Actualitate
S-a răsturnat cu maşina, lângă Galda de Jos şi a fugit de la locul accidentului. Poliţia a fost anunţată de mama pasagerului din autoturism

O femeie din comuna Galda de Jos a sesizat poliţiştii din localitate, joi, în jurul orei 16.30, cu privire la faptul că fiul să a fost victima unui accident rutier şi este internat în spitalul din Alba Iulia.
În urma cercetărilor efectuate de poliţişti, a rezultat că luni dimineaţa, în jurul orei 6.00, R.F.S., de 39 de ani din comuna Galda de Jos, în timp ce conducea un autoturism pe DJ107 R, în direcţia Cetea – Galda de Jos, la intrarea în localitatea Benic, a pierdut controlul asupra autoturismului, a părăsit carosabilul şi a intrat în taluzul de pământ şi în arbuştii din partea dreaptă a drumului, după care autoturismul s-a răsturnat.
În urma accidentului, B.I.V. (36 de ani), din comuna Galda de Jos, pasager în autoturism, a suferit un traumatism de coloană, s-a prezentat la spitalul din Alba Iulia, unde a rămas internat.
Cercetările sunt continuate faţă de conducătorul auto sub aspectul comiterii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului în urma căruia a rezultat vătămarea corporală a unei persoane.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News