Contacteaza-ne si pe
Publicitate

EDUCAȚIE

UPDATE: REZULTATE finale la Olimpiada de Ştiinţe Socio-Umane 2019, etapa judeţeană Alba. Notele elevilor

Publicat


liceul de arte

Inspectoratul Școlar Județean Alba transmite rezultatele etapei județene a Olimpiadei de Științe Socio-Umane. Elevii și-au testat cunoștințele la Educație Civică, Cultură Civică, Logică, Psihologie, Economie, Sociologie sau Filosofie. Testările s-au desfășurat sâmbătă, la Liceul de Arte ,,Regina Maria” Alba Iulia.

UPDATE: Luni, IŞJ Alba a transmis rezultate finale la olimpiadă, după contestaţii

Etapa națională a olimpiadei se va desfășura în perioada 22-26 aprilie, la Braşov.

Rezultatele elevilor din Alba – finale:

Educație civică

Numele elevilor/ clasa / unitatea de învățământ / profesorul care l-a pregătit / Nota

Comandașu Soare Elena Stephanie / Trif Ramona Maria – IV – Școala Gimnazială Toma Cocișiu Blaj – Sirbu Aurora Camelia – 9,50

Truță Anda Maria / Hîrceaga Tania – III – Școala Gimnazială Toma Cocișiu Blaj – Frățilă Crina – 9,30

Curea Eva / Joldeș Luisa – III – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Stanciu Ileana – 9,10

Vlad Matei – III – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir / Carp Carmen (Școala Gimnazială “I. Mihu” Vinerea) – Presecan Sabina – 8,60

Czinczok Daria / Bahaian Răzvan – IV – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu” Blaj – Corbean Adela – 8,50

Puican Georgiana / Mocan Nicoleta – IV – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Flrșeriu Favinia – 7,70

Ciuta Maria Medrea / Hărăguș Amalia – IV – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Alba Iulia – Petric Vasile – 7,00

Selyem Alexandru / Neag Luca – IV – Școala Gimnazială Câmpeni – Oneț Claudia – 6,80

Borlea Lavinia / Furdui Alexandra – IV – Școala Gimnazială Câmpeni – Oneț Claudia – 6,70

Filimon Ana Andreea / Durduc Alina – III – Liceul Tehnologic Sebeș – Diaconu Monica / Sita Sorina – 6,60

Niculuț Sara / Giurgiu Alexia- IV – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Alba Iulia – Demian Lucia – 6,50

Narița Paul / Bothazan Alexandra – IV – Școala Gimnazială Câmpeni – Oneț Claudia – 6,40

Grădinaru Daria / Carneala Alesia – III – Liceul Tehnologic Sebeș – Diaconu Monica / Sita Sorina- 5,70

Dicu Cristina / Cojocaru Eduard Nicolae – III – Liceul Tehnologic Sebeș – Diaconu Monica/ Sita Sorina – 5,10

Cultură civică

Numele elevilor/ clasa / unitatea de învățământ / profesorul care l-a pregătit / Nota

Toda Puiuleț Emanuela Coralia / Bustan Cosmina Maria – VIII – Școala Gimnazială “Nicodim Ganea” Bistra – Balea Elena – 9,50

Diniș Teodora Elena / Balea Mihai Constantin – VIII – Școala Gimnazială “Nicodim Ganea” Bistra – Balea Elena – 9,25

Dura Diana Maria / Rîșteiu Petru Dan – VIII – Școala Gimnazială “Nicodim Ganea” Bistra – Balea Elena – 8,75

Balau Bianca / Gazsi Monica – VIII – Școala Gimnazială Toma Cocișiu Blaj – Gavriluț Doina – 8,20

Budulă Alexia / Zolezsak Rahela – VII – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Marinca Ana Maria – 7,95

Raica Simona Ioana / Biriș Nicoleta Natalia – VIII – Colegiul Național ”I.M. Clain” Blaj – Gavriluț Doina – 7,80

Avram Delia / Hîrlea Sorana – VII – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia – Marinca Ana Maria – 7,40

Bartha Anda / Cârnaț Alina – VII – Colegiul Tehnic Apulum Alba Iulia – Dăescu Nicoleta – 6,75

Puican Mădălina / Radu Anda – VIII – Școala Gimnazială ”Singidava” Cugir – Andrei Irina – 6,75

Brad Roberta / Radu Denise – VIII – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu” Blaj – Gavriluț Doina – 6,60

Dima Maria / Pahone Amelie – VII – Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Satmari Daniela – 5,75

Logică

Numele elevului / clasa / unitatea de învățământ / profesorul care l-a pregătit / Nota

Enescu G.L. Ana – Maria – XII – Liceul Teoretic ”David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 9,85

Oarga N.O. Rareș – XII – Colegiul Tehnic „I.D. Lăzărescu” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 8,95

Tănase H. Teodora Gabriela – X – Liceul Teoretic „ David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 8,5

Broscăreanu Andrei – XI – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 7,85

Ghițoiu Andreea – IX – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 7,45

Nazare Teodosie Ilie – IX – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Cosma Flavius – 7,05

Andrici Diana Ioana – XI – Colegiul Național “Lucian Blaga” Sebeș – Dioșan Alexandru – 7

Bogdan V. Alina Georgiana – XII – Liceul Teoretic ”David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 6,95

Alb Antonio – IX – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 6,7

Luca Alexandra Claudia – IX – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Cosma Flavius – 5,4

