoară George – A VII – A – B – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Muntean Andreea Marieta – 75

Fulea Roxana  – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”  – Alba Iulia – Horșa Daniela  – 74,5

Căstrase Antonio Eugen – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Morar Carmen  – 74

Petraşcu Bianca – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – Furdui Mirona – 74

Pop Denisa – A VII – A – B – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Văsuți Nicoleta – 74

Trif Paula – Maria – A VIII – A – B – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Mateiu Marius – 74

Mircea Silvia – A VII – A – B – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Sabău Bogdana – 73

Roca Iulia – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – Furdui Mirona – 72,5

Bocșa Mădălina – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea”  – Bistra – Pleșa Mariana – 71,5

Jeflea Iulia – A VIII – A  – B – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 71,5

Kiș P. Ariana – A VII – A – B – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Igna Daniela – 71,5

Hada A. Cristina Maria – A VII – A – B – Şcoala Gimnazială Stremţ – Stremţ – Voicu Simona – 70,5

Pop C Cristian Gabriel – A VIII – A – B – Liceul De Arte „Regina Maria”  – Alba Iulia – Olteanu Rodica – 70

Trif Matei – A VIII – A – B – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 70

Bena F. Răzvan Ioan – A VII – A – B – Liceul German Sebeș – Sebeș – Bădescu Lacrima Johanna – 69,5

Crişan Ariana – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – Furdui Mirona – 69,5

Șandru S.  Ariana Ioana – A VIII – A – B – Școala Gimnazială Săsciori – Săsciori – Trifu Andreea – 68

Kiș Roxana – A VIII – A – B – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 67,5

Nagy Rares – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș”  – Alba Iulia – Șopterean Adriana  – 67

Moldovan I. Daniela – A VII – A – B – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Vereș Mihaela – 66,5

Tomoiu Ștefania – A VII – A – B – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Sabău Bogdana – 66,5

Bălan Niculina – A VII – A – B – Liceul De Arte „Regina Maria”  – Alba Iulia – Olteanu Rodica – 65

Balosin Denisa – A VII – A – B – Școala Gimnazială Singidava – Cugir – Sabău Bogdana – 65

Broscăreanu I. Carla – A VII – A – B – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Cugir – Vereș Mihaela – 64,5

Cipa R. Geanina Clara – A VII – A – B – Şcoala Gimnazială Stremţ – Stremţ – Voicu Simona – 64

Savu Emanuel – A VIII – A – B – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Țuculete Marinela – 63,5

Magda Vlad – A VIII – A – B – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Ianc Mirela – 62

Paşca Antonia – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – Furdui Mirona – 62

Dicu O. Oana – A VII – A – B – Liceul German Sebeș – Sebeș – Bădescu Lacrima Johanna – 61

Vasiu Eduard – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”  – Alba Iulia – Furdui Mirona – 60

Gânţa Andrei – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Toma Cocişiu”  – Blaj – Istrate Diana – 59

Rus Ema – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan”  – Galda De Jos – Crișan Emilia – 59

Rus Sara – A VII – A – B – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Lupșa Alina – 52

Beldean A. Paula Maria – A VIII – A – B – Şcoala Gimnazială „Vasile Bologa” – Geoagiu De Sus – Goronea Ioana – 46

Clasele IX – X, Secţiunea B, Nivelul 3

Numele elevului / Clasa / Unitatea de învăţământ / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Ciule A.I. Alexandra Ioana – A X – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 95

Căpeţ L. Iustina Daciana – A X – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 92,5

Dancea Carla – A X – A  – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Rusu Ramona – 91

Nistor O.D. Andreea Diana – A X – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 91

Boca P. Felicia Maria – A IX – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 90

Chicidea Maria – A IX – A – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Sălăgean Mihețiu Alina – 90

Dobrovăţ O. Delia Anca – A IX – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Dăncilă Teodora – 88

Marcu Ariana – A X – A  – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Rusu Ramona – 85,5

Pușcaș Ozana – A IX – A – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Gâlea Gabriela – 85,5

Matei V. Maria Mădălina – A IX – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Dăncilă Teodora – 85

Popa C.F. Florin Alexandru – A IX – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 85

Gherman M. D. Andreea Geanina – A X – A – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – Rusan Mirela – 84

Josan V. D. Ana – Maria – A IX – A – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Trif Ioana – Daniela – 84

Maxim M. Thea Elena Maria – A IX – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Francu Ana –  Maria – 84

Burz Sorina – A X – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Berindei Liliana – Cristina – 83

Măţan  I. C. Mihai – A X – A – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Pintea Oana – Arsineta – 83

Ghiţă A.I. Darius – A X – A – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Pintea Oana – Arsineta – 82

