ACTUALITATE
SÂMBĂTĂ: Concursul Județean de Matematică „Mircea Ganga”, ediția a VIII-a, la Colegiul Național „I.M. Clain” din Blaj
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/05/MG2k17.jpg)
Acest concurs este organizat cu susținerea financiară a Primăriei Municipiului Blaj, a Consiliului Local Blaj și în colaborare cu ASTRA Despărţământul „Timotei Cipariu” Blaj, cu Asociația de Părinți „I. M. Clain”.
„Pentru realizarea acestui concurs județean a pus mult suflet prof. Romanța Ghiță, coordonatoarea acestui proiect ambițios, alături de toți profesorii de la catedra de matematică a colegiului: Ciprian Cipariu, Ioan Ghiță, Anca Marian, Cosmin Păcurar, Dana Stan.
Ne dorim să participe cât mai mulți concurenți, care să-și demonstreze talentul și competențele matematice”, a transmis prof. Claudia Oancea-Raica.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)