ACTUALITATE
Scandal în piaţa agroalimentară din centrul oraşului Alba Iulia. Un tânăr de 33 de ani s-a ales cu dosar penal pentru ultraj
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/01/IPJ-politia-alba.jpg)
Incidentul s-a petrecut luni, la ora 14.50, când Politia Municipiului Alba Iulia a fost sesizată prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, în piaţa agroalimentară din centrul oraşului, o persoană face scandal.
O patrulă mixtă de siguranţă publică l-a identificat pe C.C. (33 de ani), din Alba Iulia, care se manifesta agresiv faţă de comercianţii din piaţă şi le adresa injurii. În plus, a furat de la o tarabă două prosoape.
Acesta s-a ales cu dosar penal pentru ultraj contra bunelor moravuri şi furt.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)