Ștefan I. Maria – A X – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sterca Cristina – 82

Oargă M. Andreea Claudia – A X – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Pleșa Delia – 81,5

Răzăilă F. Luiza Ana – A IX – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 81

Moldovan Giorgia – A IX – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Comșa Ana – Maria – 80

Rusu C.V. Bianca Maria – A IX – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Pleșa Delia – 80

Vlezan V. Maria Ioana – A X – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Stanciu Aurora – 80

Boroica G. Tudor – A X – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 79

Copîndean N.  Adelina Elena  – A X – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 79

Lichtenstein R.I. Denisa Ioana – A IX – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 79

Longodor C. Andreea – A IX – A – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Cozmescu Ionela – 79

Arion F.C. Radu – A IX – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 78

Arsu I. Rareș – A IX – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 78

Andone V. Sandra Letiția – A IX – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 77

Jurjiu Maria – A IX – A – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Rusu Ramona – 77

Fernandes R. Daria Maria – A IX – A – Liceul Teoretic „David Prodan” – Cugir – Cozmescu Ionela – 75

Motora Vasilica – A X – A – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 74

David Raluca – Maria – A X – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Oancea – Raica Claudia – 73,5

Sanislav S.O. Roberta Iudifta  – A X – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Stanciu Aurora – 73,5

Katana I. Casiana – A IX – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Francu Ana –  Maria – 72,5

Toma C Darius – A IX – A – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Coman Augusta – 72

Avram Nicoleta – A X – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Aftenie Diana Augusta – 71

Berzescu I. Kalina Ioana – A IX – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Dăncilă Teodora – 71

Șolea Andra – A X – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Aftenie Diana Augusta – 70,5

Anton S.D. Alexandra Ioana – A X – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 70

Buta S.  Diana Maria – A IX – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Arsu Narcisa – 69,5

Niculiță D.  Roxana – A X – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 68

Podar I. Ioana Maria – A X – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Secară Alina – 68

Andreșel Bianca Maria – A X – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Berindei Liliana – Cristina – 67

Avădăni Ariana – Florina – A X – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Berindei Liliana – Cristina – 67

Negrea I. Mădălina Maria – A IX – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Cerbu Mioara – 67

Lazea I.  Andreea Ioana – A X – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Pleșa Delia – 66

Petrindean Alexia – A IX – A – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Rusu Ramona – 64

Ivescu I.V. Ionuţ Mircea – A IX – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 63,5

Ciorgovean L.  Diana – Maria – A X – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 63

Corcheș Bianca – A X – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan”  – Abrud – Berindei Liliana – Cristina – 63

Uţiu B. I. Atanasia – A X – A – Seminarul Teologic  Ortodox „Sfântul Simion Ştefan”  – Alba Iulia – Topîrcean Natalia – Asinefta – 63

Guțu I. F.Alexia Maria  – A IX – A – Liceul Teoretic „Petru Maior” – Ocna Mureș – Timar Mariana – 62

Samoilă Beatrice Cosmina – A IX – A – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Alba Iulia – Jianu Liliana – 60,5

Crăciun V. Maria Andrea – A IX – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Arsu Narcisa – 60

Dobdă Andra – A IX – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Fleșer Codruța – 60

Petruța Adelina – A X – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Aftenie Diana Augusta – 60

Cazan A. G.  Adina – A X – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sântimbrean Anca – 59

Ana Scrob Dănut – A X – A – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Bold Sanda – 55

Iosif V. Cristina Monica – A X – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Pleșa Delia – 55

Szocs Alexandra – A IX – A – Colegiul Național „Avram Iancu” – Câmpeni – Sălăgean Mihețiu Alina – 54

Chișudean V. Antonia – A X – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sântimbrean Anca – 52

Haidu G. Dragoș – A X – A  – Liceul Tehnologic „Ștefan Manciulea” – Blaj – Savonea Cristina – 51

Nicolae F. Natalia – A IX – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Arsu Narcisa – 50

Păcuraru Cătană C.  Alexia – A IX – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Arsu Narcisa – 50

Platon Ariana – A X – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain”  – Blaj – Aftenie Diana Augusta – 50

Popa Teodora – A IX – A – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Gâlea Gabriela – 50

Szolloși D. Daniela – A X – A  – Liceul Tehnologic „Ștefan Manciulea” – Blaj – Handrea Ioana – 50

Clasele XI – XII, Secţiunea B, Nivel 4

Numele elevului / Clasa / Unitatea de învăţământ / Profesorul care l-a pregătit / Punctaj

Bădilă I. Timotei – Ilie – A XI – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 96,5

Leonte V. Cristina – A XII – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 94,5

Haneș Paula – Olimpia – A XII – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Mateiu Marius – 90

Bărbuşiu N.D. Ioana – A XI – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Trif Ioana – Daniela – 87

Henegar P Denisa – A XII – A – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Albescu Nadia – 87

Arsu I. Teodora – A XII – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 86,5

Gălăţan F.C. Ramona Simina – A XII – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 86,5

Dad L. Larisa – A XI – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Marincaș Marnela – 86

Toma C Bogdan Alexandru – A XII – A – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Albescu Nadia – 85

Barna P. Maria Daniela – A XI – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Marincaș Marnela – 84,5

Lazăr M. Maria Denisa – A XI – A – Colegiul Național „Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Marincaș Marnela – 84

Crăciun – Puiu C. Andrei – A XII – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 83,5

Barb I. Nicoleta – A XI – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Sântimbrean Anca – 83

Pop C.J. Daria Cosmina – A XI – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 83

Tomoiagă I. Ioana Anca – A XII – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Dăncilă Teodora – 83

Bar G. Andrei – A XI – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mureşan Simona – 80

Şerbana E. Andreea Bianca – A XI – A – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Mircea Cosmina – 80

Cunțan N.C. Denisa Nicoleta – A XI – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Grosu Monica – 77,5

Man Alexandra – A XI – A – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Gâlea Gabriela – 75

Tăușan Laura – A XII – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Fleșer Codruța – 75

Căta V. G. Luiza – A XI – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 73

Crişan G. Ioan – A XII – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Pintea Oana – Arsineta – 72

Frățilă Natanael – David – A XII – A – Colegiul Naţional „I.M.Clain” – Blaj – Fleșer Codruța – 70,5

Ropan Anamaria – Andrada – A XII – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Mateiu Marius – 67,5

Vesa – Fulea V. Amalia – A XI – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Cândea Tereza – 64

Răsmeriţă C. Nicolae – A XI – A – Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ştefan” – Alba Iulia – Pintea Oana – Arsineta – 63

Chifor V. Mihai Laurențiu – A XI – A – Liceul „Corneliu Medrea” – Zlatna – Rof Elena – 55,5

Cerciu G. O. Alexandra – A XII – A – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – But Georgeta – 50

Tuhuț Maria – Irina – A XII – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Mateiu Marius – 50

Băbuț Adriana – A XII – A – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Mateiu Marius – 47

 


Vezi cele mai interesante video Alba24.ro


ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

ACTUALITATE

Oficial MFP: Prețurile diferite față de UE la carburanți nu sunt determinate de nivelul taxelor

Publicat

scumpiri

În România ponderea taxelor în prețurile finale ale benzinei fără plumb și motorinei sunt printre cele mai mici din Uniunea Europeană, susține Attila Gyorgy, secretar de stat în cadrul Ministerului Finanțelor Publice (MFP), răspunzând unei interpelări adresate de un deputat. „Astfel, la benzina fără plumb această pondere reprezintă 54% din prețurile finale, iar la nivelul […]

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

ÎNTRE CHIN ȘI AMIN, filmul dedicat fenomenului Pitești, în care joacă Kira Hagi, va fi proiectat la Alba Iulia

Publicat

ÎNTRE CHIN ȘI AMIN, primul film artistic având ca temă Experimentul Pitești, unul dintre cele mai teribile experimente de reeducare prin tortură din istoria modernă, va fi difuzat marți, 22 octombrie, ora 18, la Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia. În film joacă și Kira Hagi, fiica lui Gheorghe Hagi. Acesta s-a arătat […]

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

Pădurarul care apare în ancheta RECORDER, snopit în bătaie după apariția reportajului

Publicat

Răzvan Cenușă, pădurarul din comuna Moldoviţa, judeţul Suceava, care a avut curajul să apară într-un reportaj realizat de jurnaliştii de la Recorder, în care se arată cum se fură legal din pădurile Bucovinei, a fost snopit în bătaie după difuzarea materialului.  Informația a fost făcută publică de activistul de mediu Tiberiu Boşutar pe site-ul său, […]

Citește mai departe
Publicitate

ACTUALITATE

REVOLTĂTOR: Voluntarii care refăceau locuința unei familii sărmane din Gorj, reclamați de vecinii invidioși

Publicat

Mai mulți localnici din satul Bobu (Gorj) au depus reclamații contra voluntarilor veniți să refacă locuința unei familii sărace. Sătenii s-au plâns la primărie că sunt deranjați de zgomotul produs, iar unii săteni chiar îi înjurau pe voluntari atunci când treceau prin fața casei, scrie publicația locală igj.ro. Sătenii s-au plâns la primărie că sunt deranjați […]

Citește mai departe
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate