Sanitas Alba: PREMIERĂ la nivel naţional cu o unitate de asistenţă socială din judeţ. S-a constituit Sindicat la Centrul de Recuperare şi Reabilitare Neuropsihică Galda de Jos
„Privind istoric, constituirea unui sindicat la nivelul unei unităţi aparţinând asistenţei sociale a fost o premieră la nivel naţional, forma de asociere sindicală la nivelul Centrului de Recuperare şi Reabilitare Neuropsihică Galda de Jos, fiind o iniţiativă a Sindicatului Judeţean Sanitas Alba. Credem că revenirea acestui nucelu sindical la organizaţia care l-a constituit reprezintă o recunoaştere a implicării şi seriozităţii autentice de care am dat dovadă, atât în relaţia cu membrii pe care îi reprezentăm cât şi cu partenerii sociali”, a declarat preşedinteşe Sanitas, Marius Sepi.
Sindicatul Judeţean Sanitas Alba sunt: semnarea contractului colectiv de muncă la nivel de grup de unităţi asistenţă socială, rezolvarea inechitaţiilor din sistemtul de salarizare şi creşterea numărului de membrii Sanitas în asistenţa socială.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)