ACTUALITATE
ROMARM a pus director nou la Fabrica de Arme de la Cugir. Nicolae Mihăilesc este vicepreședinte PSD și doctor în inginerie
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/12/UM-Cugir.jpg)
Nicolae Mihăilesc este noul director al Fabricii de Armament din Cugir. Acesta îl înlocuiește la conducerea întreprinderii pe Grațian Suciu, cel care a deținut funcția de director general timp de 1 an și 3 luni. Numirea în funcția de director general al Fabricii de Arme Cugir, a devenit oficială joi, după întrunirea în ședință de lucru a consiliului de administrație a Companiei Naționale ROMARM, iar membrii forului decizional au adoptat în unanimitate de voturi numirea acestuia Nicolae Mihăilesc în funcția de director general al Fabricii de Arme Cugir .
Înainte să preia managementul general al fabricii din Cugir, acesta a fost director adjunct al societății. Nicolae Mihăilesc a obținut în anul 2016, titlul de doctor în inginerie la Univerisatatea Tehnică Cluj – Napoca.
Noul director are 55 ani și face parte și din echipa de conducere a partidului social – democrat din Cugir, fiind vicepreședintele organizației locale din localitate.
Fabrica de Arme Cugir este, din anul 2004, filială a Companiei Naționale ROMARM , societatea fiind specializată în producția de armament ușor , în prezent în cadrul societăți își desfășoară activitatea circa 900 de angajați .
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)