UPDATE: România – Lituania, scor 3-1 pe stadionul din Ghencea. Au marcat Mihăilă, Kucys, Răzvan Marin și Mitriță

Scor România – Lituania, meciul de pe Stadionul ”Steaua” – Liga Națiunilor.

Minutul 4: scor 1-0. A marcat Valentin Mihăilă, după o pasă de la 10 metri, primită de la căpitanul Nicolae Stanciu.

UPDATE: Scor 1-1 pe stadionul din Ghencea, în minutul 34. A marcat Armandas Kucys.

UPDATE 1: Minutul 78: Gol pentru Lituania – Domantas Antanavicius. Ulterior, golul a fost anulat de arbitru. Antanavicius a fost penalizat pentru fault. A introdus mingea în poartă cu capul, dar a lovit-o după ce o prinsese Târnovanu. Acesta din urmă a primit un cartonaș galben pentru proteste.

UPDATE 2: Minutul 87: scor 2-1 pentru România. Răzvan Marin marchează după penalty (fault Lasickas asupra lui Ianis Hagi).

UPDATE 3: Minutul 90: scor 3-1 pentru România. Gol Ionuț Mitriță.

Peste 28.000 de suporteri români sunt prezenți în tribunele de pe Stadionul ”Steaua”.

Vezi și Cine transmite la TV meciul România – Lituania din Liga Națiunilor. Lotul de jucători pentru partida de fotbal din Ghencea

Arbitrul partidei este slovenul Rade Obrenovic.

Meciul România – Lituania. Lotul României

• Portar: Ștefan Târnovanu
  • Fundași: Andrei Rațiu, Radu Drăgușin, Andrei Burcă, Nicușor Bancu
  • Mijlocași: Marius Marin, Nicolae Stanciu, Valentin Mihăilă
  • Atacanți: Dennis Man, Denis Drăguș, Răzvan Marin

Rezerve portari: Florin Niță, Laurențiu Popescu

Rezerve jucători: Alex Chipciu, Cristian Manea, Virgil Ghiță; Andrei Artean, Ianis Hagi, Darius Olaru, Deian Sorescu; Alexandru Mitriță, Denis Alibec, Florinel Coman

Luni, Kosovo a învins Cipru cu 4-0, pe AEK Arena din Larnaca. Kosovo are primele trei puncte în grupa C2 a Diviziei C din Liga Naţiunilor.