Radu Denisa Laura – XI – Colegiul Național “Lucian Blaga” Sebeș – Dioșan Alexandru – 5,3

Psihologie

Numele elevului / clasa / unitatea de învățământ / profesorul care l-a pregătit / Nota

Man Alexandra Teodora – XI – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Caizer Daniela – 9,50

Popa Ioana Andreea – XI – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Caizer Daniela – 9,30

Galben Cornelia – X – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 9,00

Căpeț Iustina – X – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 8,50

Ciocmărean Cristian – X – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 8,20

Medrea Mihaela – XI – Liceul Teoretic Teiuș – Popescu Ioana Mirela – 8,00

Aloman Catalin – X – Colegiul National „I.M. Clain” Blaj – Iuliana  Sarlea – 7,80

Dancea Ioana Diana – XI – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Caizer Daniela – 7,60

Ștefănuț Vicențiu Daniel – XI – Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud – Caizer Daniela – 7,50

Săbăduș Luisa – XI – Liceul Teoretic Teiuș – Popescu Ioana Mirela – 7,00

Oprea R.G. Anda Luisa – X – Colegiul Național “Horea, Cloșca Și Crișan” Alba Iulia – Moldovan Dumitru – 6,50

Economie

Numele elevului / clasa / unitatea de învățământ / profesorul care l-a pregătit / Nota

Crăciun Puiu Andrei – XII – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 9,50

Ghergheș Ștefan – XI – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 8,90

Miscodan Fabian – XI – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 8,60

Motogna Robert – XII – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 6,40

Basarabă Roxana – XI – Liceul Tehnologic Sebeș – Creștin Vasile – 6,20

Anghel Ionuț Sergiu – XII – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 5,60

Tomuța Karina Luiza – XI – Liceul Tehnologic Sebeș – Creștin Vasile – 5,50

Sociologie

Numele elevului / clasa / unitatea de învățământ / profesorul care l-a pregătit / Nota

Petruse Cătălin Cătălin – XI – Colegiul Național “Avram Iancu” Cîmpeni – Corcheș Nicolae – 9,30

Nicoară Ioana Maria – XII – Colegiul Național “Avram Iancu” Cîmpeni – Corcheș Nicolae – 8,50

Drăgan Alexandra Augusta – XI – Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mureș – Pustai Alina Ștefania – 7,20

Filosofie

Numele elevului / clasa / unitatea de învățământ / profesorul care l-a pregătit / Nota

Fildan Alexandra – XI – Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia – Dura Simina – 9,50

Matei F. Roxana Elena – XI – Liceul Teoretic ”David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 8,80

Miholca T. Luciana Anastasia – XI – Liceul Teoretic ”David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 8,30

Maniu D.V. Daniel – X – Liceul Teoretic ”David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 8,30

Tomuța I. Adina Paula – XI – Liceul Teoretic ”David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 6,50

Drogoțel V. Diana – X – Liceul Teoretic ”David Prodan” Cugir – Oarga Liliana Serafina – 6,50


Vezi cele mai interesante video Alba24.ro


ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

EDUCAȚIE

Erou de război din Ohaba, vizitat de ziua lui de elevii Colegiului Militar din Alba Iulia. I-au făcut cadou drapelul României

Publicat

„Să fiţi cinstiţi în munca voastră şi să nu fiţi egoişti!” le-a transmis veteranul de război Vasile Munteanu, elevilor militari care l-au vizitat săptămâna aceasta cu ocazia împlinirii vârstei de 98 de ani. ”Elevul caporal Bogdan Golban, eleva fruntaş Ioana Berzescu și plutonier adjutant Ioan Mihu de la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul”, însoţiţi de […]

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

Caravana Off-Road Adventure Romania a ajuns în cătunele inaccesibile din Alba. Cadouri pentru copiii din zonele izolate

Publicat

Moș Crăciun a ajuns anul acesta și în cele mai îndepărtate și mai inaccesibile cătune ale județului Alba. Asta grație membrilor clubului Off-Road Adventure Romania, care, ca în fiecare an, duc cadourile acolo unde nimeni altcineva nu poate să o facă.  ”Caravanele Off-Road Adventure Romania sunt acțiuni umanitare pe care le organizăm în fiecare an […]

Citește mai departe
Publicitate

CUGIR

Ce s-ar întâmpla la Alba Iulia și Sebeș, dacă s-ar RUPE barajul de la Oașa. Scenarii ”apocaliptice”, analizate de autorități

Publicat

Un document privind analiza riscurilor în județul Alba prezintă mai multe scenarii „apocaliptice” care s-ar putea produce în cazul unor avarii majore la cele cinci baraje de pe râurile Sebeș și Cugir. Potrivit acestuia, în cazul unei breșe de 200 de metri în barajul de la Oașa, unda de viitură produsă pe râul Sebeș va […]

Citește mai departe
Publicitate

EVENIMENT

Călin Mătieș, deținătorul brandului ”Pita de Sântimbru”, propus consilier la ANSVSA pe problema produselor tradiționale

Publicat

Președintele ANSVSA, Robert Chioveanu, i-a propus vineri lui Călin Mătieș, președintele Federației Naționale a Producătorilor de Produse Tradiționale, un post de consilier în cadrul instituției. Mătieș este foarte cunoscut în județul Alba pentru implicarea în lansarea unui brand județean de succes: ”Pita de Sântimbru”.  Rolul acestuia la ANSVSA va fi acela de a ajuta la […]

Citește mai departe
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate