Eveniment
Șase bărbaţi din Alba, arestați preventiv pentru trafic de droguri. Au fost prinşi de DIICOT în urma unui flagrant

Potrivit procurorului șef al DIICOT Alba Iulia, Ioan Mureșan, joi a fost organizat un flagrant în care au fost cumpărate 266 de grame de cannabis.
În urma flagrantului a fost confiscată o cantitate de peste 400 de grame de cannabis, însă a existat o cantitate mai mare de droguri care a fost vândută în județul Alba, a mai spus procurorul Mureșan.
Şase inculpaţi au fost prezentaţi instanţei cu propunere de arestare preventivă. Este vorba despre Sebastian Bîrciu, Ioan Ovidiu Bordean, Liviu Crişan, Ioan Olimpiu Sălcudean, Fabian Constantin Mailat, Anton Crinel Meruț. Tribunalul Alba a acceptat, joi, 9 ianuarie, propunerea, astfel că bărbaţii au fost arestaţi preventiv.
Revenim cu amănunte.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News