ACTUALITATE
S-au ales cu dosare penale, pentru că au „cules” rodul muncii altora. Patru persoane din Jidvei prinse la furat de struguri
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/09/saci-struguri1.jpg)
Duminică, în jurul orei 17.15, patrula intercomunală din cadrul Secţiei de Poliție Rurală Jidvei, au prins în flagrant patru persoane din comună, în timp ce furau struguri dintr-o fermă viticolă din comună.
Asupra celor 4 a fost găsită cantitatea de 300 de kilograme struguri, care au fost culeasă din fermă până la intervenţia poliţiştilor. Strugurii au fost recuperați şi restituiți reprezentanţilor societăţii păgubite.
Faţă de cele 4 persoane a fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)