Uncategorized
S-a ales cu dosar penal, după ce a vândut ziare furate, într-un bar din Alba Iulia
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/10/ziare.jpg)
Poliţiştii au fost sesizaţi duminică, la ora 13.26, de către un cetăţean din Alba Iulia. La faţa locului, a fost identificat pe B.D.V. (35 de ani), un bărbat fără domiciliu, cunoscut cu antecedente penale.
În urma cercetărilor, poliţiştii au stabilit că bărbatul a sustras două colete cu ziare, în valoare de 325 lei, din apropierea unui chioşc, unde acestea au fost lăsate în noaptea de 20/21 octombrie, de către reprezentantul unei firme de curierat.
Faţă de B.D.V., poliţiştii au întocmit actele premergătoare cercetării sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat.
Foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)