Şapte şoferi au rămas fără permise la Alba Iulia, pentru că nu au acordat prioritate pietonilor. Amenzi de peste 8000 de lei date de poliţişti
Cu această ocazie au fost aplicate 40 de sancţiuni contravenţionale, din care şapte pentru neacordare prioritate pietoni, 14 pentru viteză excesivă, restul constituind alte abateri de la normele rutiere.
Valoarea sancţiunilor aplicate este de 8.505 lei.
Totodată au fost reţinute în vederea suspendării şapte permise de conducere, toate pentru neacordare prioritate pietoni.
De asemenea, a fost retras un certificat de înmatriculare.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)