ACTUALITATE
SÂMBĂTĂ: Concert caritabil „Cântându-mi visul”, la Alba Iulia. Ricardo Caria va urca pe scenă alături de Maria Alexievici și Alin Ignat
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/03/ricardo.jpg)
După Arad, Timoșoara, Făgăraș și Sibiu, a sosit rândul orașului nostru să-i primească pe foștii concurenți de la „Vocea României”. Portughezul Ricardo Caria își va „cânta visul” în Casa de Cultură a Sindicatelor din Alba Iulia, pentru a ajuta la reabilitarea şi amenajarea la Cisnădioara a unui centru rezidenţial pentru nevăzători.
Cu acestă ocazie, albaiulienii vor putea să-i revadă pe Maria Alexievici, Eduard Buday, Gabriel Cintea, dar și trupa de background muzical, „Quaternion Band”.
Ricardo a anunțat că albaiulianul Alin Ignat a acceptat invitația de a urca alături de ei pe scenă. „Alin Ignat, un talent din Alba Iulia, a acceptat invitația și va veni și el alături de noi, sâmbătă, la Casa de Cultură a Sindicatelor, la ora 20.00. O să cântăm ceva foarte foarte tare!!!”, a anunțat acesta.
Prețul biletului este de 25 de lei, iar pentru elevi și studenți este de 20 de lei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)